Προς το περιεχόμενο

Terminator Salvation: The Future Begins


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 236
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εντάξει δεν ήταν Τ2, αλλά μην φέρνετε και την καταστροφή! Καλή ήταν η ταινία και βλεπεται, αλλά όχι αριστούργημα..Δεν βγαίνουν εύκολα τόσο καλές ταινίες σαν το Τ2, ούτε ο Christian Bale μπορεί να βγάζει συνέχεια ταινίες τόσο καλές, όπως το Dark Knight...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Περιμένω την γνώμη του Thresh και κανέναν πιο ψυχροκέφαλο

 

καλά τώρα σώθηκες, ελπίζω μέσα στις επόμενες 3 μέρες να πάω cinema για να την δω...

 

μην ξεχνάμε ότι δεν είμαι ιδιαίτερα fan του Terminator :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ , κριτικές που περιέχουν μέσα τις λέξεις ''Τ2 δεν ήταν όμως'' δεν τις λαμβάνω υπόψιν. Και ούτε θα έπρεπε.

 

Σ'αυτό δε διαφωνούμε, τουλάχιστον εγώ δε χρησιμοποίησα τέτοια έκφραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπτικά ορισμένες σκηνές ήταν καταπληκτικές, γενικά, πάντως, δεν θα έλεγα ότι η ταινία είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά δεν φεύγεις και "πεινασμένος". Νομίζω ότι έλειπε το γκραν φινάλε που ακόμα και το Τ3 είχε (που μάλιστα "έσωσε" τη συγκεκριμένη). Θα την ξανάβλεπα σε HD αλλά ως εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο
να παρεις, ειναι καλυτερη απο ολο το Terminator Salvation.

 

Γιατι τα flashakia που τα πας? :D

 

Έλεος πραγματικά! (Για την σκηνή)

 

Να θυμίσω ότι βρισκόμαστε μετά το Judgement Day...που σημαίνει μετά τον πυρηνικό πόλεμο ....οπότε για ποια τεχνολογία μιλάμε? ...η τεχνολογία των ανθρώπων παρέμεινε στάσιμη και πολεμούν τις μηχανές με αυτά που τους έμειναν..... μόνο η Scynet εξελίσσεται (για τα φλασάκια)

 

Το Salvation σεβάστηκε τα 2 πρώτα του Cameron σε αντίθεση με το 3. Και να θυμίσω ότι πρόκειται για νέα τριλογία. Για τους fan το ξαναλέω η ταινία σπέρνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ περιμένω κανέναν σοβαρό να κάνει καμμιά σοβαρή κριτική της ταινίας. Γιατί μερικοί από εσάς μάλλον έχετε κανά 20άρι χρόνια να δείτε τις παλιές και άλλα νομιζατε ότι θα δείτε. Περιμένω την γνώμη του Thresh και κανέναν πιο ψυχροκέφαλο

 

Δικια σου γνωμη δεν εχεις να την καταθεσεις ?

 

Απλα περιμεναμε πολλα περισσοτερα για αυτην την ταινια, αλλα δυστυχως δεν ανταποκριθηκε στις προσδοκιες μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που την είδα , και είμαι μεγάλος φαν των Terminators , η ταινία μάρεσε...εαν δεν είσαι πολύ φαν , τότε ίσως φυσιολογικο να μην αρέσει , διοτι δεν θα προσέξεις κάποιες λεπτομέριες που "δείχνουνε" το παρελθόν , και στην ουσία ,αυτό είναι το μέλλον το οποίο προετοιμαζόμασταν.

 

Και μην ξεχνάμε ότι είναι η αντίσταση σε βρεφική φάση , και ο Κόννορ δεν είναι ακόμα αρχηγός !!!!

