Προς το περιεχόμενο

Το Αρχείο της ΕΡΤ διαθέσιμο στο Internet


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίγοντας το MMS url από τον Windows Media Player (File --> Open URL... ) έχεις τα ίδια πάλι; Μόνο ήχο... ;

 

Όταν κάνεις Open URL στο WMP, ποιά διεύθυνση πρέπει να πληκτρολογήσεις για να σου παίξει τα βιντεάκια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ καλό, παρά τα προβλήματα, ας μπορεσω να κτυπησω ...μερικά θέατρα της Δευτέρας, :devil:

και τη Frutopia, και κανένα αγώνα, χα χαχχα , για να δούμε φίλε θα δουλέψει το VLC:devil:, ας προσπαθήσουμε γιατί από ταχύτητες σκίζει:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπε post #8.

 

Τώρα αν σου πω ότι δεν κατάλαβα τίποτα από το post 8, τι θα πείς;

Είναι αρκετά κωδικοποιημένο το μήνυμα και μάλλον όχι για αρχάριους:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Eusebius: Linux, έτσι; Δεξί κλικ --> View Page Source --> CTRL + F --> βάζεις "wmv" για να βρεις το mms url. Το κάνεις copy και το ανοίγεις από κάποιον media player που μπορεί να παίξει (και προαιρετικά, να σώζει συγχρόνως) WMV streams. Με τον VLC που δοκίμασα, παίζει μια χαρά...

 

 

Τους 10 χαρακτήρες μου μέσα... :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φτιάξανε; Με firefox (Swiftfox)βλέπω κανονικά σε ArchLinux.

 

Ποιο πρόσθετο χρησιμοποιείς για την αναπαραγωγή; Εμένα σε Ubuntu με κάνει prompt ο ff να εγκαταστήσω πρόσθετο, αλλά δυστυχώς δεν βρίσκει κάποιο κατάλληλο και με στέλνει σε σελίδα της MS (η οποία φυσικά δεν παρέχει το Windows media player plugin για non-Microsoft λειτουργικα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο πρόσθετο χρησιμοποιείς για την αναπαραγωγή; Εμένα σε Ubuntu με κάνει prompt ο ff να εγκαταστήσω πρόσθετο, αλλά δυστυχώς δεν βρίσκει κάποιο κατάλληλο και με στέλνει σε σελίδα της MS (η οποία φυσικά δεν παρέχει το Windows media player plugin για non-Microsoft λειτουργικα)...

 

Έχω αυτό το plugin.

 

http://mplayerplug-in.sourceforge.net/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αυτό το plugin.

 

http://mplayerplug-in.sourceforge.net/

 

Χμ... Το φαντάστηκα... Μόνο με αυτό έχουν καταφέρει να δούνε βίντεο σε ff+linux κατευθείαν από το site και απ' ότι διάβαζα κάπου αλλού το mplayerplug-in παίζει το wmv στη χειρότερη δυνατή ποιότητα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ... Το φαντάστηκα... Μόνο με αυτό έχουν καταφέρει να δούνε βίντεο σε ff+linux κατευθείαν από το site και απ' ότι διάβαζα κάπου αλλού το mplayerplug-in παίζει το wmv στη χειρότερη δυνατή ποιότητα....

Φταίει ο demultiplexer του mplayer, ο οποίος εντοπίζει μόνο το 1 από τα συνολικά 3 σετ audio/video streams, αυτό με τη χειρότερη ποιότητα (35 kbps video). Με konqueror + kmplayer + xine backend παίζει το «καλό» stream (~230 kbps video).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους

μηπως ξερει κανεις γιατι στο site αυτο της ert online σε ολα τα θεματα μου δειχνει μονο την πρωτη σελιδα ?

πατωντας την ενδειξη συνεχεια η την σελιδα 2,3,4 κλπ παραμενει στην σελιδα 1.

 

ευχαριστω

Λευτερης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορια....

Βεβαια, κάνοντας copy - paste (οπως σωστα ειπατε) , πράγματι μετράει ο χρόνος στο vlc player και όντως γράφει στο δίσκο,

αλλά τι αρχείο θα το σώσει ;

δεν φαίνεται αναγνωρίσιμο αρχείο .

Μήπως πρέπει να αλλάξω την κατάληξη σε .avi ή .wmv ή κάτι άλλο ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...