Προς το περιεχόμενο

Τραγουδιστής-Τραγουδίστρια για σφαλιάρες


igeorgak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 228
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Θα προτιμούσα την μετέπειτα "ώριμη" περίοδο, αν και το "Heart of Ages" είναι στρογγυλό 10ράκι.

Αν και δεν είμαι μέσα στην black metal φάση, ότι φέρνει στους in the woods θα το δοκίμαζα. Τουλάχιστον.

 

Επίσης το "v" από το "m" είναι 3 πλήκτρα απόσταση...:P

Eχω ακουσει απο reviews οτι οι Drawn μοιαζανε αρκετα. Για αυτο κι τα παραγγειλα. Μωλις φτασει το πακετα θα μπορω να πω με σιγουρια. Κατα τα αλλα τους 3rd and the Mortal στο Tears Laid In Earth και Painting On Glass για καποιο λογο τους θεωρω συγκενικο συγκροτιμα αν και ηχουν αρετα διαφωρετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε θεμέλιο ήταν, αλλά δεν ήταν ούτε thrash, ούτε black.

 

κατά τα άλλα δεν διαφωνούμε νομίζω.

 

Υπό μία έννοια carlmikaze, μπορούν να θεωρηθούν black μόνο και μόνο από τους στίχους, το εξώφυλλο και γενικώς την θεματολογία (αν και μουσικά δεν είναι). Μην ξεχνάς ότι αυτοί ήταν οι πρώτοι που καθόρισαν τον όρο του black metal και μέχρι τότε δεν υπήρχε τίποτα παρόμοιο.

Πάντως αν κρίνω από κάποια καλογυαλισμένα, τρελολουλουδέ, με χαζοχαρούμενες μελωδίες και στίχους συγκρότηματα που οικειοποιούνται το τίτλο, τότε θεωρώ ότι παίζουν και οι Venom black.

Στην πραγματικότητα όμως δεν θέλω να τους βάλω κάποια ταμπέλα . Πολλές φορές οι ταμπέλες περιορίζουν την μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν κρίνω από κάποια καλογυαλισμένα, τρελολουλουδέ, με χαζοχαρούμενες μελωδίες και στίχους συγκρότηματα που οικειοποιούνται το τίτλο.

βλεπε dimmu Borgir δεν ξερω τι κανουν αυτοι ακομα γιατι δεν παει ο shagrath να γινει μονιμος και για παντα στους joy division να ηρεμησουμε ?αυτο του ταιριαζει πλεον...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπό μία έννοια carlmikaze, μπορούν να θεωρηθούν black μόνο και μόνο από τους στίχους, το εξώφυλλο και γενικώς την θεματολογία (αν και μουσικά δεν είναι). Μην ξεχνάς ότι αυτοί ήταν οι πρώτοι που καθόρισαν τον όρο του black metal και μέχρι τότε δεν υπήρχε τίποτα παρόμοιο.

Πάντως αν κρίνω από κάποια καλογυαλισμένα, τρελολουλουδέ, με χαζοχαρούμενες μελωδίες και στίχους συγκρότηματα που οικειοποιούνται το τίτλο, τότε θεωρώ ότι παίζουν και οι Venom black.

Στην πραγματικότητα όμως δεν θέλω να τους βάλω κάποια ταμπέλα . Πολλές φορές οι ταμπέλες περιορίζουν την μουσική.

 

Κοίταξε. Γουστάρω ανελέητα Venom, ακόμα και το "Metal Black" μου άρεσε, αλλά πάμε πίσω στο black metal. Oκ, τεράστιο album, ναι, αλλά η σχέση τους με τη black metal θεματολογία είναι επιφανειακή μέχρι θανάτου. Δεν το λέω για κακό, σπάνια το black metal υπήρξε στα αλήθεια βαθύ και όχι σατανιάρικα εκτονωτικό. Υπήρξε, αλλά σπάνια. Και αν έχεις μελετήσει ας πούμε τη θεματολογία (εγώ όχι ιδιαίτερα να πω την αλήθεια) και σου φαίνεται blackmetal το έκτο κομμάτι του "Black Metal", τότε ξέρω γω;;;

 

Hint :

 

Venom - Black Metal - 1982 - 06 - Teachers Pet

 

Teachers Pet

 

Teacher caught me masturbating

underneath the desk

she looked at me and winked her eye

said "see you after class"

I heard the school bell ring that told

me that the day was done

she called me back and locked

the door my lessons just begun

Teachers pet

Teachers wet

Sitting down she crossed her

legs her skirt crept up her thigh

feeling something start to rise

my thought began to fly

You've been a naughty boy she said

now that you can't conceal

I'll have to punish you

the best way that I feel

Teachers pet

Teachers wet

She took my hand and gently placed it

in between her thighs

with open legs and heavy breath

she slowly closed her eyes

Her flesh was aching and her

hands began to stray

on thing that I know for sure

I won't forget today

Teachers pet

Teachers wet

Pulled me down forwards her mound

teacher tasted sweet

sixty-nine - I don't mean lines

this was teachers treat

Played hide and seek with teachers mouth

her lips were warm and wet

Now today I've had my way

and teacher won't forget

Teachers pet

Teachers wet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ βρε Carlmikaze βρήκες το πιο αντιπροσωπευτικό και χειρότερο σε στίχους κομμάτι του άλμπουμ να γράψεις, το οποίο σαφώς και δεν έχει σχέση με αυτά που αναφέρω. Δες το At war with Satan, το Βuried Alive, το Leave me in hell, το Sacrifice, το Heavens on Fire για τα οποία θα σεβαστώ το συγκεκριμένο thread και δεν θα παραθέσω τους στίχους. Από την θεματολογία μέχρι το εξώφυλλο είναι black και αυτό που σου γράφω και δεν καταλαβαίνεις είναι ότι μόνο και μόνο από αυτό καθώς και ότι ήταν οι πρώτοι που βγάλανε στην επιφάνεια τον όρο black metal, μπορούμε να τους θεωρήσουμε ως black. Δηλαδή κάποια άλλα καλογυαλισμένα με χαζοχαρούμενους στίχους και μελωδίες συγκροτήματα θεωρούνται black και δεν θεωρούνται οι Venom οι οποίοι ακόμα χειρότερα έπαιξαν καταλυτικό ρόλο σε όλα αυτά; Το ότι είναι black metal και τι όχι καθώς και τι πρέπει να περιλαμβάνει ο όρος αφού όπως υφίσταται σήμερα έχει αποχτήσει μεγάλο εύρος απαιτεί μεγάλη συζήτηση,

Επίσης για να μην βγάζουμε λανθασμένα συμπεράσματα ούτε εγώ θεωρώ τους στίχους τους ως βαθυστόχαστους αλλά ως επιφανειακούς και ιδιαίτερα απλοϊκούς. Απλά ήταν οι πρώτοι που το κάνανε. Όπως και να έχει δεν μου αρέσει να τους βάζω καμία ταμπέλα γιατί το μόνο που θα καταφέρω είναι να τους περιορίσω μουσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε γεμίσαμε 2 σελίδες για να συμφωνήσουμε οτι συμφωνούμαι. λολ

On-topic εγω ψηφίζω Manowar.

 

Οι manowar δεν είναι για σφαλιάρες...γιατί το λες αυτό ?? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...