Προς το περιεχόμενο

Ξένες σειρές που παρακολουθείτε αυτόν τον καιρό


paredwse

Ποιές σύγχρονες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε αυτή την εποχή;  

40 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιές σύγχρονες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε αυτή την εποχή;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού πέρασε το κόλλημα με τα heroes και desperate housewives, πέρασα κι εγώ στο επόμενο που ακούει στον τίτλο Will and Gracep. Ή αλλιώς the last sitcom standing, την έποχη που ήταν το καλύτερο χαρτί του NBC όταν είχαν τελειώσει sex and the city και Friends. Τολμώ να πω -κι ας ακουστεί ως ύβρις- ότι είναι πιο αστεία από τα Φιλαράκια, με απίστευτη ανάπτυξη χαρακτήρων, τις θεϊκότερες ατάκες ever και απίστευτα guests - από Michael Douglas μέχρι Madonna.

 

Για την ιστορία είναι μια εκ των τριων σειρών που όλοι οι βασικοί πρωταγωνιστές έχουν κερδίσει Εμμυ. Πάρε μια ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τέλειωσα το West Wing τις προάλες...το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όσους αρέσει αυτό το είδος σειράς

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το West Wing είναι, κατά την ταπεινή μου γνώμη, εξαιρετική σειρά και συνίσταται ιδιαίτερα σε όποιον ενδιαφέρεται για την πολιτική στις ΗΠΑ. Από τις κριτικές και τα άρθρα που'χω διαβάσει, μάλλον αντανακλά την περίοδο Clinton στο Λευκό Οίκο. Ιδιαίτερη σειρά, δεν θα αρέσει σε όλους.

 

Μερικές άλλες σειρές που άρχισα να βλέπω τώρα τελευταία είναι το The Shield, που με έχει καθηλώσει (είμαι ήδη στη 2η season), το The Sopranos στο οποίο όσο περισσότερα επεισόδια βλέπω τόσο πιο πολύ μου αρέσει και το εκτιμώ, το Six Feet Under (που φαίνεται να έχει πλάκα αλλά δεν εκφέρω ακόμα γνώμη, έχω δει μόλις 2 επεισόδια) και το Weeds που επίσης έχει γέλιο, χαβαλέ και... ουσία. :-)

 

Κορυφή στις προτιμήσεις μου παραμένει το House και το Lost. Το Prison Break το'χω εγκαταλείψει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το House είναι καταπληκτική σειρά, το Lost το έχει παρακάνει κατά την γνώμη μου.Κανονικά θα τελείωνε πολύ πιό νωρίς αλλά οι παραγωγοί έπεσαν με τα μούτρα στην μάσα και τώρα θέλουν να ξεχειλώσουν την υπόθεση (αλήθεια ποιά είναι η υπόθεση;;;).Το Heroes μου άρεσε αρκετά και ο πρώτος και ο δεύτερος κύκλος.Αλλά υπάρχουν και άλλες σειρές που αξίζουν. Numb3rs, Criminal Minds, Medium, Dexter, Jericho.Επίσης μου άρεσαν τα: Invasion (κόπηκε),Surface (κόπηκε),American Gothic (επίσης κόπηκε)!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα επειδγη μου αρεσουν οι κωμωδιες προτεινω

 

Curb your entusiamsm (Larry David)

Arrested development

My name is Earl

 

Από κοινωνικα τωρα τελευταια ειδα to Weeds το οποιο ειναι αρκετα καλό αλλα ηλικίες κατω των 30 ισως παρασυρθουν!!!

 

Κατα τα αλλα που μπορουμε να βρουμε τις συνεχειες των σειρων??? Τα video club φερνουν ενα ξεκαρφωτο season (εννοω καμια φορα ξεκινανε απο την 2η 3η season) και μετα ΔΕΝ ξαναφερνουν τίποτα!!

 

ΠΧ Sopranos κυκλοφορει στα βκλαμπ η 5η season και πιο πριν το χαος!! που θα βρω την 1η περιοδο???

 

Αλλο παραδειγμα το 5th Watch- παλια αστυνομικη σειρα- βγηκε σε μια δοση διεθνως η 1η περιοδος δεν νομιζω να βγηκε 2η αλλα στην Tibi πετυχαινα κατι επεισόδια από αλλο κυκλο!!!! Υπαρχει σε dvd αλλη περιοδος????

 

ΥΓ The shield αν θυμαμαι καλα παιζουν οι 2 πρωτες περιοδοι σε dvd, υπαρχουν και πιο κάτω κυκλοι

 

ΥΓ μια ασχετη απορία γιατι τα Simpsons αργουν τοσο πολυ να βγουν σε dvd??

