Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μονο και μονο που εχει search , αρκει. Εγκαθιστας μια εφαρμογη , πας στο search την ψαχνεις , την εκτελεις. Ουτε να ψαχνεις σε ποια κατηγορια μπηκε το shortcut , ουτε πως λεγεται κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9vMz9Qw.png

OS: EndeavourOS Linux x86_64
Kernel: 5.7.9-arch1-1
DE: Plasma
WM: KWin
WM Theme: Breeze
Theme: Breeze Dark [Plasma], Breeze [GTK2/3]
Icons: [Plasma], breeze [GTK2/3]
 

Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με την εμφάνιση του DE αλλά δεν με πειράζει και πολύ, το lockscreen layout θα ήθελα να αλλάξω να είναι ίδιο με το login screen αλλά μάλλον δεν γίνεται ή τουλάχιστον δεν έχω βρει κάτι.

Ευχαριστημένος πάντως με το λειτουργικό, μιας και επιτέλους έβαλα ssd στο laptop είπα να φύγω από τα Windows και να βάλω Linux, για την χρήση που του κάνω μια χαρά είμαι. Ότι προγράμματα ήθελα πάντως τα έβαλα και εδώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, ConstantineP είπε

global menu; KDE πλαστελινη ;)

καποτε βγαινανε tweaks να αφαιρεθουν κατι global menus απο unity/gnome και καποιοι τα ξαναβαζουν... τι να πω..καποιοι δεν εχουν ιχνος τσιπας πανω τους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mphxths είπε

καποτε βγαινανε tweaks να αφαιρεθουν κατι global menus απο unity/gnome και καποιοι τα ξαναβαζουν... τι να πω..καποιοι δεν εχουν ιχνος τσιπας πανω τους :)

Δεν ειμαι φαν του KDE αλλα το παραδέχομαι το ποσο παρεμετροποιησιμο ειναι, το θεμα ειναι ομως αυτα τα εξτραδακια να δουλεουν σωστα....κατα τα αλλα για μενα μονο gnome shell ;)

Στιγμιότυπο από 2020-08-22 01-56-49.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ConstantineP είπε

Δεν ειμαι φαν του KDE

Δεν πειράζει φίλε, κανείς δεν είναι τέλειος :P

Σοβαρά τώρα, εγώ έχει κάτω από ένα χρόνο που το χρησιμοποιώ και δεν έχω σκοπό να αλλάξω ξανά. Δεν είχα ποτέ καλύτερη εμπειρία με DE, και τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα. Τα πιο δημοφιλή σίγουρα.

Ορίστε και το άλλο μηχάνημα, το οποίο είναι σχεδόν κλώνος του πάνω. Άνοιξα και το menu για να μοστράρω και τα εικονίδια λίγο (tela-black-dark).

Screenshot_20200822_153543.png.fdd7079bbeb3b31e7c6c9502a4b1ce3f.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βρήκα το νέο μου gem!!

Arch Linux με KDE monocrhome themed. Το τερματικό είναι το Konsole. Το color scheme του τερματικού είναι το Nordic.

Εμπνεύστηκα από σας να βάλω htop. Όσο για το systemd, καλύτερα χωρίς π.χ artix linux

Screenshot_20200823_115513.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Kerberos88 είπε

Εμπνεύστηκα από σας να βάλω htop

Εμπνευσου και λιγο παραπανω... ;) Kαι λιγο ακομα. Kαι αμα θες να το ξεφτιλισεις , πας εδω.
 

17 λεπτά πριν, Kerberos88 είπε

Όσο για το systemd, καλύτερα χωρίς π.χ artix linux

Δεν κρατηθηκες ε? Επρεπε να πεταξεις την τρολια ε? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...