Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα πω και εγω τον πονο μου...

Βρισκω εναν καλο σερβερ καθε βδομαδα,ΕΝΑΝ ολο κ ολο

Και μπαινει ενα γ@μημενος που πυροβολαει οπου να'ναι και με πετυχαινει κεφαλι

παντα μονοσφαιρος!! ε αγαμοι θυται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσένα σου αρέσει όλο αυτό?

 

Τέλος πάντων μπορεί να σου αρέσει και είναι άποψη σου. Έχεις το δικαίωμα της άποψης όπως όλοι μας. Αρκεί βέβαια να μην προσβάλλεις τους άλλους μιλώντας άσχημα.

 

Υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν να φέρονται δυστυχώς. Δεν ξέρουν να μιλάνε, δεν ξέρουν να κάνουν διάλογο. Είναι τραμπούκοι και θυμίζουν χουλιγκάνους σε γήπεδα.

Μιλάω για τους γνωστούς που κάθε φορά μιλάνε άσχημα για τις κονσόλες, όπως "μπρίκια,κλπ", έτσι απλά για να ξεσπάσουν βγάζοντας τη κακία τους.

Αυτό συμβαίνει με διάφορα πράγματα, όπως ηχεία, κάρτες γραφικών, Apple, ακόμα και σε Forums για μοτοσυκλέτες.

 

 

Για παράδειγμα λίγο πριν τη δική σου κριτική στο Crysis 2, ο φίλος Panahs, έγραψε τη γνώμη του για το παιχνίδι και ήταν αρνητική σε μεγάλο βαθμό. Ωστόσο όμως δεν ήταν προκλητική και με άσχημο τρόπο. :-)

 

Φαντάζομαι ότι απλά επηρεάστηκες, δυστυχώς από τον χουλιγκανισμό που υπάρχει ΚΑΙ στο Forum μας και δεν ήθελες να μιλήσεις έτσι.

 

Φιλικά. :-)

 

headspreeader εχεις δικιο. ας μην ξεχναμε οτι οι περισσοτεροι απο μας ( οπως και γω ) παιζαμε παιχνιδια σε μπρικια-κονσολες. εγω ξεκινισα απο atari εως ps2 και μετα πηρα υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειραζει,οταν επαιζα στις κονσολες δεν τις θεωρουσα μπρικια τωρα τις θεωρω,τι εγινε δηλαδη?

Ειμαι τραμπουκος?? μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως δεν ξερουμε τι θελουμε ??????

για μισο λεπτο!!!! βγαζουν το crysis 1 και τους κραζουμε γιατι ειναι βαρύ και μας εξαναγκάζουν να τα σκάσουμε για νεα (τουλάχιστον ) καρτα γραφικων. και γινετε ενας μεγαλος σάλος για καθαρή κινηση μάρκετινγκ της ΕΑ με τις εταιρίες για να πουλήσουν ανταλλακτικά για αναβαθμίσεις. ( το ακουσα - το διαβασα και αυτο )

βγαζουν το crysis 2 το οποιο ειναι ποιο ελαφρι και δουλευει παρα πολυ καλα ακομα και σε υπολογιστες 3ετιας και το κραζουμε γιατι δεν εχει καλύτερα γραφικά απ το 1 !!!

εδω καλα καλα δεν μπορουμε να παιξουμε το 1 σε φουλ γραφικα και θελουμε το 2 να ειναι ακομα ποιο βαρι!!!!

το δικο μου απωθημένο ειναι οτι τέτοιοι καλοι τίτλοι παιχνιδιών να ειναι καθαρά για υπολογιστές. οπως πχ το playstation εχει το god of war, gran tourismo.

 

γιατι οταν μαθαίνω οτι ενας απ τους καλητερους τιτλους παιχνιδιων θα πετσοκοφτει για να βγει και για κονσολες ξενερωνω αγρια!!! γιατι οι καλοι τιτλοι απ τις κονσολες δεν βγενουν για υπολογιστες!!!

