Προς το περιεχόμενο

Ξένες σειρές που παρακολουθείτε αυτόν τον καιρό


paredwse

Ποιές σύγχρονες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε αυτή την εποχή;  

40 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιές σύγχρονες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε αυτή την εποχή;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλά αφού δεν μας κάνει η θεαματικότητα ας κοιτάξουμε και τα βραβεία που έχει πάρει η κάθε σειρά (ή τις υποψηφιότητες) :-)

 

αν κρινω απο τα βραβεια απο κατι σκαρλετ γιοχανσον και χαμενοι στην μεταφραση....αστα βραστα :lol: ,και παλι δεν μου λεει κατι.ολο οι ιδιοι και οι ιδιοι τα παιρνουνε.μην ξεχνας οτι δεν ψηφιζει ο λαος,αλλα τα περιοδικα και το lifestyle...

οποτε η ψηφος τους δεν μου κανει εμενα.

 

σχεδονσε ολους μας πιστευω,οτι οι καλυτεροι ηθοποιοι ειναι αλ πατσινο και ντε νιρο.απο ποτε εχουνε να παρουνε βραβειο αυτοι? αλλα για εμας παντα πρωτοι ειναι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σειρά criminal minds είναι πολύ καλή και μου κάνει εντύπωση το χαμηλό ποσοστό της. Έτυχε και έχω δει τον πρώτο κύκλο και πραγματικά καμμία σχέση με κάτι αμερικανιές όπου ο ήρωας τα κάνει όλα και συμφέρει!!!Το σενάριο είναι έξυπνο, το ίδιο και οι υποθέσεις.

Επίσης μου άρεσε η σειρά Numb3rs.Έχει βγεί ήδη και ο τρίτος κύκλος έμαθα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prison break,dexter,nip tuck(τωρα).ολα πολυ καλα δεν μπορω να ξεχωρισω καποιο

το 4400 το κατεβασα ολο,κριμας στο ratio που κατεστρεψα.σκοπευω να δω και το californication

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σειρά criminal minds είναι πολύ καλή και μου κάνει εντύπωση το χαμηλό ποσοστό της.

 

δεν την εχω δει,αλλα εχω ακουσει καλα λογια απο οσους την εχουνε δει.

 

μην κοιτας μονο τα ποσοστα.συνηθως παιζουνε ρολο τα οικονομικα μιας παραγωγης,και τι διαφημιστηκη καμπανια θα ακολουθησει,(βασικο αυτο).

υπαρχουνε πολλες σειρες,που δεν αξιζαν τιποτα,και χτυπαγανε 50αρια χαλαρα.το ιδιο γινετε και εδω στην ελλαδα με τις ελληνικες σειρες.με το που ακουσεις το ονομα χαρις ρωμας την βλεπεις θες δεν θες....και να το το 60αρι.και δεν παυει αυτο να ειναι ....δεληγειανιο παρθεναγωγιο.... ;)

 

επισης δεν καταλαβαινω το σκεπτικο του να κοψεις μια σειρα.πχ jericho για το οποιο παλι εχω ακουσει καλα λογια απο λιγα ατομα που την εχουνε δει.θα επρεπε να σεβωνται λιγακι και αυτους που βλεπουν την σειρα,και οχι να βαζουνε κατω το 0.000000002% του ποσοστου,να δουν ποια τους συμφερει κατα 1 δολαριο παραπανω οικονομικα.δυστηχως αυτο το συστημα επικρατει στην αμερικη.(και σε καμοια αλλη χωρα ευτυχος).

 

δεν μπορεις κυριε αμερικανε να μου λες εμενα που σου δινω τα ποσοστα,οτι δεν θες αλλο επεισοδιο φετος για prison break,και οτι θες μονο 4 για house md,οταν φετος εχουνε προβαλει μονο 12 επεισοδια,και ο κοσμος περιμενε 24 οπως οι αλλες σεζον.

 

μην πεσουνε λιγο τα ποσοστα σου....σε κοβουνε,και βαζουνε τερμινειτορ,που σαν καινουρια σειρα θα εχει εντονο ενδιαφερων στην αρχη τουλαχιστον,και θα χτυπαει 50αρακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
μην ξεχνας οτι δεν ψηφιζει ο λαος,αλλα τα περιοδικα και το lifestyle...

οποτε η ψηφος τους δεν μου κανει εμενα.

