Προς το περιεχόμενο

Αναγεμισμενα μελανια προβλημα!


maverickanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θεωρω πως μαλλων με της canon τα μελάνια θα είναι "πιο" συμβατά.

Αυτό επειδή νομίζω πως η μέθοδος εκτύπωσης της HP/canon είναι παρόμοια σε σχέση με της Epson που χρησιμοποιεί πιεζοηλεκτρικες(εάν δεν κάνω λάθος στην ονομασία) κεφαλες.

 

Συμφωνειτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Συμφωνώ. Δουλεύουν με διαφορετική τεχνολογία ψεκασμού τα Epson. 

Αν πάρεις κάποιο χύμα μελάνι για Canon με thermal printhead θα είσαι πιο κοντά στον τύπο μελανιού που χρησιμοποιεί ο εκτυπωτής σου. Όχι όπως ακριβώς πρέπει, αλλά όχι εντελώς μακρυά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. Δουλεύουν με διαφορετική τεχνολογία ψεκασμού τα Epson.

Αν πάρεις κάποιο χύμα μελάνι για Canon με thermal printhead θα είσαι πιο κοντά στον τύπο μελανιού που χρησιμοποιεί ο εκτυπωτής σου. Όχι όπως ακριβώς πρέπει, αλλά όχι εντελώς μακρυά.

Λοιπόν, σήμερα μπήκα να παραγγείλω τα μελάνια κ βλέπω πως έβγαλε κ η HP αντίστοιχης φιλοσοφίας μηχανακια(καιρός ήταν) οπότε θα παρω τα μελάνια της HP ( http://www.kotsovolos.gr/site/computing/printing-consumables/melania-ektypoton/inkjet/170876-hp-gt51-black-ink-bottle ) μόλις γίνουνε διαθέσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αγαπητοι φιλοι καλησπερα σας. Χρειαζομαι την βοηθεια σας. Εχω παρει εναν CanonMX535 και εβαλα μελανια αναγεμισμενα και μου τυπωσε μονο 3 φορες μετα εβγαλε error κα χαμηλξ σταθμη. Πατησα το κοκκινο κουμπι για 20 sec τον εβγαλα και απο την πριζα αλλα τιποτααααα . Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω ακριβως???? Ευχαριστω πολυ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Αγαπητοι φιλοι καλησπερα σας. Χρειαζομαι την βοηθεια σας. Εχω παρει εναν CanonMX535 και εβαλα μελανια αναγεμισμενα και μου τυπωσε μονο 3 φορες μετα εβγαλε error κα χαμηλξ σταθμη. Πατησα το κοκκινο κουμπι για 20 sec τον εβγαλα και απο την πριζα αλλα τιποτααααα . Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω ακριβως???? Ευχαριστω πολυ!!!!

Να τα πας πισω φιλε απο εκει που τα πηρες και να τους πεις τι εγινε. Αυτοι που στα πουλησαν πρεπει να σου πουν τι να κανεις, οχι να γραφεις σε φορουμ για να βρεις τη λυση... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα πας πισω φιλε απο εκει που τα πηρες και να τους πεις τι εγινε. Αυτοι που στα πουλησαν πρεπει να σου πουν τι να κανεις, οχι να γραφεις σε φορουμ για να βρεις τη λυση... ;)

Ασεεεε εξυπνάδεςςςςςς!!!!! Γιαυτο είναι τα φορουμ για να ανταλαζουμε αποψεις και να βρισκουμε λύσεις δεν ειναι να πουλάμε εξυπνάδες και να την λέμε στους άλλουςςςςςςςςςςςς  :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας εχω ένα πολυμηχανημα hp 2130 που παιρνει το 302 μελανι,το εχω κανενα 4μηνο περιπου,σκέφτομαι να παρω refill kit που βρηκα και να τα γεμιζω μονη μου θα μου δημιουργησει πρόβλημα στο μηχανημα??? φανταζομαι πως αν τα βάλω θα χασω την εγγύηση αλλά δεν με συμφερει να αγοραζω γνησια μελάνια,ηδη αυτά που ηταν μεσα εξαρχής αδειασαν πολύ γρηγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον hp 1510 και περίπου ένα χρόνο γεμίζω μόνος μου.Είναι της ίδιας φιλοσοφίας με τον δικό σου και

πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα με το ξαναγέμισμα των γνήσιων μελανιών.

Γέμισε μία φορά σε κατάστημα έξω που γεμίζουν να είσαι σίγουρη ότι δουλεύει γιατί μόνη σου την πρώτη φορά

θα είναι δύσκολο.

Και να μην λειτουργεί με επαναγεμισμένα που δεν το νομίζω δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.Παίρνεις μετά

γνήσια καινούργια και είσαι οκ.Εκτός των άλλων δεν έχεις και κανένα ακριβό μηχάνημα (όπως και εγώ) να

προβληματίζεσε.

 

Δες και το θέμα εδώ που έχει περισσότερες πληροφορίες και για όποια βοήθεια εδώ είμαστε.

http://www.insomnia.gr/topic/648436-%CE%BE%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CF%89%CE%BD-%CE%BC%CE%B5-%CF%87%CF%85%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%B1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου papoy1 σευχαριστω πολυ για τη βοήθεια σου,θα παω σε καταστημα να μου τα γεμισουν και αν ολα πανε καλά θα αγορασω το ειδηκο συστημα για να τα γεμιζω μονη μου.

Οτι νεοτερο εχω θα ξαναγραψω,ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...