Προς το περιεχόμενο

Delivery φαγητο....Αξιζει?


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τοσα πολλα menu καθημερινα στην πορτα μου(ειδα και την διαφημιση στο ινσομνια),και οσα εχω δοκιμασει ειναι μουφες....Βαρεθηκα να ξοδευω χρηματα σε ανοστα menu

 

Εσεις οταν παραγγελνετε απο εξω,πιτσα,πιτα καλαμακι,αντε και καμια μεριδα οπως χοιρινη μπριζολα,κοτοφιλετο... Ποιο προτιματε? Αναφερετε αλυσιδες καταστηματων ωστε να υπαρχει περιπτωση να το βρω στη περιοχη Αμαρουσιου :P .Σε λογικες τιμες παντα....

 

Pizza hut,μεχρι τωρα και ειμαι ικανοποιημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Τοσα πολλα menu καθημερινα στην πορτα μου(ειδα και την διαφημιση στο ινσομνια),και οσα εχω δοκιμασει ειναι μουφες....Βαρεθηκα να ξοδευω χρηματα σε ανοστα menu

 

Εσεις οταν παραγγελνετε απο εξω,πιτσα,πιτα καλαμακι,αντε και καμια μεριδα οπως χοιρινη μπριζολα,κοτοφιλετο... Ποιο προτιματε? Αναφερετε αλυσιδες καταστηματων ωστε να υπαρχει περιπτωση να το βρω στη περιοχη Αμαρουσιου :P .Σε λογικες τιμες παντα....

 

Pizza hut,μεχρι τωρα και ειμαι ικανοποιημενος

 

κάτσε και μαγείρεψε λέω εγώ... πίστεψε με, δεν θες να τρως από έξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τυλιχτά εγώ προτιμώ πίτα του παππού. από πίτσα τώρα κάτι επώνυμο και μεγάλη αλησίδα γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι παίζει στα μικρά μαγαζιά. ενώ στα μεγάλα ξέρεις ότι μια άλφα ποιότητα (οσο μπορει να συγκριθεί με σπιτικό φαγητό όπως ρυζάκι με κοκκινιστό κρέας) θα την έχεις. εγώ θα σου έλεγα να πάρεις σβάρνα, να βρεις ένα μαγειρείο που κάνει κ delivery, και να προτιμάς αυτό. σουβλακια κ πίτσες κάθε μερα θα στουμπώσει ο .... σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τυλιχτά εγώ προτιμώ πίτα του παππού. από πίτσα τώρα κάτι επώνυμο και μεγάλη αλησίδα γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι παίζει στα μικρά μαγαζιά. ενώ στα μεγάλα ξέρεις ότι μια άλφα ποιότητα (οσο μπορει να συγκριθεί με σπιτικό φαγητό όπως ρυζάκι με κοκκινιστό κρέας) θα την έχεις. εγώ θα σου έλεγα να πάρεις σβάρνα, να βρεις ένα μαγειρείο που κάνει κ delivery, και να προτιμάς αυτό. σουβλακια κ πίτσες κάθε μερα θα στουμπώσει ο .... σου...

 

pizza hut : χημικη σαλτσα, τυρι πλαστικο, ζυμι με bleached αλευρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαινετε πρεπει να δειτε μερικοι αυτο: http://imdb.com/title/tt0390521/

λοιπον ο τροπος να γλυτωσετε απο τα delivery και να γλυτωσετε και την υγεια σας ειναι μονο οι συχνες επισκεψεις στο σουπερ μαρκετ οπου μπορειτα να παρετε ενδεικτικα:

δημητριακα,μαρμελαδα,βουτυρο(τα δυο τελευταια με μετρο),χυμους για πρωινο.

ντοματες,πιπεριες,αγγουρακι,λαχανο μαρουλι και λοιπα για ξεγυρισμενες σαλατες που με λαδι,φρεσκο ψωμι και τυρι φετα trust me σε φτιαχνουν μια χαρα και εχουν και τα απαραιτητα θρεπτικα συστατικα και βιταμινες για να μη νοιωθεις σα ζομπι.

τονους,αυγα,γαλα,,φιλετακια κοτοπουλο,φιστικς,χοιρινη μπριζολα αμα θες κατι να σε πιασει σε συνδυασμο με μακαρονια και ρυζι κυριως.

κανα οσπριο να μη ξεχναμε τη γευση τους πχ φακ-ιες

μηλα,πορτοκαλια,μπανανες και λοιπα φρουτακια.

φυσικα all time classic τα τοστ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανα οσπριο να μη ξεχναμε τη γευση τους πχ φακ-ιες

 

δεν μας χρειάζονται για την γεύση τους !:-) τα αδικείς !

 

συμφωνώ με τη θέση περί φαγητού

 

μακρυά απο τα έτοιμα όσο γίνεται.

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου προτείνω αυτό που κάνω όταν δεν έχω καθόλου χρόνο να μαγειρέψω κάτι (5-6 μέρες της εβδομάδας μαγειρεύω).

 

Πας στα ΑΒ και αγοράζεις κοτοπουλάκι έτοιμο ψημένο (Κάνει γυρω στα 5-6? και βγάζει 4 μερίδες ίσως κ περισσότερο εξαρτάται από το πόσο φαγανιάρης είσαι λολ). Αν βαριέσαι να κόψεις σαλάτα (έλεος δηλαδή τι είναι 5 λεπτά χρόνο θέλει) πέρνεις έτοιμα mix σαλάτας που έχει σε σακουλάκια. Τα πλένεις τα σερβίρεις κ τρως.

 

Ούτε ανθυγιεινά fast food, ούτε ακριβά Delivery...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν παραγγέλνω από την πίτα του παππού αργούν αρκετά μπορώ να πω.Και όταν πεινάς και περιμένεις με αγωνία να φας αυτό είναι ασυγχώρητο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο πίτα του παππού στη λάρισα έχω πάθει γαστρεντερίτιδα.

 

νόστιμα αυτά που φτιάχνει, αλλά λιγάκι τσιμπιμένες σε επίπεδο κοροϊδίας οι τιμές του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...