Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες εχει παιξει κανεις το campaign εκει που ειναι στο eye of the storm, reach the electricity substation??

 

Ειμαι μεσα στο σπιτι και δεν μπορω να βγω εξω, καμια ιδεα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για αυτούς που έχουν 5850, 5870, 6950 ή 6970 σε Crossfire και τα frames είναι πεσμένα, τελικά υπάρχει λύση μέχρι να βγούν σωστοί drivers:

 

κατεβάστε το Radeon Pro

 

Δημιουργείστε custom profile για το Crysis2.exe, όπου θα κάνετε force το profile του F.E.A.R.

 

Επίσης το MVPU mode σε alternate frame.

 

Τώρα μπορείτε να δείτε τα frames σας να απογειώνονται και το Crossfire να δουλεύει αποδοτικότερα.

 

Απο κει που ήμουν σε 99% GPU usage και στις 2 GPU, τώρα είμαι στο 60%-70% με τα frames να είναι από 70 εως 270-φεύγα.

 

Flickering έχεις; Στην πίστα Seat of Power πέφτει βροχή με crossfire ή βλέπεις μόνο βρεγμένο οδόστρωμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος που το έχει τερματίσει να μου απαντήσει:

Έχω φτάσει στο σημείο όπου

σκοτώνω τον Lockhart. Το παιχνίδι πιστεύω ότι σιγά σιγά φτάνει στο τέλος (όπως υποθέτω) ή κάνω λάθος;

Ρωτάω γιατί πηγαίνοντας στο Profile μου, βλέπω ότι βρίσκομαι στο 22% ακόμη. Γνωρίζω και από άλλα παιχνίδια ότι δεν είναι απαραίτητο να τερματίσουν στο 100% (βλέπε AC:Brotherhood που το τερμάτισα στο 57%), αλλά αν όντως βρίσκομαι κοντά στον τερματισμό τί είναι όλο το υπόλοιπο ποσοστό έως το 100%;

Σίγουρα ένα μέορς είναι τα collectibles που έχω βρει μόλις το 1/4, τα υπόλοιπα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flickering έχεις; Στην πίστα Seat of Power πέφτει βροχή με crossfire ή βλέπεις μόνο βρεγμένο οδόστρωμα;

 

Flickering δεν είχα ποτέ. Μου έκανε τρελό flickering μόνο όταν πήγα να χρησιμοποιήσω το utility εκείνο που επιλέγεις τί γραφικά θέλει να δείξει.

 

Όταν το παράτησα και έσβησα το autoexec.cfg το flickering έφυγε.

 

Όπως έγραψα και πριν, με το radeon pro επιτέλους το crossfire δουλεύει αποδοτικά.

 

Το φόρουμ όπου βρήκα τη λύση είναι εδώ (guru3d):

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=341812

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτούς που έχουν 5850, 5870, 6950 ή 6970 σε Crossfire και τα frames είναι πεσμένα, τελικά υπάρχει λύση μέχρι να βγούν σωστοί drivers:

 

κατεβάστε το Radeon Pro

 

Δημιουργείστε custom profile για το Crysis2.exe, όπου θα κάνετε force το profile του F.E.A.R.

 

Επίσης το MVPU mode σε alternate frame.

 

Τώρα μπορείτε να δείτε τα frames σας να απογειώνονται και το Crossfire να δουλεύει αποδοτικότερα.

 

Απο κει που ήμουν σε 99% GPU usage και στις 2 GPU, τώρα είμαι στο 60%-70% με τα frames να είναι από 70 εως 270-φεύγα.

 

Για να δουλέψουν όλα τα παραπάνω πρέπει να ξηλώσουμε το Catalyst?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτούς που έχουν 5850, 5870, 6950 ή 6970 σε Crossfire και τα frames είναι πεσμένα, τελικά υπάρχει λύση μέχρι να βγούν σωστοί drivers:

 

κατεβάστε το Radeon Pro

 

Δημιουργείστε custom profile για το Crysis2.exe, όπου θα κάνετε force το profile του F.E.A.R.

 

Επίσης το MVPU mode σε alternate frame.

 

Τώρα μπορείτε να δείτε τα frames σας να απογειώνονται και το Crossfire να δουλεύει αποδοτικότερα.

 

Απο κει που ήμουν σε 99% GPU usage και στις 2 GPU, τώρα είμαι στο 60%-70% με τα frames να είναι από 70 εως 270-φεύγα.

Ισχυει και για 4850 σε CrossFire?

Προφιλ του FEAR (1) ή FEAR2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το F.E.A.R το πρώτο.

 

Δοκίμασε, δεν έχεις τίποτα να χάσεις.

 

Δεν χρειάζεται να ξηλωθεί το οτιδήποτε.

 

Απλώς να εγκατασταθεί το Radeon Pro.

