Προς το περιεχόμενο

Terminator Salvation: The Future Begins


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά εγώ το μόνο που λέω είναι ότι πιστεύω πως η ηχογράφηση δεν ήταν εσκεμμένη. Γυρίζανε σκηνή εκείνη την ώρα, το πιο λογικό πράγμα στον κόσμο είναι να ήταν κάμερες/μικρόφωνα αναμμένα. Τα πήρε ο άλλος στη μέση της σκηνής και άρχισε να φωνάζει. Ε στο τέλος κρατήσανε αυτή την ηχογράφηση για να είναι καλυμμένοι μήπως κάνει και φύγει, να μπορούν να αποδείξουν γιατί έφυγε.

 

Αν δεις πόσο υλικό μαγνητοσκοπείται καθημερινά στα πλατό μιας ταινίας θα πάθεις πλάκα (τα λεγόμενα dailies). Όταν είναι στο πλατό είναι όλα ανοιχτά, μην το κάνουμε και προπαγάνδα τώρα. Σε λίγο θα μου πεις ότι του έβαλαν αναβολικά στη λεμονάδα για να τσαντιστεί :-)

 

Δεν ισχύει. Το κόστος του φιλμ είναι απαγορευτικό για συνεχές ρολλάρισμα. Τα dailies είναι απλά οι λήψεις της ημέρας όπου βλέπουν απλά τη δουλειά που βγήκε. ΑΝ υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα θα το δουν στα dailies και θα προσαρμοστεί το πρόγραμμα των γυρισμάτων για να διορθωθεί.

Τον Μπέηλ τον ηχογραφήσαν εσκεμμένα. Κι αν υποψιαζόμουν κάποιον θα ήταν ένας από το τημ της φωτογραφίας,(οπερατέρ, ηλεκτρολόγοι)όπου λειτούργησαν και συντεχνιακά. Συμβαίνουν κάθε μέρα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 236
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δεν ισχύει. Το κόστος του φιλμ είναι απαγορευτικό για συνεχές ρολλάρισμα. Τα dailies είναι απλά οι λήψεις της ημέρας όπου βλέπουν απλά τη δουλειά που βγήκε. ΑΝ υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα θα το δουν στα dailies και θα προσαρμοστεί το πρόγραμμα των γυρισμάτων για να διορθωθεί.

Τον Μπέηλ τον ηχογραφήσαν εσκεμμένα. Κι αν υποψιαζόμουν κάποιον θα ήταν ένας από το τημ της φωτογραφίας,(οπερατέρ, ηλεκτρολόγοι)όπου λειτούργησαν και συντεχνιακά. Συμβαίνουν κάθε μέρα αυτά.

 

Δηλαδή λες ότι γύριζαν την πιο συγκινητική σκηνή του έργου (έτσι έχει ακουστεί) με κλειστές κάμερες και μικρόφωνα έτσι; Η μήπως έκαναν πρόβα και τα πήρε ο άλλος χωρίς λόγο; Δεν έχει λογική αυτό που λες. Ναι τον ηχογράφησαν εσκεμμένα. Ταινία γυρίζουν, όλους εσκεμμένα τους μαγνητοσκοπούν :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή λες ότι γύριζαν την πιο συγκινητική σκηνή του έργου (έτσι έχει ακουστεί) με κλειστές κάμερες και μικρόφωνα έτσι; Η μήπως έκαναν πρόβα και τα πήρε ο άλλος χωρίς λόγο;

 

Όχι λέω πως δεν ισχύουν τα περί dailies και λοιπές ιστορίες. Γυρίζουν και όταν στραβώσει κλείνουν. Σε όρντινο 10 ώρες δε βγαίνει 10ωρο φιλμ αλλά πολύ λιγότερο . Αλλά δεν έχει καμία σημασία ούτε αυτό ούτε τα υπόλοιπα. Δες την ταινία όταν βγει και άμα σου αρέσει τέλος. Αν δε σου αρέσει πάλι τέλος. Η συζήτηση δεν έχει και πολύ νόημα απλά σε διορθώνω για την ανακρίβεια

 

 

Δεν έχει λογική αυτό που λες. Ναι τον ηχογράφησαν εσκεμμένα. Ταινία γυρίζουν, όλους εσκεμμένα τους μαγνητοσκοπούν :-)
Ρε παιδιά εγώ το μόνο που λέω είναι ότι πιστεύω πως η ηχογράφηση δεν ήταν εσκεμμένη.

Η λογική είναι παρεξηγήσιμη αξία. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

ωραίο trailerάκι...

 

παίζει να είναι το μόνο Terminator που θα μου αρέσει πραγματικά... (ναι δεν είμαι fan των T)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Τhresh εισαι χαζος!

2. Ο McG αποκάλυψε πως προσπαθει να πεισει τον Αρνολντ να κανει εμφανιση στο Νο5 ενω εχει ηδη βρει τροπο να βαλει τον Ρομπερτ Πατρικ στο 5!!!Κανονικα, οχι cameo οπως ο Αρνι, κανονικος ρολος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ε τι να κάνω? πρέπει σώνει και καλά να τα λατρέψω?

 

δεν λέω ότι δεν είναι καλές ταινίες απλά ότι δεν ενθουσιάζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν θυμάμαι αν με είχαν ενθουσιάσει (οι 2 πρώτες, γιατί η 3η δεν έλεγε και πολλά) τις 2-3 πρώτες φορές που τις είδα αλλά μετά από τόσες φορές που έχουν παιχτεί στην TV τις έχω ψιλοσιχαθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...