Προς το περιεχόμενο

Αναγεμισμενα μελανια προβλημα!


maverickanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

123refills αδέρφια χωρίς συζήτηση. Έχει μαγαζιά σε όλη την ελλαδα σχεδον. Εγώ είμαι θεσσαλονικη και παω στην 123refills στο κέντρο. Πολύ καλή δουλειά και με εγγύηση. Έχει και eshop για όποιον ενδιαφερετε. www.123refills-svoloustr.gr

Γεμίζουν τα πάντα και πολύ καλές τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

κατα 99% δεν υπαρχει μαγαζι που να ειναι πιο φτηνο απο μαγαζια της αγγλιας μεσω ebay,ακομη και μαζι με τα μεταφορικα!γι αυτο πριν κλεισουν καλο ειναι να σκεφτουν τον ανταγωνισμο του ινετ...

και τις περισσοτερες φορες δεν μιλαμε καν για αναγεμισμενα απλα ιμιτασιον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

επειδή δούλεψα στο χώρο αυτό και ξέρω κάποια πραγματάκια.

Δεν μπορείτε να είστε σίγουροι ότι τα μελάνια που αγοράζετε είναι 100% γνήσια και αυτό γιατί πολλά μαγαζιά αναγομώσεων συνεργάζονται κύριός με βιβλιοπωλεία αλλά και με άλλα μαγαζιά.

Αν είναι γνήσιο θα το καταλάβετε απο την ταινία που καλύπτει την κεφαλή αν γράφει δηλ. hp, cannon, κτλ.

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι τα αναγομωμένα μελάνια είναι αναξιόπιστα, σαφώς και όχι απλά υπάρχουν επαγγελματίες που κάνουν σωστά τη δουλειά τους και άλλοι που είναι άρπα κόλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παραγγέλνω από oktoinkjet και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.Με 30 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά παίρνω μελάνια για τον εκτυπωτή μου που εαν τα αγόραζα original θα έπρεπε να πληρώσω 450 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Κάνω αναγόμωση σε μελάνι hp 364. Αρχικά γεμίζει το σφουγγαράκι του δοχείου χωρίς πρόβλημα.

 

Οταν όμως συνεχίζω να γεμίζω, αρχίζει να στάζει μελάνι στο σημείο που ακουμπάει η κεφαλή.

Δηλαδή το επιπλέον μελάνι δεν σταματάει ούτε μέσα στο σφουγγάρι ούτε στο διπλανό διαμέρισμα του δοχείου, το οποίο παραμένει άδειο.

 

Δεν βάζω υπερβολική ποσότητα μελανιού.

Αν το βάλω όπως είναι το δοχείο (μισογεμάτο) εκτυπώνει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σέ όλους Μετα απο όλο το θέμα με τα αναγεμισμένα μελάνια που διάβασα,είδα οτι ο candlebox έχει φοβερές γνώσεις επι του θέματος.

θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιώ όλο το μελάνι (με την διαδικασία που πατάς το κουμπί για 10 δευτερόλεπτα) στον εκτυπωτη που θέλω να πάρω. (canon θέλω να πάρω)

 

αν δηλαδή μπορω να ξοδεύω όλο το μελάνι του πριν το αλλάξω (για canon εκτυπωτες)

αυτό που περιγράφει ο candlebox στο ποστ 32 στο λινκ (γινεται με τους παρακάτω εκτυπωτές?)

 

http://www.insomnia.gr/topic/222017-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1/page__hl__%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B1+%CE%BC%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%B1__st__30

 

είμαι ανάμεσα σε 3 οπότε αν μπορείς θα ήθελα τα φώτα σας.

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Printers/Printers---Mfp/Mfp/Canon-Mfp-Pixma-MG5250-Inkjet-4502B006.htm

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0526650&catid=040200

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=60FEC17E0F068644891862F0590E6ACD&pa=95FDF9F8D470E64BA3F6845FEDD23A43

 

MG5250 , MG6150 ΚΑΙ MX885.

 

Για οικιακή χρήση τον θέλω και να εκτυπώνω φωτογραφίες,αν ειναι εφικτό.

ποιον μου προτίνετε?

τον 6150 τον έχει προσφορά στα mediamarkt θεσσαλονίκη 129 ευρώ.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Δώσε τα φώτα σας για να δουμε τι θα κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας

 

Εχω ενα προβλημα σε Lexmark x7675, γεμισα το μαυρο μελανι και το εγχρομο ειναι αδειο (σχεδον) αλλα οταν εκτυπωνω γραμματα μαυρα τα βγαζει γαλαζια (προφανως οτι εμεινε απο τα χρωματα). Tο μαυρο μου που ειναι αναγωμωμενο το βλεπει σαν αδειο. Οταν επιλεξω μαυροασπρη εκτυπωση απο τον εκτυπωτη (απο software δεν με αφηνει) δεν αλλαζει τιποτα. Οταν εκτυπωνω δοκιμαστικη σελιδα απο τον εκτυπωτη ειναι οκ (οπως πρεπει να ειναι) οταν την εκτυπωνω απο το PC ειναι γαλαζια ολα. Οταν κανω φωτοτυπια βγαινει κανινικα μαυροασπρη οπως επιλεγω δηλαδη.

 

Τι φταιει?

Τι μπορω να κανω?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Επεξ/σία από dedalos91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dedalos91 κοιτα το μελανι που γεμισες αν γραφει καπου Return Program Print Cartridge.Αν ναι τοτε δεν προκειται να λειτουργησει ποτε.Γυρνα το απο κει που το γεμισες να αγορασεις ενα νεο.Προσπαθησε να βρεις ενα που δεν ειναι Return Program Print Cartridge , αν και ειναι πολυ δυσκολο.Τα συγκεκριμενα μολις αδειασουν κλειδωνει το τσιπακι και στη ουσια μετα ειναι αχρηστα.

