Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πω κ εγω την αποψη μου τωρα που το τελειωσα:

 

Γραφικα: οκ, ενα βημα μπροστα , 2 πισω. Δεν εχει το βαθος της Cryengine 1 αλλα παραμενει ενα πανεμορφο οπτικα αποτελεσμα το οποιο πλεον νομιζω οτι εχει το καλυτερο λογο οπτικο-αποτελεσμα/αποδοση. Επιασα τον εαυτο μου πολλες φορες να χαζευει το περιβαλλον αλλα και σκηνες οπου γινοταν χαμος στην οθονη μου ενω ταυτοχρονα ειχα σχεδον παντα 40fps ενω λιγες επεφτα στα 30 (στην ρυθμιση high και 1680Χ1050) στον φορητο της υπογραφης, ενω με το Crysis ειχα 22~25fps και ουσιαστικα οχι καλυτερο αποτελεσμα. Παντως το ουαου effect , τουλαχιστον για μενα το διατηρησε. Φανταζομαι παντως οτι με το patch που θα βγει??? για DirectX11 , θα φροντισει κ αυτους με τα τερατα καταναλωσης στους υπολογιστες τους.

Ηχος: Ο ηχος ειναι αριστος με ρεαλιστικο feeling των οπλων (σημαντικο)

Gameplay: Παρολλο που ξεφευγει απο την φιλοσοφια του πρωτου Crysis κ ερχονταν λιγο πιο κοντα στην φιλοσοφια της σειρας Call of Duty , μπορω να πω οτι το κατα-ευχαριστηθηκα. Παρολλο ομως που επαιξα στην ανωτερη δυσκολια, θα το ηθελα ακομα πιο δυσκολο, με πιο πολλες σκηνες δρασεις απο αυτες που ειχε κ πιο δημιουργικο AI.

Επισης μου ελειψε μια μαχη με καποιο boss.

 

Ιστορια :

Ικανοποηιτικη. Ουσιατικα ενα filler μεταξυ Crysis-Crysis 2.Αλλα ειχε πολυ ικανοποιητικη διαρκεια.

 

 

Συνολικα. Ειναι πλεον φανερο οτι δυστυχως ακομα και το flagship του pc gaming παραδοθηκε στο ελεος της κονσολας , καταρριπτοντας τις προσδοκιες των απαντου hardcore pc gamers αλλα απο την αλλη δινει την ευκαιρια , σε πιο μεγαλη γκαμα υπολογιστων(κ δυστυχως κονσολων) να τρεξει ομαλα την μηχανη τους.

Γραφικα: 9/10 (λογω ηψηλης αποδοσης)

Ηχος : 10/10

Gameplay : 8/10

Ιστορια : 6/10

 

Συνολικα : 9/10 απο μενα

 

 

 

Νομιζω , οτι , οποιοδηποτε παιχνιδι κ να εβαζες , θα ηταν cpu depended με το τερας 590.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που δουλεύει το Crossfire καλύτερα, είπα να αρχίζω να το παίζω το παιχνίδι.

 

Έχω παίξει κάνα 2-ωρο, δηλαδή κάνα 20% του παιχνιδιού.

 

Το πρόβλημα με το flickering εμφανίζεται σε συγκεκριμένες πίστες μόνο. Συγκεκριμένα σε αυτές που είναι νύχτα και πέφτει βροχή. Προχώρησε το λίγο και ενημέρωσε μας.

 

Εγώ πάντως σταμάτησα να παίζω στην πίστα Power Out. Εκεί το πρόβλημα γίνεται απαγορευτικό για συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνολικα. Ειναι πλεον φανερο οτι δυστυχως ακομα και το flagship του pc gaming παραδοθηκε στο ελεος της κονσολας , καταρριπτοντας τις προσδοκιες των απαντου hardcore pc gamers αλλα απο την αλλη δινει την ευκαιρια , σε πιο μεγαλη γκαμα υπολογιστων(κ δυστυχως κονσολων) να τρεξει ομαλα την μηχανη τους.

Συμφωνώ σε όλα με ότι έγραψες.

Δεν κατάλαβα αυτό. Αν μπορείς βοήθησε με λίγο.

 

Νομιζω , οτι , οποιοδηποτε παιχνιδι κ να εβαζες , θα ηταν cpu depended με το τερας 590.

Είσαι σίγουρος πως έχουν έτσι τα πράγματα? Σε τόσο μεγάλη ανάλυση που έγιναν τα Test νομίζω ότι δεν έχει να κάνει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ σε όλα με ότι έγραψες.

Δεν κατάλαβα αυτό. Αν μπορείς βοήθησε με λίγο.

 

 

Είσαι σίγουρος πως έχουν έτσι τα πράγματα? Σε τόσο μεγάλη ανάλυση που έγιναν τα Test νομίζω ότι δεν έχει να κάνει αυτό.

 

Αυτή δεν είναι μεγάλη ανάλυση για τέτοιες κάρτες..

 

αυτή είναι:

 

http://guru3d.com/article/triple-monitor-gaming-on-geforce-gtx-590-and-radeon-6990/9

 

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή δεν είναι μεγάλη ανάλυση για τέτοιες κάρτες..

 

αυτή είναι:

 

http://guru3d.com/article/triple-monitor-gaming-on-geforce-gtx-590-and-radeon-6990/9

 

:D

 

Αυτο ακριβώς εννοουσα.

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω ότι με πολλά monitors, παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο.

 

Ας πούμε οι δίπύρινες ATi 5970 ας πούμε σε πολλές οθόνες, είχε έντονο ms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω ότι με πολλά monitors, παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο.

 

Ας πούμε οι δίπύρινες ATi 5970 ας πούμε σε πολλές οθόνες, είχε έντονο ms.

 

Με κλειστό v-sync που συνήθως μετράνε στα τεστ τι ρόλο να παίξει στα fps ρε συ ;

Εξάλλου Βλέπουμε ξεκάθαρα στο crysis 2 bench ότι το scale ανεβαίνει προοδευτικά σε κάθε μεγαλύτερη cpu.

 

Υ.Γ αντίθετα σε αυτής της τάξης την ανάλυση (5760x1200) δίνει παραπάνω το SLI Και προφανώς όχι η cpu...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ms είναι θέμα συγχρονισμού των 2 πυρήνων όχι Drivers...

http://hardforum.com/showthread.php?t=1317582

Σωστά?

 

Βασικά δε κατάλαβα γιατί φτάσαμε να συζητάμε για stuttering σε ένα θέμα που δεν έχει να κάνει με αυτό.

Και εννοώ πως το stuttering δε σου ρίχνει τα fps ή ότι άλλο, οπότε στη περίπτωση μας (benchmark) δεν μιλάμε για stuttering.

Πάντως ορισμένες πληροφορίες γιαυτό το θέμα αν ενδιαφέρεσαι θα βρεις και εδώ :

 

http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/sygkekrimeni-aporia-panw-se-microstuttering-88432.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολύ καιρό αφιέρωσα χρόνο σε δυο games, το ένα ήταν το crysis.

Το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ (και δεν είχα παίξει το πρώτο) αλλά μου άφησε την αίσθηση ότι ήταν κάπως μικρό.

Διαβάζοντας από άλλους, μάλλον ήταν ιδέα μου αφού οι περισσότεροι μιλάνε για ικανοποιητική διάρκεια.

Το σενάριο δεν με ξετρέλανε αφού σε κανένα σημείο δεν είχα στο μυαλό μου την αποστολή.

Επίσης έτρεξε χωρίς το παραμικρό θέμα με i7-920 και gtx285.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...