Προς το περιεχόμενο

Αναγεμισμενα μελανια προβλημα!


maverickanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καινούριο, και στις 240-250 πρώτες εκτυπώσεις τελείωσε το μαμήσιο τόνερ. Είναι φυσιολογικό αυτό? Μπορώ να κάνω reset chip? αν ναι, πως? Ποιος είναι ο οικονομικότερος τρόπος να εκτυπώνω με το συγκεκριμένο μηχάνημα?

 

Συνήθως στους laser εκτυπωτές, οι εταιρίες βάζουν ένα δοκιμαστικό τονερ αρχικά, το οποίο δεν είναι το ίδιο πλήρες με το κανονικό.

..έτσι ώστε για να σε αναγκάζουν να αγοράσεις σύντομα το "κανονικό" πλήρες τονερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα μελάνι από canon PGI-5 χάλασε μέσα σε ένα μήνα μετά από 5-6 εκτυπώσεις.

 

Αφού δεν με καλύπτει καν με εγγύηση αξιοπιστίας για το αυθεντικό η canon αγοράζω πια μόνο συμβατά :P

Με 18 ευρώ παίρνω σετ με 10 κομμάτια από ebay.

 

Μπορείς να δώσεις κατάστημα από το ebay που πήρες τα μελάνια; Υποθέτω έχει και από άλλες μάρκες. Για HP ενδιαφέρομαι. Πήρα κάτι @Work από το πλαισιο και μετά από λίγο καιρό απραξίας πήγα να εκτυπώσω και δεν έβγαζε τίποτα. Ενώ έδειχνε πως έχει μελάνι μέσα από τα Windows. Τι καθαρισμό επιχείρησα μέσα από τα utilities, τι με μπατονέτα, τζίφος.. Μάλλον ξεράθηκαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μελάνι από canon PGI-5 χάλασε μέσα σε ένα μήνα μετά από 5-6 εκτυπώσεις.

 

Αφού δεν με καλύπτει καν με εγγύηση αξιοπιστίας για το αυθεντικό η canon αγοράζω πια μόνο συμβατά :P

Με 18 ευρώ παίρνω σετ με 10 κομμάτια από ebay.

 

Μπορείς να δώσεις κατάστημα από το ebay που πήρες τα μελάνια; Υποθέτω έχει και από άλλες μάρκες. Για HP ενδιαφέρομαι. Πήρα κάτι @Work από το πλαισιο και μετά από λίγο καιρό απραξίας πήγα να εκτυπώσω και δεν έβγαζε τίποτα. Ενώ έδειχνε πως έχει μελάνι μέσα από τα Windows. Τι καθαρισμό επιχείρησα μέσα από τα utilities, τι με μπατονέτα, τζίφος.. Μάλλον ξεράθηκαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω τον Canon pixma mp640 αλλά έχω ακούσει ότι πολλοί canon τρώνε πολύ μελάνι γιατί καθαρίζουν συνέχεια τις κεφαλές. Είναι ένας εκτυπωτής που με έχει εντυπωσιάσει στην εκτύπωση του αλλά δε αν είναι να πληρώνω κάθε λίγο και λιγάκι μελάνι δεν αξίζει.

Υπάρχει κάποιος άλλος εκτύπωτης που να εκτυπώνει και πάνω σε cd γύρω στα 150 ευρώ;

 

Φίλε μου έχω τον MP620 που είναι ίδιος πάνω κάτω με τον MP640 και μπορώ να πώ ότι είναι πολύ οικονομικός μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω τον Canon pixma mp640 αλλά έχω ακούσει ότι πολλοί canon τρώνε πολύ μελάνι γιατί καθαρίζουν συνέχεια τις κεφαλές. Είναι ένας εκτυπωτής που με έχει εντυπωσιάσει στην εκτύπωση του αλλά δε αν είναι να πληρώνω κάθε λίγο και λιγάκι μελάνι δεν αξίζει.

Υπάρχει κάποιος άλλος εκτύπωτης που να εκτυπώνει και πάνω σε cd γύρω στα 150 ευρώ;

 

Φίλε μου έχω τον MP620 που είναι ίδιος πάνω κάτω με τον MP640 και μπορώ να πώ ότι είναι πολύ οικονομικός μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δώσεις κατάστημα από το ebay που πήρες τα μελάνια; Υποθέτω έχει και από άλλες μάρκες. Για HP ενδιαφέρομαι. Πήρα κάτι @Work από το πλαισιο και μετά από λίγο καιρό απραξίας πήγα να εκτυπώσω και δεν έβγαζε τίποτα. Ενώ έδειχνε πως έχει μελάνι μέσα από τα Windows. Τι καθαρισμό επιχείρησα μέσα από τα utilities, τι με μπατονέτα, τζίφος.. Μάλλον ξεράθηκαν..

