Προς το περιεχόμενο

Τραγουδιστής-Τραγουδίστρια για σφαλιάρες


igeorgak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 228
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγώ προσωπικά αναφέρομαι στη δολοφονία του Εuronymous, το κάψιμο των εκκλησιών δε μου λέει τίποτα.Carlmikaze πράγματι το Filosofem είναι το 2ο καλύτερο ριλίζ του Varg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά αναφέρομαι στη δολοφονία του Εuronymous, το κάψιμο των εκκλησιών δε μου λέει τίποτα.

 

εεε?:rolleyes: τι λες ρε μεγαλε ?σοβαρα? να σ πω και γω πιστευω οτι ο χοντρομ@λακ*ας καλα εκανε και πεθανε. ο varg με τις εκκλησιες κλπ εκανε ολο αυτο τον σαλο και επηρρεασε τοσο πολυ την κοινη γνωμη.Καθε μερα γινονται δολοφονιες,σιγα ενα γουρουνι σκοτωσε,αλλα το να καψεις μια εκκλησια ειναι πολυ διαφορετικο,αν ειχε απλα σφαξει αυτον δεν θα γινοταν ολο αυτο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα κάτσω να το διαβάσω γιατί κατ' αρχάς είναι γραμμένο απ' τον ίδιο τον Varg.Το μόνο που ξέρω εγώ είναι ο,τι ο Varg είναι ρατσιστής και εθνικιστής.Το split μεταξύ τους έγινε γιατί ο Euronymous ήταν αντίθετος με το να καίει ο Varg εκκλησίες.Τώρα γιατί κατ' εσέ είναι γουρούνι θα προτιμούσα να μου το αιτιολογήσεις σε μια πρόταση απ' το να μου δίνεις ολόκληρο κατεβατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ειχε κανει εξακοσιες μαλ@κιες και μολις νευριαζε ο varg ετρεχε παντου και ελεγε οτι κατι ετοιμαζει και θα με σκοτωσει κλπ..Κοιτα δεν δικαιολογω τον varg εκανε εγκλημα αλλα σκοτωσε εναν ο οποιος του ειχε κλεψει επανειλλημενα δουλεια κλπ κλπ.το θεμα ειναι οτι η μουσικη του ειναι υπεροχη και ο εθνικισμος δεν ειναι κατακριτεος ,οτι πιστευει ο καθενας ειναι σεβαστο .μιλωντας για μουσικη εγω σεβομαι τον varg και ολες τις βασεις που εβαλε στο black metal και depressive black ..end of story

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μιλάω για τη μουσική αν και τις βάσεις στο black τις έβαλαν οι Mayhem (αυτοί είπαν πρώτοι παίζουμε black metal)

Τώρα αν εσύ τον εθνικισμό τον θεωρείς ΜΗ κατακριτέο, τι να πω...δικαίωμα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πρωτοσχολιάσω για τις δικαιολογίες του Burzum.

Σχεδίαζε να τον σκοτώσει ο Euronymous, γι'αυτό και πήγε ο Varg στο σπίτι του στις 3 το βράδυ!

Μετά φοβούμενος οτι ο Euronymous θα τον σκοτώσει... αρχισε να τον κυνηγάει μέσα στην πολυκατοικία με ένα μαχαίρι (αυτοάμυνα το λεει αυτο). Και μετά κάρφωσε το μαχαίρι στο κεφαλι του Euronymous (πάλι ως αυτοάμυνα).

Ο Euronymous δεν είχε όπλο αλλά προσπαθούσε να βρει... γι'αυτό και φοβήθηκε ο Varg.

 

Για τα εκρηκτικά που βρήκαν στο σπίτι του ελεγε οτι τα είχε ως συλλογή... Παλι καλά που δεν είπε οτι τα είχε για αυτοάμυνα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλάκες τι λέτε; Ντελίριο ανακρίβειας. Αντίθετος ο Euro στο τζέρτζελο; Μην επεκταθείτε και στον Dead, επίσης το να λέει κάποιος πως οι Mayhem έπαιξαν πρώτοι black και είναι και βέβαιος για αυτό, χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, νο οφφένς, αλλά μιλάς σαν να ήσουν στο βαν με Varg και Snorre, και να μοίραζες μπενζίνα στον Tunsberg όταν έκανε τις βρωμοδουλειές του!

 

Ωραία όλα αυτά, αλλά το google λέει για κρανίο Dead κολιέ Hellhammer και γενικώς μην το πιστεύεις πάντα.

 

Δηλαδή διάβασες στον Γόγλη πως οι Mayhem έπαιξαν πρώτοι black και ήρθες να μοστράρεις την αλήθεια; Να έχεις κάνα δίσκο τους; Και να χεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
:rolleyes: ποζερας?τι λες παλικαρι μου ?ο ανθρωπος συνεθεσε μερικα απο τα πιο ομορφα κομματια εκεινης της περιοδου.

 

και ο Mengele "καλός" γιατρός υποθέτω πως θα ήταν...αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι ήταν Nazi :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Vikernes κατ'εμε είναι ο ορισμός του υπερτιμημένου και του ποζερά. Αν δεν είχε κανει τον φόνο κανένας δεν θα τον ήξερε ούτε και το συγκρότημα του.

 

+1000

Ο καθένας κάνει ότι μπορεί για να πουλήσει. Και εκκλησίες θα κάψεις, και την μάνα σου θα πουλήσεις που λέει ο λόγος για να σε μάθουν... Δεν τον έχω ακούσει τον κύριο ούτε το συγκρότημα του για αυτό δεν μπορώ να πω αν γράφει καλή ουσική ή όχι, αλλά έχω εδώ και καιρό έχω καταλήξει στο ότι όταν δεν έχεις αρκετή έμπνευση να κάνεις ένα cd ενδιαφέρον απο μόνο του, τότε καταφεύγεις σε άλλες τακτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...