 

Βασικά το πρόγραμμα αυτό δημιουργεί custom profiles για τα παιχνίδια που θές. Τίποτε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δοκιμασα μολις τωρα με 11.2, οντως εχει μια καλυτερη αποδοση (καπου στα 10-15 frame), αλλα οχι τοσο μεγαλη οσο με σειρα 5 ή 6.

Ευχαριστω για τη πληροφορια btw! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτούς που έχουν 5850, 5870, 6950 ή 6970 σε Crossfire και τα frames είναι πεσμένα, τελικά υπάρχει λύση μέχρι να βγούν σωστοί drivers:

 

κατεβάστε το Radeon Pro

 

Δημιουργείστε custom profile για το Crysis2.exe, όπου θα κάνετε force το profile του F.E.A.R.

 

Επίσης το MVPU mode σε alternate frame.

 

Τώρα μπορείτε να δείτε τα frames σας να απογειώνονται και το Crossfire να δουλεύει αποδοτικότερα.

 

Απο κει που ήμουν σε 99% GPU usage και στις 2 GPU, τώρα είμαι στο 60%-70% με τα frames να είναι από 70 εως 270-φεύγα.

Αυτά είναι! Πατέντες για να παίξεις ένα παιχνίδι με κάρτες που έχεις αγοράσει με κόπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που δουλεύει το Crossfire καλύτερα, είπα να αρχίζω να το παίζω το παιχνίδι.

 

Έχω παίξει κάνα 2-ωρο, δηλαδή κάνα 20% του παιχνιδιού.

 

Το βρίσκω εξαιρετικά βαρετό. Ελπίζω να φτιάχνει στη πορεία, αλλά μέχρι στιγμής πάρα πολύ κατώτερο του πρώτου Crysis.

 

Βασικά φταίει η nanosuit. Νιώθεις σαν να φοράς βαριά πανοπλία. Στο πρώτο παιχνίδι, όταν ενεργοποιούσες το speed ήσουν σαν τον άνεμο. Εδώ πιό πολύ με χελωνίτσα που ζορίζεται μοιάζει. Παίζει το τρέξιμο στο 2 να είναι το βάδην του 1.

 

Και η δύναμη πολύ κατώτερη του 1. Και το armor τα ίδια.

 

Βασικά πολύ μάπα η στολή.

 

Και αυτά τα checkpoints......Ζήτω οι κονσόλες...

 

Σαν να είναι overrated το παιχνίδι.

 

Τουλάχιστον αυτό εκλαμβάνω μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχη δεν μου αρεσε που αντι για τροπικο δασος ημουν στη New York αλλα τωρα που ξεκινησε ο εθισμος το βλεπω με αλλο ματι B)

 

Tα κλειδια αυτοκινητων dog tags mails etc.... που βρισκουμε τι στον Αγιο Πετρο τα κανουμε?

Χρησιμεύουν πουθενα ή απλως για τη ευχαριστηση μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα μπιχλιμπίδια που μαζεύεις κατά καιρούς δε χρησιμεύουν σε κάτι απλά χαίρεσαι που τα ανακάλυψες στις σκοτεινές γωνίες(και κάτι τρέχει στα γύφτικα)

Όσοι παίζετε multi σε steam , αν θέλετε προσθέστε με να παίζουμε παρέα : fuero2k :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα κλειδια αυτοκινητων dog tags mails etc.... που βρισκουμε τι στον Αγιο Πετρο τα κανουμε?

Χρησιμεύουν πουθενα ή απλως για τη ευχαριστηση μας?

 

Ξεκλειδώνεις bonus material....artwork,music, κλπ

 

Λογικά εισήλθαν λόγω των achievement/trophies των κονσολών.

 

Έχω παίξει τις 2 πρώτες πίστες μέχρι ώρας, ok το παιχνιδάκι είναι καλό αλλά οπτικά είναι εμφανώς κατώτερο από το αρχικό+warhead. Δεν ξέρω αν φταίει και το NY setting αλλά το σαγόνι μου έμεινε στη θέση του εν αντιθέσει με τον προκάτοχο :P

 

Α και φυσικά το multi prob εξακολουθεί να ισχύει :lol:

 

http://www.mycrysis.com/forums/viewtopic.php?f=40&t=10954&start=1200 121 σελίδες χωρίς λύση να δούμε που θα φτάσει. GG crytek......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα μπιχλιμπίδια που μαζεύεις κατά καιρούς δε χρησιμεύουν σε κάτι απλά χαίρεσαι που τα ανακάλυψες στις σκοτεινές γωνίες(και κάτι τρέχει στα γύφτικα)

Όσοι παίζετε multi σε steam , αν θέλετε προσθέστε με να παίζουμε παρέα : fuero2k :rolleyes:

Όπως τα Trophies στο Playstation 3.

Θα μπορούσαν με τα Trophies να είχες κάποια έκπτωση σε αγορές στο PS3. Στα PC κάτι ανάλογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...