 

αν ελεγαν οτι θα χαμηλώσουν τα γραφικα για να ειναι ποιο προσιτό σε ολον το κοσμο που δεν εχει δυνατά μηχανήματα για να το παιξει και θα ειναι καθαρα για υπολογιστη θα το επερνα τελείως διαφορετικά το πράγμα!!!

 

γιατι αν ηταν καθαρα για υπολογιστη θα ηταν διαφορετικο και το gameplay και ολα οσο αναφορα το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι αν ηταν καθαρα για υπολογιστη θα ηταν διαφορετικο και το gameplay και ολα οσο αναφορα το παιχνιδι.

 

Συμφωνώ σε όλα εκτός από αυτό. "Όσον αφορά" την τρέλα μου ή "ως αναφορά". Δεν υπάρχει "όσο αναφορά", νιώστε λίγο οι νεολαίοι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως δεν ξερουμε τι θελουμε ??????

για μισο λεπτο!!!! βγαζουν το crysis 1 και τους κραζουμε γιατι ειναι βαρύ και μας εξαναγκάζουν να τα σκάσουμε για νεα (τουλάχιστον ) καρτα γραφικων. και γινετε ενας μεγαλος σάλος για καθαρή κινηση μάρκετινγκ της ΕΑ με τις εταιρίες για να πουλήσουν ανταλλακτικά για αναβαθμίσεις. ( το ακουσα - το διαβασα και αυτο )

βγαζουν το crysis 2 το οποιο ειναι ποιο ελαφρι και δουλευει παρα πολυ καλα ακομα και σε υπολογιστες 3ετιας και το κραζουμε γιατι δεν εχει καλύτερα γραφικά απ το 1 !!!

εδω καλα καλα δεν μπορουμε να παιξουμε το 1 σε φουλ γραφικα και θελουμε το 2 να ειναι ακομα ποιο βαρι!!!!

το δικο μου απωθημένο ειναι οτι τέτοιοι καλοι τίτλοι παιχνιδιών να ειναι καθαρά για υπολογιστές. οπως πχ το playstation εχει το god of war, gran tourismo.

 

γιατι οταν μαθαίνω οτι ενας απ τους καλητερους τιτλους παιχνιδιων θα πετσοκοφτει για να βγει και για κονσολες ξενερωνω αγρια!!! γιατι οι καλοι τιτλοι απ τις κονσολες δεν βγενουν για υπολογιστες!!!

 

αν ελεγαν οτι θα χαμηλώσουν τα γραφικα για να ειναι ποιο προσιτό σε ολον το κοσμο που δεν εχει δυνατά μηχανήματα για να το παιξει και θα ειναι καθαρα για υπολογιστη θα το επερνα τελείως διαφορετικά το πράγμα!!!

 

γιατι αν ηταν καθαρα για υπολογιστη θα ηταν διαφορετικο και το gameplay και ολα οσο αναφορα το παιχνιδι.

 

Προσωπικα δεν εχω παραπονο απο τα γραφικα και τον τροπο που τρεχει.

Αλλα για το γεματο ψεγαδια παιχνιδι

Bug εδω bug εκει bug και παραπερα,τσιτερς παντου.

Ενταξει εχω ξαναδει bugs αλλα ειναι ξενερα...να πεθαινει ο αλλος και να χωνεται στους τοιχους

να κολλαει το χερι και να δειχνει πως κραταει οπλο αλλα αδειο

να σκοτωνεις τους εχθρους και να πεθαινουν ορθιοι και 1002 αλλα.

