Προς το περιεχόμενο

iPod Touch - Γνώμες


rallistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά τα κατάφερα. Το πρόβλημα ήτανε ότι το firmware 1.1.1. που έκανα restore ήτανε λανθασμένο. Βρήκα το σωστό και τώρα έχω 1.1.2 με jailbreak και ότι applications φανταστείς.

 

πρόσεχε μόνο πόσα applications θα βάλεις γιατι αφ'ενός μπορεί να αργεί στο φόρτωμα και αφ'ετέρου θα γεμίσει το "partition" του ipod touch που είναι για τις εφαρμογές και θα σου βγάζει πρόβλήμα ότι τελείωνει ο χώρος ενώ το ipod μπορεί να έχει ολόκληρα gb άδεια. σε αυτήν την περίπτωση εγκαθιστάς ένα tweak που ξεκλειδώνει αυτόν τον περιορισμό και μπορείς να χρησιμοποιήσεις ολόκληρο τον σκληρό για εφαρμογές.

 

 

-οσον αφορά το ipod touch, την περασμένη εβδομάδα μου ήρθε το μικρόφωνο απο τους touchmods (touchmods.net) και έτσι τώρα έχω voip στο ipod.. πολύ έυχρηστο και έξυπνο.

-κατα τα άλλα εξαιρετικό το ipod το πήρα $360 απο τις ΗΠΑ το 16αρι, και είμαι πολυ ικανοποιημένος, έχω βάλει το κάλυμα μεμβράνης που κολλάει μπρός-πίσω από το invisibleshield.com (εξαιρετικό δεν γρατζουνιέται με τίποτα και έχει εγγύηση εφ'όρου ζωής δηλαδή αν σου χαλάσει, το ξεκολλάς, το στέλνεις πίσω και σου στέλνουν καινούργιο δωρεάν). το μόνο που θα ήθελα να έχει ακόμα θα ήταν δυνατότητα το safari να παίζει embedded media player streams όπως είναι τα e-radio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
...-οσον αφορά το ipod touch, την περασμένη εβδομάδα μου ήρθε το μικρόφωνο απο τους touchmods (touchmods.net) και έτσι τώρα έχω voip στο ipod.. πολύ έυχρηστο και έξυπνο....

 

Πώς το παράγγειλες? και πόσο κόστισε? Το προγραμμα για το voip από το installer το κατέβασες?

 

ικανοποιημένος, έχω βάλει το κάλυμα μεμβράνης που κολλάει μπρός-πίσω από το invisibleshield.com

πόσο καιρό έκαναν να στο φαίρουν και ποσο κόστισε τελικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς το παράγγειλες? και πόσο κόστισε? Το προγραμμα για το voip από το installer το κατέβασες?

 

 

πόσο καιρό έκαναν να στο φαίρουν και ποσο κόστισε τελικά....

 

αν πας στο http://touchmods.wordpress.com/ σου λεει αναλυτικά ποιό source να προσθέσεις. επίσης οδηγίες υπάρχουν και στο youtube. το παρήγγειλα μέσω του site touchmods.wordpress.com το πλήρωσα 30 euro με το paypal μέσω μιας προπαραγγελίας που έγινε στο site αυτό. τώρα υπάρχει παραγγελία για άλλα 1500 μικρόφωνα, σου συνιστώ να προλάβεις να αγοράσεις ένα.

 

την μεμβράνη την αγόρασα από αμερική όταν ήμουν, κόστισε αρκετά ακριβά $25 αλλα έχει εγγύηση εφ'όρου ζωής δηλαδή αν σου χαλάσει, την ξεκολλάς, την στέλνεις και σου στέλνουν πίσω άλλη δωρεάν.είναι η καλύτερη που υπάρχει απ'ότι λένε και επίσης έχει μέσα όσα χρειάζονται για να την βάλεις (υγρό, κάρτα για να βγάλεις φυσσαλίδες κτλ). έκανε 2 εβδομάδες να έρθει στην αμερική δηλαδή πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά!

 

Από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του iPod Touch. Θα ήθελα να κάνω ορισμένες ερωτήσεις, όποιος έχει την καλωσύνη ας απαντήσει. Ελπίζω να μην επαναλαμβάνω παλιές απορίες.

 

1. Το λαμόγιο από το eBay έδειχνε στην εικόνα πώλησης το μοντέλο με τα πολλά εικονίδια, δλδ με το καινούργιο update (χάρτες κλπ). Μου ήρθε όμως το σκέτο μοντέλο. Πώς μπορώ να περάσω αυτά τα updates?

 

2. Απ'ότι διαβάζω εδώ στο thread, αξίζει να το κάνω jailbreak, ακολουθώντας τις οδηγίες που δίνει κάποιος χρήστης στο youtube. Hθελα να ρωτήσω, αυτούς που το έχουνε κάνει, υπάρχει περίπτωση να προκληθεί οποιαδήποτε ζημιά στο iPod?

