Προς το περιεχόμενο

Nαι ρε ΟΤΕ, πληρώνω πάγιο αλλά μην παίζεις με τη νοημοσύνη μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Οσον αφορα για τους "αργοσχολους" που αναφερεις,εσυ τους εβαλες εκει που ειναι.Αλλα μεχρι εκει φθανει η αντιληψη σου.

 

μαλλον ετσι σου χουν πει να λες.

αν τους ειχα βαλει εγω μαλλον θα το ηξερα.

εσυ που το ξερεις?μηπως ημουν το μεσο σου?

οσο για την αντιληψη μου δεν θα απαντησω.

να χαιρεσαι την δικη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Εμενα μου στελνουν λογαριασμους tellas και teledome εδω και τρια χρονια,ενω εχω διακοψει την συνεργασια μαζι τους.τι να πεις.

τιμώρησέ τους κι αυτούς

 

Γι'αυτό κι εγώ (αν και να πω την αλήθεια δεν το θέλω και τόσο)θα κάνω αίτηση στον "δημόσιο" ΟΤΕ, αγανακτισμένος πλέον απο την εξυπηρέτηση των "ιδιωτών".

Αφού δεν το θέλεις και έχεις ξαναδοκιμάσει ΟΤΕ και τον άφησες γιατί δεν ψάχνεσαι με κάτι που δεν έχεις δοκιμάσει; Σε λίγους μήνες θα γράφεις τα αντίθετα στα ποστ σου και θα σε κατηγορούμε πως φάσκεις και αντιφάσκεις

Ακόμη και αν δεχτούμε ότι ο ΟΤΕ είναι σε θέση να προσφέρει καλύτερης ποιότητας υπηρεσία (το οποίο ίσως ισχύει στο wired/DSL κομμάτι και στην τεχνική υποστήριξη, αλλά δε υπάρχει λόγος να συμβαίνει στην παροχή Internet, έναν τομέα στον οποίο ο ΟΤΕ είναι "το καινούριο φρούτο"), αξίζει να "τιμωρηθεί" γιατί συμπεριφέρεται σαν κακομαθημένο παιδάκι που νομίζει ότι είναι όλα δικά του.

 

Η κατάχρηση που κάνει της θεσμικής θέσης του ως διαχειριστή του ενσύρματου δικτύου για να μποϋκοτάρει τους εναλλακτικούς παρόχους (κάτι για το οποίο έχει χρεωθεί με πρόστιμα) είναι αρκετός λόγος για μένα να πάψω να είμαι πελάτης του γιατί αποτελεί δείγμα του πόσο σέβεται τους κανόνες (και, ως γνωστόν, οι κανόνες είναι το μόνο πράγμα που προστατεύουν τον καταναλωτή από τη λαιμαργία των δεινοσαύρων).

Ακριβώς. Και για να είμαστε δίκαιοι (απέναντι σε όλες τις εταιρείες αλλά και στην τσέπη μας) με τον ίδιο τρόπο θα πρέπει να τιμωρούμε και τους άλλους παρόχους όταν δε σέβονται τους ίδιους κανόνες.

offtopik,απλα astrat να σε ενημερωσω,οτι δεν ξερω αν φτιαχνετε απο γαλα κατωτερης ποιοτητας,αλλα φετα με το ονομα της,μονο η ελλαδα μπορει να πουλησει σε ολη την ευρωπαικη ενωση,και μαλιστα κερδισε και στο ευρωπαικο δικαστηριο το ονομα πριν απο 8 περιπου μηνες.

αρα ναι,αλλο φετα δωδωνης,και αλλο "ασπρο τυρι" ....lidl.

 

Άστοχο επιχείρημα (βλέπε σκάνδαλο γαλακτοβιομηχανιών). Η δωδώνη σου λέει οτι είναι φέτα (ενώ είναι αγελαδινό τυρί με πρόβειο από βουλγαροαλβανίες), και το lidl σου λέει οτι είναι αγελαδινό. Εδώ θα προτιμήσω τις άκρες από επαρχία κι ας μην έχουν περάσει ποιοτικό έλεγχο.