Ελπιζω να τα φτιαξουν λιγο αυτα και θα ειναι μια χαρα και ΑΦΟΥ φτιαξουν,εστω και εως καποιο σημειο,ΤΟΤΕ

να προχωρησουν σε dx11 patch

 

 

Συμφωνώ σε όλα εκτός από αυτό. "Όσον αφορά" την τρέλα μου ή "ως αναφορά". Δεν υπάρχει "όσο αναφορά", νιώστε λίγο οι νεολαίοι :P

 

Παντα το'χα απορια αυτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

headspreeader εχεις δικιο. ας μην ξεχναμε οτι οι περισσοτεροι απο μας ( οπως και γω ) παιζαμε παιχνιδια σε μπρικια-κονσολες. εγω ξεκινισα απο atari εως ps2 και μετα πηρα υπολογιστη.

Ίσως εγώ να το παίρνω στραβά. Ίσως το "μπρίκια" να το αναφέρετε χαριτολογώντας. Τι να πω?

 

Δεν πειραζει,οταν επαιζα στις κονσολες δεν τις θεωρουσα μπρικια τωρα τις θεωρω,τι εγινε δηλαδη?

Ειμαι τραμπουκος?? μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια μπρικια

Για να παίξει κάποιος παιχνίδι στον υπολογιστή, πρέπει το επίπεδο γνώσεων πάνω σε αυτόν να είναι αν όχι πολύ υψηλό, πολύ πάνω του μετρίου.

Οι περισσότεροι φίλοι μου είναι Gamers εδώ και πολλά χρόνια, από εποχή Playstation 1. Σήμερα έχουν από ένα Playstation 3 και όπως τα περισσότερα σπίτια πλέον και έναν ηλεκτρονικό υπολογιστή.

Αυτό που παρατηρώ λοιπόν είναι, πως το κινητό μου ή το MSN μου συνεχώς χτυπάει και με ρωτάνε πως να το εγκαταστήσουν, γιατί κολλάει και πως να κάνουν το Cr@κ. Για το τελευταίο κάποιος μπορεί να πει ότι αν το αγοράσει αυθεντικό δεν θα χρειαστεί. Κακά τα ψέματα όμως, έχει επικρατήσει αυτό, καλός ή κακός, υπέρ ή κατά της πειρατείας.

Τους λέω λοιπόν τι πρέπει να κάνουν, όπως απεγκατάσταση των παλιών οδηγών και εγκατάσταση νέων. Φυσικά ούτε λόγος για να χρησιμοποιήσουν το Driver Sweeper!

Μαζί με όλα αυτά ένας ηλεκτρονικός υπολογιστής με Windows ενός κάτω του μετρίου σε γνώσεις χρήστη, συχνά είναι σε κακή κατάσταση, με αποτέλεσμα να αργεί, πολλές φορές και να κρασάρει.

Εγώ υπάρχω ευτυχώς και όσο μπορώ τους κάνω Format και τους εξηγώ να μην πατάνε σε άκυρα σημεία στο Internet και κατεβάζουν Toolbars, Antivirus, κλπ. Σε τι βαθμό όμως μπορώ να τους σώσω? Δεν έχω άλλη δουλειά να κάνω και φτιάχνω τα PC των φίλων μου? Αυτό που τους λέω συχνά, είναι να πάρουν έναν iMac να ησυχάσουν και αυτοί και εγώ.

Παιχνίδια να παίζουν στις κονσόλες τους.

Κλείνω και καταλήγω λοιπόν, πως εσύ και πολλοί άλλοι στην πορεία της ζωής σας (όπως και εγώ), μάθαμε από PC, μάθαμε να τα δουλεύουμε, μάθαμε τις ιδιαιτερότητες τους, μάθαμε πως πρέπει να σετάρουμε ένα παιχνίδι για να παίξει σωστά (Drivers, Settings, κλπ), μάθαμε τέλος πάντων να διατηρούμε στο σύστημα μας σε φόρμα.

Αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχει αγάπη στο PC Gaming αφού παίζουμε τα παιχνίδια μας σε υψηλές αναλύσεις με Full Settings σε συστήματα που τα φτιάχνουμε με τα χέρια μας και με κόπο για να αγοράσουμε το Hardware, αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε και τους άλλους, οι οποίοι για να μην πούμε για τα χρήματα (που και μία κονσόλα με μία καλή TV, ίσως κοστίζει τα ίδια με ένα καλό PC), δεν έχουν τις γνώσεις για PC Gaming όσο και να σας φαίνεται παράξενο επειδή εσείς τις έχετε!

 

Πιστεύω να σε κάλυψα και για το τραμπούκος και για το μπρίκια μπρίκια μπρίκια. :-)

 

μηπως δεν ξερουμε τι θελουμε ??????

για μισο λεπτο!!!! βγαζουν το crysis 1 και τους κραζουμε γιατι ειναι βαρύ και μας εξαναγκάζουν να τα σκάσουμε για νεα (τουλάχιστον ) καρτα γραφικων. και γινετε ενας μεγαλος σάλος για καθαρή κινηση μάρκετινγκ της ΕΑ με τις εταιρίες για να πουλήσουν ανταλλακτικά για αναβαθμίσεις. ( το ακουσα - το διαβασα και αυτο )

βγαζουν το crysis 2 το οποιο ειναι ποιο ελαφρι και δουλευει παρα πολυ καλα ακομα και σε υπολογιστες 3ετιας και το κραζουμε γιατι δεν εχει καλύτερα γραφικά απ το 1 !!!

εδω καλα καλα δεν μπορουμε να παιξουμε το 1 σε φουλ γραφικα και θελουμε το 2 να ειναι ακομα ποιο βαρι!!!!

το δικο μου απωθημένο ειναι οτι τέτοιοι καλοι τίτλοι παιχνιδιών να ειναι καθαρά για υπολογιστές. οπως πχ το playstation εχει το god of war, gran tourismo.

 

γιατι οταν μαθαίνω οτι ενας απ τους καλητερους τιτλους παιχνιδιων θα πετσοκοφτει για να βγει και για κονσολες ξενερωνω αγρια!!! γιατι οι καλοι τιτλοι απ τις κονσολες δεν βγενουν για υπολογιστες!!!

 

αν ελεγαν οτι θα χαμηλώσουν τα γραφικα για να ειναι ποιο προσιτό σε ολον το κοσμο που δεν εχει δυνατά μηχανήματα για να το παιξει και θα ειναι καθαρα για υπολογιστη θα το επερνα τελείως διαφορετικά το πράγμα!!!

 

γιατι αν ηταν καθαρα για υπολογιστη θα ηταν διαφορετικο και το gameplay και ολα οσο αναφορα το παιχνιδι.

Είδες πόσο όμορφα κυλάει η κουβέντα, όταν μιλάμε με επιχειρήματα όπως κάνεις εδώ?

Προσωπικά, δεν έχω παρά να συμφωνήσω.

Ναι, είναι άδικο να μπαίνει το PC στο στρατόπεδο της κονσόλας και το αντίθετο.

Είναι άσχημα τα Console Ports, συχνά είναι κακομεταφρασμένα που συνεπάγεται με άθλιο optimization.

 

Κρίμα είναι να έχουμε το Hardware στο PC και να παίζουμε παιχνίδια που το οπτικό αποτέλεσμα, τα γραφικά δηλαδή να είναι πάνω κάτω το ίδιο με της κονσόλας. Στο PC έχουμε μεγαλύτερη ανάλυση, λίγο περισσότερα Details και ίσως σε κάποια παιχνίδια περισσότερα Frames. Τα γραφικά σε γενικές γραμμές όμως είναι τα ίδια, θεωρώ ότι δεν αποκλίνουν πολύ.

Φταίνε οι κονσόλες γι' αυτό?

Δεν νομίζω.

Ας βγάζανε παιχνίδια με διαφορετικό optimization για κάθε πλατφόρμα. Δηλαδή, άλλο για PC, άλλο για κονσόλα.

