Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικα αυτο που καταλαβα ειναι οτι βγαζουν ενα παιχνιδι με βαση το τρεχων direct x που υποστηριζουν οι κονσολες για να μην γραφουν ξεχωριστο κωδικα

 

περιμενα το crysis 2 τουλαχιστον min direct x να εχει το 10

 

ουτε καν 64bito δεν βγαλανε

 

 

εσεις τι γνωμη εχετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

θα είχε βουήξει ο κόσμος dkoum αν ήταν να βγει pure DX10 game με DX11 extension/path, δυστυχώς δεν υπάρχει ούτε ένα τέτοιο game μέχρι στιγμής, αν και είναι λογικό...πολλά PC ακόμα με WinXP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά όσοι το έχουν γνήσιο μπορούν να παίξουν online ή είναι μόνο εφικτό για τις pirate εκδόσεις?

 

Χτες μου ήρθε, αλλά μου είναι αδύνατο να συνδεθώ με το mycrisis μέσα από το παιχνίδι......Άκρη δεν βρήκα μέσα από το 117 σελίδων topic της crytek. So τι κάνουμε? Να κατεβάσω το πειρατικό για να μπορέσω να απολαύσω τον τίτλο που....πλήρωσα :lol:?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά όσοι το έχουν γνήσιο μπορούν να παίξουν online ή είναι μόνο εφικτό για τις pirate εκδόσεις?

 

Χτες μου ήρθε, αλλά μου είναι αδύνατο να συνδεθώ με το mycrisis μέσα από το παιχνίδι......Άκρη δεν βρήκα μέσα από το 117 σελίδων topic της crytek. So τι κάνουμε? Να κατεβάσω το πειρατικό για να μπορέσω να απολαύσω τον τίτλο που....πλήρωσα :lol:?

 

Μιλάμε για... Cryfail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για... Cryfail

 

Μεγάλο FAIL δυστυχώς και από μέρους τους καμία ανταπόκριση. Και patchάκι βγάλανε αλλά το προβληματάκι εκεί. Φτιάξανε ένα fps για όσους έχουν s/m - ανώμαλες τάσεις να παίζουν fps με failpad και στην πλατφόρμα που τους ανέδειξε τα έκαναν μπορντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παίζω online. :P (και ο J2g και παιδιά από την clan μου)

Αν δεν σου βρίσκει μέσα από το παιχνίδι να σε συνδέσει με το MyCrysis.com account σου, κλείσε το παιχνίδι, πήγαινε στο Mycrysis, άλλαξε τον κωδικό και ξαναδοκίμασε.

Λειτούργισε στους περισσότερους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και το Gamespy πρέπει να λειτουργεί, αλλά αν έχεις την limited έκδοση, δεν θα μπορείς να βάλεις τα πράγματα της, γιατί θέλει να βάλεις τον κωδικό στο mycrysis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτούς που έχουν 5850, 5870, 6950 ή 6970 σε Crossfire και τα frames είναι πεσμένα, τελικά υπάρχει λύση μέχρι να βγούν σωστοί drivers:

 

κατεβάστε το Radeon Pro

 

Δημιουργείστε custom profile για το Crysis2.exe, όπου θα κάνετε force το profile του F.E.A.R.

 

Επίσης το MVPU mode σε alternate frame.

 

Τώρα μπορείτε να δείτε τα frames σας να απογειώνονται και το Crossfire να δουλεύει αποδοτικότερα.

 

Απο κει που ήμουν σε 99% GPU usage και στις 2 GPU, τώρα είμαι στο 60%-70% με τα frames να είναι από 70 εως 270-φεύγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...