Εχει κυκλοφορησει μεχριν την 10η σαιζον ενω οξω ειναι στην 17η (ή 19η δεν θυμαμαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL

 

Και εγω το αρχισα παλι, και ειμαι στην 5η Season.

 

Ειδα και το Alias, που δεν ειχα δει. Οι πρωτες 2 Season ηταν φοβερες, η 3η ετσι και ετσι, η 4η πολυ προχειρη και η 5η καλουτσικη.

 

Να ρωτησω, το Sarah Connor Chronicles τελειωσε για φετος? Με ειχε ενθουσιασει αρκετα μπορω να πω και κριμα που δεν εχει βγει αλλο επεισοδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Heroes, Prison Break, The 4400, Jericho, .. δυστυχως τελείωσαν .. (για την ώρα δλδ)

συνεχίζω και βλέπω Lost, The Big Bang Theory (Τι γέλιο ???? χαχαχα), Alias (για τις δύσκολες ώρες που δεν έχω εναλλακτικες :P), και φυσικά south park!

 

Επίσης έβλεπα Weeds που επίσης τελείωσε (και μαλλον για τα καλά), και το Moonlight το οποιο παιζεται και αποτελει το νέο μου κολλημα!!

Έχω δει και καποια απο την Sopranos αλλα μετα από τον 2ο κύκλο το βαρεθηκα απιστευτα πολύ...

αυτα τα λιγα .. (εχω καει ε?? καποτε τα σνομπαρα :P:P)

 

με bold οτι δεν αναφέρεται στη ψηφοφορία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Το House είναι καταπληκτική σειρά, το Lost το έχει παρακάνει κατά την γνώμη μου.Κανονικά θα τελείωνε πολύ πιό νωρίς αλλά οι παραγωγοί έπεσαν με τα μούτρα στην μάσα και τώρα θέλουν να ξεχειλώσουν την υπόθεση (αλήθεια ποιά είναι η υπόθεση;;;).Το Heroes μου άρεσε αρκετά και ο πρώτος και ο δεύτερος κύκλος.Αλλά υπάρχουν και άλλες σειρές που αξίζουν. Numb3rs, Criminal Minds, Medium, Dexter, Jericho.Επίσης μου άρεσαν τα: Invasion (κόπηκε),Surface (κόπηκε),American Gothic (επίσης κόπηκε)!!

 

και το Jericho ΞΑΝΑκόπηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Sarah Connor Cronicles έβγαλε μόνο 9 επεισόδια αυτή τη περίοδο!!Υποτίθεται ότι φταίει η απεργία των σεναριογράφων!Για μένα μάλλον αρπαχτή της εταιρείας παραγωγής ήταν (Fox το μεγαλείο σου!!!) αλλά αφού είδαν ότι ο κόσμος το παρακολούθησε θα βγάλουν και δεύτερη περίοδο αλλά και πάλι με λίγα επεισόδια (μόνο 13!!!).Το New Amsterdam είναι πολύ καλό αλλά πάλι έβγαλαν για την πρώτη περίοδο μόνο 8 επεισόδια (μα καλά τι γίνεται ρε παιδιά, μας δουλεύουν;;;).Το Jericho δυστηχώς και εγώ άκουσα ότι κόπηκε οριστικά.Όποιος δεί πως τελειώνει η πρώτη περίοδος θα πάθει πλάκα!Και κανονικά δεν θέλαν να γυρίσουν δεύτερη περίοδο!!Η πίεση του κόσμου έσωσε την σειρά δυστυχώς μόνο προσωρινά.Και κάτι ακόμα.Άκουσα ότι το Mega αγόρασε τα δικαιώματα της δεύτερης περιόδου της σειράς Tudors (πολύ καλή).Ας ελπίσουμε ότι θα τα προβάλει φυσιολογικές ώρες και όχι μέσα στο κατακαλόκαιρο, όπως είχε κάνει και πέρισυ με την πρώτη περίοδο την οποία και καταχαντάκωσε (την έβαζε πολύ μετά τα μεσάνυχτα!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Lost

Californication

Supernatural

Heroes

Terminator - Sarah Connor Chronicles

24

Las Vegas

Prison Break

Reaper

My name is Earl

Jericho

Journeyman (έχω την εντύπωση ότι δεν θα συνεχίσει)

Rome (υπήρξαν μόνο 2 season, αλλά ήταν καταπληκτική)

 

Αυτά τα ολίγα κι από 'μένα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...