Οι κονσόλες δεν μπορεί να φταίνε, γιατί υπάρχουν και χρειάζονται. Φταίνε οι εταιρίες.

Αν πούμε ότι φταίνε οι κονσόλες, τότε να τις αποσύρουμε.

Να σκοτώσουμε και όσους ψήφισαν ΠΑΣΟΚ και ΝΕΑ Δημοκρατία για το χάλι μας... Δεν γίνονται αυτά, ας μιλάμε λίγο πιο ρεαλιστικά.

 

 

Προσωπικα δεν εχω παραπονο απο τα γραφικα και τον τροπο που τρεχει.

Αλλα για το γεματο ψεγαδια παιχνιδι

Bug εδω bug εκει bug και παραπερα,τσιτερς παντου.

Ενταξει εχω ξαναδει bugs αλλα ειναι ξενερα...να πεθαινει ο αλλος και να χωνεται στους τοιχους

να κολλαει το χερι και να δειχνει πως κραταει οπλο αλλα αδειο

να σκοτωνεις τους εχθρους και να πεθαινουν ορθιοι και 1002 αλλα.

Ελπιζω να τα φτιαξουν λιγο αυτα και θα ειναι μια χαρα και ΑΦΟΥ φτιαξουν,εστω και εως καποιο σημειο,ΤΟΤΕ

να προχωρησουν σε dx11 patch

 

 

 

 

Παντα το'χα απορια αυτο :P

Τα Bugs, ουδεμία σχέση έχουν με το ότι είναι και για κονσόλα το παιχνίδι. Φαντάζομαι ότι δεν υπονοείς κάτι τέτοιο.

 

Κάτι έχω ακούσει ότι CryEngine 3 και DX11, είναι κάτι που δεν γίνεται ισχύει κάτι τέτοιο?

 

Φιλικά. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι τα bugs εχουν σχεση με τις κονσολες γιατι λογικα τα bugs που ανεφερα υπαρχουν και εκει.

Ο john ανεφερε πριν οτι κραζαμε το crysis λογω γραφικων και επισημανα οτι εγω προσωπικα το κραζω για τους παραπανω λογους.

 

 

Τωρα το αν θα πω καποια κονσολα μπρικι τι εγινε?? Αυτος που την χρησιμοποιει αν ειναι ικανοποιημενος δεν θα ασχοληθει.

Πιο πολυ την εκαστοτε εταιρια θα πρεπε να πειραξει παρα τους κατοχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Bugs, ουδεμία σχέση έχουν με το ότι είναι και για κονσόλα το παιχνίδι. Φαντάζομαι ότι δεν υπονοείς κάτι τέτοιο.

 

Θυμάσαι το Crysis 1 ή το Warhead να έχει τόσα bugs? Χαλαρά σχετίζεται το port με τα bugs, δείχνοντας σημάδια της προχειροδουλειάς τους.

 

Τώρα όσον αφορά τις γνώσεις που αναφέρεις, εγώ που είχα κάποτε τσιπαρισμένο Xbox, όλα σπασμένα τα έπαιζα.

 

Δεν με εμπόδισε ποτέ η κονσόλα να μην ακολουθήσω το δρόμο της πειρατείας και να φανταστείς οι γνώσεις μου ήταν σε επίπεδο ενός ψιλοπροχωρημένου PC user. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάσαι το Crysis 1 ή το Warhead να έχει τόσα bugs? Χαλαρά σχετίζεται το port με τα bugs, δείχνοντας σημάδια της προχειροδουλειάς τους.

Θυμάσαι το Need For Speed να έχει bugs? Τι συνειρμός είναι αυτός τώρα?

 

Τώρα όσον αφορά τις γνώσεις που αναφέρεις, εγώ που είχα κάποτε τσιπαρισμένο Xbox, όλα σπασμένα τα έπαιζα.

