Προς το περιεχόμενο

iPod Touch - Γνώμες


rallistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα το μόνο που με απασχολέι (και γι αυτο δεν έχω κινηθεί σε αγορα iphone/ipod touch) είναι ότι δεν το βάζεις στην τσέπη και φεύγεις... Ειδικά που αλλάζω συνεχώς τραγούδι και σχεδόν ποτέ δεν παίζει ένα τραγούδι ολόκληρο όταν περπατάω/λεωφορείο/κλπ...

 

Στο iphone μπορείς να χρησιμοποιείς το κουμπί που υπάρχει πάνω στο μικρόφωνο του hands-free για κάποιους βασικούς χειρισμούς (να αλλάζεις τραγούδι ή να σταματάς το playback κλπ) όταν το έχεις στην τσέπη. Δυστυχώς δεν υπάρχει αντίστοιχη λειτουργία στο ipod touch. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλησπέρα σας

Έχω μερικές ερωτήσεις:

 

1. Εφόσον κάνω το jailbreak θα μπορώ να βάζω απευθείας στο touch ταινίες(mp4 ofc) και να τις παίζει? Χωρίς να χρησιμοποιήσω το iTunes. Το ίδιο και με τα mp3..?

2. Αν το πιο πάνω ισχύει δηλαδή μπορώ να το χρησιμοποιήσω και σαν αποθηκευτικό χώρο αν θελήσω? Όπως έκανα και με το παλιό μου nano.

 

Αύριο η μεθαύριο θα το πάρω εφόσον ένα από τα πιο πάνω ισχύει(16gb)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες περιμενεις λιγο καιρο μεχρι να ερθει το 32GB (ή αν θες παιρνεις το 16GB που θα εχει πεσει η τιμη του μιας και το 32 θα ειναι πανακριβο:-D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους και εγώ ένας νέος τυχερός με την 16gb έκδοση. Αν και έχω nokia n95 ότι κινητό και να έχω πάρει δεν κατάφερε να φτάσει το iPod touch σαν media player. Πραγματικά πανέμορφο, στιλάτο, γρήγορο, έξυπνο. Με άλλα λόγια Apple.

 

Ένα μοναδικό αρνητικό βρήκα και αυτό δεν είναι στο iPod. Τόσα λεφτά και καλά ακουστικά δεν βάζουνε. Είχα iPod nano το οποίο δεν ήτανε και πολύ ακριβό και δεν είπα κάτι για τα και πάλι μέτρια ακουστικά. Άντε τώρα 100e + για καλά in-ear ακουστικά…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι...internet ''τραβάει'' απο άλλο pc που είναι συνδεδεμένο σε router? ή θέλει απευθείας σύνδεση?

 

Όχι δεν χρειάζεται pc...απλά ένα ασύρματο router στην περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε παιδια ειναι λογικες αυτες οι τιμες που εχουν στην Ελλαδα? Εγω το πηρα απο ebay 190 E (8gb,καινουριο) μαζι με μεταφορικα κ εγγυηση .. pff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pigaine sto youtube kai psakse ta videakia tou xristi IPODTOUCHMASTER. einai arketa analutika kai xrisima...

 

 

 

 

 

 

 

(συγνώμη για τα greeklish.. τώρα τα πρόσεξα. το αφήνω όπως είναι αλλα δεν θα επαναληφθεί.. συγνώμη και πάλι..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε τώρα 100e + για καλά in-ear ακουστικά…

 

 

Εχεις να προτεινεις κατι ...κι σπο που να τα αγορασουμε ....

 

Σε μεγαλα καταστηματα (εδω στην Αθηνα) δεν βρισκεις ακουστικα της προκοπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και αγόρασα τα Creative Zen Aurvana In-Ear Headphones. Όμως είμαι Κύπρο εγώ έτσι δεν μπορώ να σε βοηθήσω που να τα βρεις στην Ελλάδα.

 

http://www.cnet.com.au/mp3players/headphones/0,239035668,339283723,00.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pigaine sto youtube kai psakse ta videakia tou xristi IPODTOUCHMASTER. einai arketa analutika kai xrisima...

Τελικά τα κατάφερα. Το πρόβλημα ήτανε ότι το firmware 1.1.1. που έκανα restore ήτανε λανθασμένο. Βρήκα το σωστό και τώρα έχω 1.1.2 με jailbreak και ότι applications φανταστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...