 

μανετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα πηγα εκει τον υπολογιστη μου, γιατι επεμενε πως δεν υπαρχει προβλημα, στο μαγαζι που γεμισα το μελανι και ψαχνοντας καταληξαμε πως πρεπει να γινει απεγκατασταση των drivers και ξανα εγκατασταση, πραγμα που εκανα μετα στο σπιτι και λυθηκαν ολα τα προβληματα.

Τωρα τυπωνει μαυροασπρα οπως πρεπει παρ ολο που δεν αναγνωριζει το μαυρο ως γεματο..

Ολα οκ λοιπον.

Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά,

 

πρόκειται να αγοράσω πολυμηχάνημα και ψήνομαι για το Epson BX625FW, το οποίο παίρνει τα μελάνια της σειράς T13xx.

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν συμβατά (δεν κατάφερα να βρω) ή αν αυτά τα μελανοδοχεία γεμίζονται κανονικά και χωρίς προβλήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γεια σας και από εμένα. Έχω τον Canon MG5250 και θέλω να ρωτήσω το εξής. Είναι φυσιολογικό εκτυπώνοντας μόνο ασπρόμαυρες εκτυπώσεις να αδειάζουν και τα άλλα μελάνια? Από όταν έβαλα τα καινούργια μελάνια πάνω έχοντας εκτυπώσει σχεδόν μόνο ασπρόμαυρα το cyan έχει πέσει στη μέση και magenta έχει πέσει μία γραμμή και μάλιστα έπεσε πριν λίγο μετά από κάποιες ασπρόμαυρες εκτυπώσεις.

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποια πιο οικονομική αλλά και μη επίφοβη για τη λειτουργία του εκτυπωτή λύση από τα original μελάνια?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδια. Να κανω και εγω μια ερωτηση σχετικα με ενα προβλημα με γεμισμα μελανιων που εχω, μηπως ξερει καποιος κατι.

Εχω το πολυμηχανημα dell 1235cn, εβαζα παντα αυθεντικο μαυρο μελανι αλλα την τελευται φορα το γεμισα.

τελειωνει παλι, παω το γεμιζω 2η φορα το βαζω και μετα απο 2 μερες μου βγαζει μηνυμα TONER EXHAUSTED.

Λεω αποκλειεται πριν 2 μερες το γεμισα,20 σελιδες τυπωθηκαν. Παω παιρνω αυθεντικο toner μαυρο, το βαζω

και βγαζει τα ιδια...toner exhausted, γνωριζει κανεις τπτ? Συνολο εκτυπωσεων ο εκτυπωτης εχει καπου 6.000 σελιδες.

Απο την dell μου λενε χαλασε και καλα ο εκτυπωτης αμα εβαλες καινουργιο μελανι και βγαζει το ιδιο.

Να πω οτι τα αλλα 3 εγχρωμα μελανια ειναι και αυτα αδεια αλλα τυπωνα μονο μαυρο και τα εκανε παρακαμψη.

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας παιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν Epson SX515w και μετά από αυτά που διάβασα και επειδή τυπώνω αρκετά σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω και μη original μελάνια.Τι προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα candlebox71 εγω εχω προσφατα αγορασει εναν κανον mg2150 παιρνει 2 μελανακια ασπρομαυρο και εγχρομο 540 και 541 αυτα ειναι πολυ ακριβα, ισως ειναι καινουρια σειρα? ή οπως λες πληρωνο το τσιπακι εκεινο, τα μελανια ακομμα ειναι τα δοκιμαστικα τα εχω 3 μηνες μεσα, εβγαλα καπου στις 24 φωτογραφιες 10χ15 και κατι αλλες σε Α4 ολες εγχρωμες και το μελανακι ειναι στο μισο και λιγο πιο κατω λεει η σταθμη, τωρα το ερωτημα μου ειναι αν βαλω μελανια ξαναγεμισμενα τι θα γινει? θα κρατησουνε τοσο πολύ? θα εχω πρωβλημμα με το πολυμμηχανημα? θα εχουνε την ειδια ποιοτητα? γιατι δεν κρυβω οτι το πολυμηχανημα εκανε 50Ε και οι ποιοτητα σε ρυθμυση κανονικη ειναι δεν ξερω απεριγραπτα η καλητερη και απο ενα φωτογραφειο αυτα περιμενω λιγο τις απαντησεις σου και οποιος αλος ξερει ας αναφερει τις προτασεις του ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρει τον canon mg6150 και βλεπω και κατεβαινει με γοργο ρυθμο η σταθμη στα εγχρωμα μελανια.

Σκεφτομε την λυση ciss.

Αν εχει παρει καποιος για αυτον τον εκτυπωτη το συστημα συνεχους ροης ας αναφερει εντυπωσεις απο που το πηρε.

Γνωμη επισης για τα μελανια ΟCP.

Αλλη ερωτηση ειναι εαν εκτος απο το μαυρο 525 υπαρχουν pigment μελανια 526 και εαν ναι που μπορει να βρει καποιος σε μπουκαλακια 50 η 100 ml.

Με ενδιαφερει να εχουν καποια ποιοτητα τα μελανια και να μην ξεθωριαζουν γρηγορα απο τον ηλιο.

Αν εχει χρησιμοποιησει καποιος εστω και καποια Anti-UV DYE καιρο και ειναι ευχαριστημενος ας τα αναφερει.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...