 

Δεν με εμπόδισε ποτέ η κονσόλα να μην ακολουθήσω το δρόμο της πειρατείας και να φανταστείς οι γνώσεις μου ήταν σε επίπεδο ενός ψιλοπροχωρημένου PC user. ;)

Τι σχέση έχει αυτό, με αυτά που είπα πιο πάνω?

 

Τωρα το αν θα πω καποια κονσολα μπρικι τι εγινε?? Αυτος που την χρησιμοποιει αν ειναι ικανοποιημενος δεν θα ασχοληθει.

Πιο πολυ την εκαστοτε εταιρια θα πρεπε να πειραξει παρα τους κατοχους.

Τίποτα... Αν σε πω εγώ μ@λ@κ@ τι έγινε?

Δεν στο λέω με κακία, απλά θέλω να σου δείξω ότι προσβάλλεις αυτούς που λες ότι είναι ικανοποιημένοι με τις κονσόλες.

Δεν καταλαβαίνεις ότι προκαλείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάσαι το Need For Speed να έχει bugs? Τι συνειρμός είναι αυτός τώρα?

 

Εδώ δεν μιλάμε για bugs. Εδώ μιλάμε για ένα παιχνίδι - τρύπα μεγαλύτερη κι από του όζοντος.

 

 

Τι σχέση έχει αυτό, με αυτά που είπα πιο πάνω?

 

Για να παίξει κάποιος παιχνίδι στον υπολογιστή, πρέπει το επίπεδο γνώσεων πάνω σε αυτόν να είναι αν όχι πολύ υψηλό, πολύ πάνω του μετρίου.

Οι περισσότεροι φίλοι μου είναι Gamers εδώ και πολλά χρόνια, από εποχή Playstation 1. Σήμερα έχουν από ένα Playstation 3 και όπως τα περισσότερα σπίτια πλέον και έναν ηλεκτρονικό υπολογιστή.

Αυτό που παρατηρώ λοιπόν είναι, πως το κινητό μου ή το MSN μου συνεχώς χτυπάει και με ρωτάνε πως να το εγκαταστήσουν, γιατί κολλάει και πως να κάνουν το Cr@κ. Για το τελευταίο κάποιος μπορεί να πει ότι αν το αγοράσει αυθεντικό δεν θα χρειαστεί. Κακά τα ψέματα όμως, έχει επικρατήσει αυτό, καλός ή κακός, υπέρ ή κατά της πειρατείας.

 

Υποννοείς προφανώς ότι πρέπει να έχει βασικές γνώσεις υπολογιστή κάποιος για να παίξει ένα παιχνίδι και μάλιστα χρησιμοποιείς σαν επιχείρημα τα cr@cks και λοιπά. Και σου απαντώ ότι το ίδιο ισχύει και στις κονσόλες αν θέλεις να παρανομήσεις. Αν δεν ξέρεις πώς να περάσεις το σπάσιμο fail θα έχεις σαν PC user, fail θα έχεις και σαν Xbox user.

 

Αυτό που θέλω να πω πιο απλά είναι ότι αν έχεις τις γνώσεις μία από τις επιλογές σου είναι και η πειρατεία, ανεξαρτήτου κονσόλας.

 

 

 

Τίποτα... Αν σε πω εγώ μ@λ@κ@ τι έγινε?

Δεν στο λέω με κακία, απλά θέλω να σου δείξω ότι προσβάλλεις αυτούς που λες ότι είναι ικανοποιημένοι με τις κονσόλες.

Δεν καταλαβαίνεις ότι προκαλείς?

 

Δεν με αφορά, αλλά αν σου πω εγώ ότι έχεις μπρίκι και με αποκαλέσεις μ@λ@κα, καταλαβαίνεις ότι στη μία περίπτωση εκφράζω άποψη για το μπρίκι σου, ενώ εσύ μου επιτίθεσαι προσωπικά. Μην εξισώνεις τέτοιες καταστάσεις, δεν αγγίζουν καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...