 

3. Άνοιξα το iTunes και μου προτείνει να κάνω register. Τι λέτε, δεδομένου ότι αυτά που θα μπούν στο iPod μπορεί να τα έχω "δανειστεί"?

 

Περιμένω απαντήσεις, ανυπομονώ να αρχίσω να το χρησιμοποιώ!!!!

Ευχαριστώ :-)

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά!

 

Από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του iPod Touch. Θα ήθελα να κάνω ορισμένες ερωτήσεις, όποιος έχει την καλωσύνη ας απαντήσει. Ελπίζω να μην επαναλαμβάνω παλιές απορίες.

 

1. Το λαμόγιο από το eBay έδειχνε στην εικόνα πώλησης το μοντέλο με τα πολλά εικονίδια, δλδ με το καινούργιο update (χάρτες κλπ). Μου ήρθε όμως το σκέτο μοντέλο. Πώς μπορώ να περάσω αυτά τα updates?

 

2. Απ'ότι διαβάζω εδώ στο thread, αξίζει να το κάνω jailbreak, ακολουθώντας τις οδηγίες που δίνει κάποιος χρήστης στο youtube. Hθελα να ρωτήσω, αυτούς που το έχουνε κάνει, υπάρχει περίπτωση να προκληθεί οποιαδήποτε ζημιά στο iPod?

 

3. Άνοιξα το iTunes και μου προτείνει να κάνω register. Τι λέτε, δεδομένου ότι αυτά που θα μπούν στο iPod μπορεί να τα έχω "δανειστεί"?

 

Περιμένω απαντήσεις, ανυπομονώ να αρχίσω να το χρησιμοποιώ!!!!

Ευχαριστώ :-)

:-)

 

καλησπέρα φίλε, καλορίζικο.

 

1. το λαμόγιο απο το ebay είναι πράγματι λαμόγιο αν σου έγραφε ρητά ότι έχει τα updates και την έκδοση 1.1.3. αν σου έλεγε ότι έχει 1.1.1 ή 1.1.2 τότε δεν έχει κάτι κακό παρά να βάλει μια photo που μπορεί καποιος να προσέξει για να βγάλει 15-20 euro παραπάνω. βεβαίως και μπορείς να βάλεις την έκδοση 1.1.3 μέσω jailbreak. ψάξε στο youtube για τους χρήστες ipodtouchhackster ipodtouchmaster, αυτοί έχουν πολύ καλά βίντεο, αναλυτικά με όλες τις οδηγίες και καλύπτουν όλα τα firmware.

 

2. ζημιά δε νομίζω να προκληθεί, πάντως για παν ενδεχόμενο το κάνεις με δική σου ευθύνη.αν σου προκληθεί πρόβλημα στην εγκατάσταση, το πολυ πολύ να χρειαστεί να το κάνει restore στην αρχική του έκδοση μέσω του itunes και μετά φτού και από την αρχή.εκτός και αν γίνει κάτι χοντρό. αν το κάνεις με την στοιχειώδη προσοχή δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.

 

3. το register είναι νομίζω μόνο για την συσκευή. δε νομίζω να ελέγχουν τα κομμάτια άλλωστε ξέρουν ότι το 99,9% χρησιμοποιεί "δανεισμένα". εγώ πχ έχω κάνει register ώστε να συνδέσω το όνομα μου με το serial number, έχω βάλει και πιστωτική ώστε να έχω όλες τις δυνατότητες του itunes πάνω στο ipod (να ακούω δείγματα από τραγούδια κτλ) άσχετα αν δεν πρόκειται ποτέ να αγοράσω τραγούδι.

 

αυτά προς το παρόν ελπίζω να βοήθησα, ότι άλλο χρειαστείς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε billotos είσαι ωραίος! Μπαίνω youtube να κάνω jailbreak τώρα κιόλας!

 

Βρήκα αυτό το link για jailbreak 1.1.4, δεν καταλαβαίνω και πολλά, ελπίζω να μπω σύντομα στη φιλοσοφία αυτού του χακεψίματος....

 

http://www.hackint0sh.org/forum/showthread.php?t=32471

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ένα @#@#^@)#%@)$!@#$) video converter που να ενσωματώνει τους υπότιτλους και να μην κολλάνε τα video όπως με το WinAVI MP4 Converter υπάρχει;

Τι πρέπει δηλαδή να το κάνω ξεχωριστά 2 φορές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα @#@#^@)#%@)$!@#$) video converter που να ενσωματώνει τους υπότιτλους και να μην κολλάνε τα video όπως με το WinAVI MP4 Converter υπάρχει;

Τι πρέπει δηλαδή να το κάνω ξεχωριστά 2 φορές;

 

Για όσους ενδιαφέρονται βρέθηκε λύση.

Δεν έφταιγε το πρόγραμμα αλλά η σύνδεση με τον υπολογιστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...