 

δοκίμασε λίγο χαρτί κουζίνας με αζαξ στο κάτω μέρος στα ακροφύσια του δοχείου μέχρι να γίνει απορρόφηση μελάνης για να αποκτήσει καλύτερη ροή. μπας και έχεις αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δώσεις κατάστημα από το ebay που πήρες τα μελάνια; Υποθέτω έχει και από άλλες μάρκες. Για HP ενδιαφέρομαι. Πήρα κάτι @Work από το πλαισιο και μετά από λίγο καιρό απραξίας πήγα να εκτυπώσω και δεν έβγαζε τίποτα. Ενώ έδειχνε πως έχει μελάνι μέσα από τα Windows. Τι καθαρισμό επιχείρησα μέσα από τα utilities, τι με μπατονέτα, τζίφος.. Μάλλον ξεράθηκαν..

 

δοκίμασε λίγο χαρτί κουζίνας με αζαξ στο κάτω μέρος στα ακροφύσια του δοχείου μέχρι να γίνει απορρόφηση μελάνης για να αποκτήσει καλύτερη ροή. μπας και έχεις αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αυτήν την στιγμή χρησιμοποιώ αυτά τα μελάνια http://www.linexports.com/en/product/item/1096/product_detail.html

 

παιδιά έχει αγοράσει κανείς από το εν λόγω site;

http://www.linexports.com/

είναι αξιόπιστοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δώσεις κατάστημα από το ebay που πήρες τα μελάνια; Υποθέτω έχει και από άλλες μάρκες. Για HP ενδιαφέρομαι. Πήρα κάτι @Work από το πλαισιο και μετά από λίγο καιρό απραξίας πήγα να εκτυπώσω και δεν έβγαζε τίποτα. Ενώ έδειχνε πως έχει μελάνι μέσα από τα Windows. Τι καθαρισμό επιχείρησα μέσα από τα utilities, τι με μπατονέτα, τζίφος.. Μάλλον ξεράθηκαν..

 

Από αυτούς τους 2 έχω αγοράσει.

 

http://myworld.ebay.co.uk/inkcapital1&ssPageName=STRK:MEFSX:SELLERID

http://myworld.ebay.co.uk/rwtonersdxb/

 

 

Να ξέρεις όμως ότι στους hp πάλι θα είναι ακριβά και τα αναγομωμένα, λόγω της ενσωματωμένης κεφαλής που ανεβάζει το κόστους.

 

Εκεί συμφέρει να δοκιμάσεις κάποιο κατάστημα που τα γεμίζει... ή να τα γεμίσεις μόνος σου με μελάνι από ebay ή άλλο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να βραχυκυκλώσεις τον EPSON 9600 plotter ώστε να μην δέχετε τα αυθεντικά μελάνια και να δέχετε μόνο τα συμβατά συγκεκριμένης εταιρεία?

έχει ακούσει κανείς κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!

Μολις γεμισα ενα μελανι για ενα πολυμηχανημα HP.Βγαζοντας ομως το αυτοκολλητο, κατω απο το οποιο βρισκονται οι τρυπες,το ψιλοεσκισα.

Ξερετε μηπως που μπορω να βρω ενα αλλο αυτοκολλητο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!

Μολις γεμισα ενα μελανι για ενα πολυμηχανημα HP.Βγαζοντας ομως το αυτοκολλητο, κατω απο το οποιο βρισκονται οι τρυπες,το ψιλοεσκισα.

Ξερετε μηπως που μπορω να βρω ενα αλλο αυτοκολλητο?

 

Δε το χρειάζεσαι το αυτοκόλλητο. δουλεύει και χωρίς αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα φοβαμαι μηπως σταζει το μελανι απο εκει και τα κανει....

Το ειχα ξαναγεμισει το συγκεκριμενο μελανι σε ενα μαγαζι εξω, και μου ειχαν βαλει ενα δυνατο αυτοκολλητο.Γι αυτο λεω μηπως υπαρχουν τετοια αυτοκολλητα για αυτη τη χρηση.

Εσεις, κανετε αναγομωση στα μελανια σας μονοι σας?και δεν χρησιμοποιειται καινουργιο αυτοκολλητο καθε φορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...