 

Εγώ δεν υποστηρίζω πως οι εναλλακτικοί είναι τέλειοι. υποστηρίζω όμως το μποϋκοτάζ στον ΟΤΕ γιατί πλέον μπορεί να γίνει χωρίς απώλειες στην ποιότητα. Κάποια στιγμή ξαναλέω πρέπει να μάθουμε να τιμωρούμε αυτούς που δεν σέβονται την τσέπη του λαού.

 

Ο ΟΤΕ ξεκίνησε ως μονοπωλιακός κρατικός οργανισμός τηλεπικοινωνιών κάτι που σημαίνει πως πέρα από το κέρδος είχε και την ευθύνη να αναπτύξει το εθνικό δίκτυο της χώρας για να βοηθήσει στην περαιτέρω ανάπτυξη και ευημερία των πολιτών. Μιλάμε για τηλεπικοινωνίες όχι για φυστίκια. Είχε την ευθύνη να δημιουργήσει ένα δίκτυο το οποίο αργότερα θα αποτελούσε (με κέρδος φυσικά) μέρος της υποδομής άλλων παρόχων ώστε να δώσει ευκαιρίες στην επιχειρηματικότητα, να διευκολύνει τη δημιουργία θέσεων εργασίας και να προσφέρει κοινωνικό έργο και υπηρεσίες και όχι προϊόντα. ΑΥΤΑ είναι τα λάθη του ΟΤΕ και πρέπει να τιμώρηθεί γι' αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχουν παρα να τον επιλεξουν.

 

ειπαμε,90% ειναι αυτο ....)

 

φιλαρακι,πρεπει να μαθουμε καποτε να ξεχωριζουμε το "φτηνο" ,απο το "ποιοτικο".

 

σιγουρα ειναι ακριβος ο οτε,δεν λεω.και εγω θα ηθελα να εχω ενα αξιοπιστο 3play,με τιμες κατω των 3 ευρω το μηνα.γινετε?μακαρι.

 

αλλα τι να το κανουμε,οταν δεν υπαρχει αξιοπιστια και εξυπηρετηση.επειδη ειναι λιγα τα λεφτα? εσενα (παραδειγμα δινω τωρα),μπορει να σε ενδιαφερει απεριοριστες αστικες και υπεραστικες,για να παιρνεις την κοπελια τηλεφωνο,να μιλατε 250 ωρες τον μηνα,λεγωντας ο ενας ποσο αγαπαει τον αλλο,και οτι "γιατι βιαστηκες να τελειωσεις χθες το βραδι" και τετοια.

για εμας ομως που χρειαζωμαστε το τηλεφωνο για 1 ωρα αναγκης,που δεν το ριχνουμε στο μπλα μπλα και στα σ'αγαπω μ'αγαπας,αλλα "δουλευουμε με το τηλεφωνο μας",δεν μας αρκει απλα μια καλη τιμη,αλλα πανω απ'ολα κοιταμε την αξιοπιστια.και αυτην,ευτυχως - δυστηχως δεν ξερω,μονο ο οτε δειχνει να την εχει μεχρι τωρα.

 

να σου δωσω ενα παραδειγμα? η Forthnet εχει 40 ευρω το μηνα.η ΟΝ πριν κατι μηνες,δεν ειχε προσφορα 15,50 το μηνα για ενα χρονο? γιατι δεν πηγανε ολοι στην ΟΝ,που ειχε 3play στην μιση τιμη? στα φορουμ ολοι λεγανε δεν παμε στην ΟΝ,για λογους αξιοπιστιας.

 

μεταξι της ΟΝ και της Forthnet δηλαδη ισχυει αυτο,περι αξιοπιστιας,και μεταξι οτε και εναλακτικων δεν ισχυει θες να μας πεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις δεν ειπε οτι δεν υπαρχουν εταιριες που δεν αξιζει να δινεις ουτε τα μισα απο οσα ζητανε για τις υπηρεσιες τους.

γιαυτο και την ψαχνουμε πριν επιλεξουμε τον παροχο μας.

απλα δεν ειναι ολοι ιδιοι.