 

από την μια δεν σου κάνει η θεαματικότητα (λαός...) από την άλλη δεν σου κάνουν τα βραβεία(και καλά "ειδικοί")...δεν σε πιάνουμε πουθενά ρε Bouga :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από την μια δεν σου κάνει η θεαματικότητα (λαός...) από την άλλη δεν σου κάνουν τα βραβεία(και καλά "ειδικοί")...δεν σε πιάνουμε πουθενά ρε Bouga :P

 

μα τον λαο τον εχουνε κανει προβατο,οτι του πασαρουνε ετοιμο στο πιατο το βλεπει.

και σου ξαναδινω το παραδειγμα του λαζοπουλου.

 

θες ενα αλλο παραδειγμα? οτι ποσοστα και να χτυπαει ο ΑΝΤ1 του 25-60%,δεν πιανει μια μπροστα στον σκαι του 2%.για μενα.αμα ειχε λεφτα ο σκαι,και υπηρχε λιγη παραπανω διαφημιση,θα ητανε αλλιως τα πραγματα.

 

μηπως θυμασε αληθεια,ποτε ξεκινησε η διαφημιση του λοστ,(ποσο καιρο πριν την πρωτη προβολη εννοω),του baywatch και του σαντα μπαρμπαρα παλιοτερα,και ποτε του prison break και αλλων σειρων παλιων και νεων?

 

γι'αυτο σου λεω οτι παιζει μεγαλο ρολο αυτο.

 

ΥΓ.αυτο με τα βραβεια,(ειτε ειναι ταινιων,ειτε σειρων,ειτε μουσικα),μην το αναφερεις ξανα παντος,γιατι απ'οτι καταλαβαινω φενεσε εξυπνο παιδι ;).θυμιζει ολιγον απο γιουροβιζιον,(η καλομοιρα ειναι η καλυτερη τραγουδιστρια στην ελλαδα,γιατι την αγαπαει ολος ο κοσμος και την ξερει! και συντομα η καλυτερη τραγουδιστρια της ευρωπης μεσω γιουροβιζιον), και απο καλλιστεια.miss hellas,young hellas,miss ...πως το λενε αυτο. :-)

βγαινει ενα σουργελο στην πρωτη θεση,το λατρευει ολη η χωρα,και αμα βγεις λιγο παραεξω μια βολτα,συναντας τουλαχιστον 100 καλυτερες στον δρομο,που δεν τις ξερει ουτε η μανα τους. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μετά τον...κάπως ασταθή πιλότο του Breaking Bad, ακολουθούν δύο πάρα πολύ καλά επεισόδια.

Σε καλά επίπεδα και το 1χ04. Η σειρά δείχνει να αξίζει τον κόπο.

 

(btw ούτε αυτή έχει σχέση με Prison Break, μια και όπως προκύπτει από το thread πλέον πρέπει όλα να συγκρίνονται με αυτή την ... κατάντια :eek: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα και αυτό το poll δεν έχει νοήμα... :-)

 

ε,οτι μας συμφερει :o .

 

οχι,εγω μιλησα για το συγκεκριμενο πολλ,καθως οι περισσοτεροι συμφορουμητες θαβουνε την σειρα,και ολοι την βλεπουνε και την ψηφιζουνε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ελάχιστοι την θάβουν σε σχέση με αυτούς που ψήφισαν...

άσε που το poll ρωτάει ποια ξένη σειρά παρακολουθείτε αυτό τον καιρό, όχι ποια είναι η αγαπημένη σας ή ποια νομίζετε πως είναι η καλύτερη...

αν τυχαίνει και παρακολουθούν αυτή την σειρά αυτό τον καιρό τι να επιλέξουν? άλλη? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα τωρα θρες που δεν ξερεις....

 

εγω δεν ειδα κανεναν να επιλεξει μονο dexter,η μονο prison break,η λοστ,και να παρακολουθει και αλλες.και εγω ολες τις εβαλα,κι ας μην ητανε καποια σεζον καινουρια σε εξελιξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

161 έχουν ψηφίσει...και δεν έχουν postάρει όλοι ασφαλώς...

anyway όπως είπα...η ερώτηση ΔΕΝ είναι ποια είναι η αγαπημένη σας σειρά ή ποια νομίζεται ότι είναι η καλύτερη...

 

άρα το poll είναι σαν μια μέτρηση θεαματικότητας που όπως είπες πιο πάνω δεν την αποδέχεσαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά βάλτε και κανένα nip-tuck στις επιλογές της ψηφοφορίας! Γιατί μας έχετε στην απ'έξω?Καλό το prison break,αλλά και κάτι εναλλακτικό δεν βλάπτει! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...