 

εξου και το σλόγκαν : The future begins

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτά με παρελθόν/μέλλον πολύ τα γουστάρω.Αν δεν έστελνε ο Τζον στο παρελθόν το πατέρα του για να σώσει τη μάνα του δεν θα τη γκάστρωνε αυτός για να γεννήσει το γιο του ο οποίος είναι ο ιδιος ο Τζον.WTF δηλαδή.Δεν τη καταδικάζω, ''επιβάλλεται'' να τη δούμε. =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαταρχην ειμαι φανατικος των Terminator (1 kai 2!!!!!!!),και γενικα του Τζειμς Καμερον.

Θεωρω οτι η σειρα ταινιων επρεπε να σταματησει στο 2.

Κατα τα αλλα αυτη ηταινια δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο,χειροτερη απο την τριτη.

Πολλα εφε,αλλα τελειως τρυπιοσεναριο σαν τη καλτσα του Βαμβακουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνήθως αυτές οι ταινιες είναι Love/ Hate . αυτές που έχουνε ιδιοτροπο σενάριο...Τα ίδια , θυμάμαι , λέγανε και για το 12 monkeys.

 

Όχι απο θέμα πλοκής είναι πολύ καλή κατεμε........φανατικός των Τερμινατορ και της σειράς επίσης.

 

2018 είναι μάγκες ηρεμήστε....για όποιον έχει δει την σειρά , που πάει στο 2027 , εκει έχει η αντίσταση προηγμένα όπλα ( plasma rifles etc ) .

 

Εδώ , όπως είπε και κάποιος προλαλήσαντας , είναι η αρχή. Δεν έχει φτιαχτεί η αντίσταση ακόμα , είναι κάποιοι στρατιωτικοι και υπάρχουνε πολλες μικρές εστίες αντίστασης. Ο Kyle Reese είναι ακόμα 17χρονο.

 

Επίσης , για όποιον έχει προσέξει και το 1 , και την σειρά , το σενάριο " Escape from concentration camp with Kyle Reese" παίζει πολύ . Μην το χαλάσω δεν λέει.

 

Όχι , μάρεσε , και μάρεσε το γεγονός ότι στηρίζεται παρα πολύ στο 1 , 2 και κάπως στο 3 , και στην σειρά.....γιατί η σειρά , γέμεισε κάποια κενά που ίσως είχαμε.

 

Παρεπιπτοντως γουσταρα τρελα το μικρο αραπάκι που είχε παρέα ο Κάιλ Ρις , τρομερός χαρακτήρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε πλάκα μας κάνετε? Μόλις γύρισα από το σινεμά και σαν φαν του Terminator έχω ΠΟΡΩΘΕΙ απλά!

 

Η ταινία ήταν απίστευτη περιπέτεια, με τρελή ένταση, τρελές επεξηγήσεις και συνδέσεις με όλες τις προηγούμενες ταινίες! Δεν μπορώ να φανταστώ τί πανικός θα γίνει στο 5 και στο 6! Μακράν καλύτερη από την 3η ταινία και ίσως φτάνει την 1η! Καλά η 2η είναι πολύ μακριά δεν το συζητώ...

 

Αλλά ήταν τρελή πόρωση. Την ξαναβλέπω άνετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω το ειδα χθες..

μαρεσουν πολυ τα τερμινειτορ 1 και 2.

τωρα οσον αφορα στο σαλβεισιον ντα3ει απο εφε εμενα με αφησε αρκετα ικανοποιημενο.τα κενα του σεναριου υπηραν οπως υπηρχαν και στα προηγουμενα 2.

οταν εχεις να κανεις με τοσα χρονικα παραδοξα λογικο ειναι.αυτο που ξενερωσε εμενα και ολη την παρεα που το ειδαμε χθες ηταν η αμερικανια με την καρδια στο τελος.

ντα3ει μην τρελαινομαστε μια ταινια επιστημονικης φαντασιας ειναι.ο κριστιαν μπειλ καλος.

α και η μαγκια με τον αρνολντ τα σπασε!χαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...