η συγκριση δεν ειναι οτε και απεναντι ολοι οι αλλοι.

η συγκριση ειναι οτε με καθε ενα ξεχωριστα.

το θεμα ομως ειναι αλλο.

σημασια εχει ο ρυθμιστης να μην εχει συμφερον να μπλοκαρει τους ανταγωνιστες του(οπως καιρο τωρα κανει)

δεν μπορει ο ρυθμιστης να ειναι παικτης στον ανταγωνισμο.

πως να το κανουμε.

ο οτε διαχειριζεται επ ωφελεια του ενα δημοσιο αγαθο που δεν του ανηκει,

τις υποδομες.

οι υποδομες ειναι του ελληνικου λαου και οχι μιας εταιριας.

και θα επρεπε ολοι οι παικτες του παιχνιδιου να τις εκμεταλευονται με τους ιδιους ορους και προυποθεσεις.

αυτα τα λιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
το 90 ειναι η αληθεια.τι να γραψω,25? αν θες και σε σκοτωνει,το κανω edit :-)

 

den einai o ari8mos alla to gegonos oti nomizeis pws h pleiopshfia exei dikio (vlepe amerikanous pou pshfisan ton Bush gia proedro...)

 

 

oso gia tis diafhmiseis... "sthn mana sou to pes?">ALL (apla respect ston tupo pou skefthke thn ataka)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημασια εχει ο ρυθμιστης να μην εχει συμφερον να μπλοκαρει τους ανταγωνιστες του(οπως καιρο τωρα κανει)

για αποδειξε το μου αυτο,αν δεν σου κανει κοπο.γιατι το να λεμε λογια χωρις καν να μπορουμε να τα αποδειξουμε,δεν μου αρκει εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου το αποδειξω?

νομιζω ειναι αυτονοητο.

δεν ξερω τι δουλεια κανεις αλλα αν ησουν επαγγελματιας και ο απεναντι ανταγωνιστης σου ρυθμιζε πως και ποτε θα εξυπηρετουσες τον πελατη σου θα με καταλαβαινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον ετσι σου χουν πει να λες.

αν τους ειχα βαλει εγω μαλλον θα το ηξερα.

εσυ που το ξερεις?μηπως ημουν το μεσο σου?

οσο για την αντιληψη μου δεν θα απαντησω.

να χαιρεσαι την δικη σου.

 

Διευρυνε λιγο το μυαλουδακι σου και θα καταλαβεις ποιος τους εχει βαλει.

 

Ασχετο,με πηρε μια απο Forthnet,και μου λεει:Γεια σας απ την Forthnet τηλεφωνω θελετε να μην πληρωνετε παγιο ΟΤΕ?(Σοβαρο επιχειρημα)

Και της λεω οχι,μ'αρεσει να πληρωνω τον αερα που αναπνεω.και εκλασε στα γελια η τυπισσα.

 

Εχουμε το εξης φαινομενο.Οι εναλλακτικοι δεν διαφημιζουν την ποιοτητα των υπηρεσιων τους.Αλλα δυσφημιζουν μια αλλη εταιρεια.Αυτο δεν ειναι επιχειρημα και ουτε και σοβαρος λογος να τους προτιμησεις αυτο δειχνει και την αδυναμια τους οσον αφορα την ποιοτητα των υπηρεσιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λεει τιποτα αυτο.εισαι απλα μια περιπτωση.υπαρχουν πολλες αλλες.

εγω παλι ειμαι μια αλλη περιπτωση.

εχω κανει αιτηση για ανενεργο βροχο σε εναλλακτικο.

ποιον λες θα εξυπηρετησει πρωτο ο οτε.

εμενα η καποιον που εχει κανει αιτηση για παροχη γραμμης στον οτε?

(και μια απορια καλοπροαιρετα παντα:αφου εισαι υπερ του οτε γιατι εχεις forthnet?και γιατι επισης σε προηγουμενο ποστ κατηγορεις ως αποτυχημενο στην ζωη του καποιον που θελησε να γλιτωσει απο το παγιο του οτε και να παει σε εναλλακτικο?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...