Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με υπολογιστή του Multirama!


lookk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Φίλαράκι για δες λίγο, η μητρική σου είναι πράγματι της Gigabyte ή είναι καμμιά αναλώσιμη, των 10 ημερών....,πολλές φορές το κάνουν, όχι τα Multirama, γενικότερα. Επίσης δες αν είναι οι κάρτες σου σωστά συνδεδεμένες σε SLI διάταξη...λέμε έχουμε SLI είναι πράγματι έτσι η πετάξαμε 2 κάρτες μέσα και άντε....). Αν όλα είναι εντάξει από δω, τότε κάνε αυτα που σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω. Αν τα βρεις μπαστούνια και κει..τότε πάνε πίσω στα Multirama και απαίτησε να στο αλλάξουν..έχει εγγύηση έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, όχι και έτσι...

είπαμε πουλάνε ένα σύστημα και καλά ''gaming'' που έχει ότι να'ναι μέσα, αλλά τουλάχιστον αυτά που λένε τα έχουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε, άμα σου αρέσουν τόσο πολύ τα vista από άποψη αισθητικής όπως είπες παραπάνω, πέρνα τα xp και βάλε to vista ultimate pack for xp για να έχουν τα χρ την εμφάνισh των vista.Μη τρώς κολλήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω πήρα τον συγγεκριμένο υπολογιστή πριν δυο μηνες, το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπισα ηταν οτανα ανοιγε ο υπολογιστης κολλουσε και επρεπε να κανω 2-3 ρεσταρτ για να δουλεψει. Τον πήγα πίσω στα Multirama και τους είπα: Δεν ξέρω τι θα κανετε, αλλα θα σπασετε τα κεφαλια σας να μου τον φτιάξετε χωρις κόστος(εχει εγγύηση), σε 2 βδομάδες ήταν ετοιμος και απο εκεί και πέρα όλα ενταξει!

 

Όσο για τα γραφικά είναι αρκετα ικανοποιητικα(παίζει το PES2008,COD4,FIFA08,NFS Pro Street,... όλα στα high)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε, άμα σου αρέσουν τόσο πολύ τα vista από άποψη αισθητικής όπως είπες παραπάνω, πέρνα τα xp και βάλε to vista ultimate pack for xp για να έχουν τα χρ την εμφάνισh των vista.Μη τρώς κολλήματα...

 

Αυτή είναι μια πολύ σωστή λύση.Άσχετα από το πρόβλημα που έχει ο topic starter,δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την εμμονή με τα vista.Δυστυχώς όσοι αγοράζουν τώρα pc,έχουν υποστεί μια πλύση εγκεφάλου και νομίζουν ότι τα vista είναι το απόλυτο os και τα xp είναι απαρχαιωμένα.Πολύ λάθος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, όχι και έτσι...

είπαμε πουλάνε ένα σύστημα και καλά ''gaming'' που έχει ότι να'ναι μέσα, αλλά τουλάχιστον αυτά που λένε τα έχουν..

 

Ε καμμιά φορά δεν ξέρεις τι γίνεται...αφού εξετάσατε όλα τα ενδεχόμενα έριξα μια ιδέα, γιατί το είχε πάθει ο μπαμπάς μου όταν πήρε pc για το σπίτι χώρις να με ρωτήσει και είχε μέσα....ότι να΄ναι. Για το pack με τα visualations των Vista στα ΧΡ άστο καλύτερα, πολλοί αντιμετώπισαν προβλήματα, και εγώ μαζι με αυτούς, όποτε εαν δεν φταίει το hardware, τότε πάνε σε ΧΡ. Σε λίγο βγαίνει και το SP3, απότι έμαθα θα έχει και καινούργια θέματα για ΧΡ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι υπάρχουν προβλήματα με τα visualations το ξέρουμε.Αλλά αφού έχει πρόβλημα με το πως φαίνεται...καλύτερα να κάνει αυτό.Αν και ξαναλέω δεν μπορώ να καταλάβω....μια χαρά είναι και τα xp και μπορείς να κάνεις και ότι γουστάρεις και να αλλάξεις και το "look" και στο κάτω κάτω pc παίρνεις όχι designάτο διακοσμητικό για το σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι υπάρχουν προβλήματα με τα visualations το ξέρουμε.Αλλά αφού έχει πρόβλημα με το πως φαίνεται...καλύτερα να κάνει αυτό.Αν και ξαναλέω δεν μπορώ να καταλάβω....μια χαρά είναι και τα xp και μπορείς να κάνεις και ότι γουστάρεις και να αλλάξεις και το "look" και στο κάτω κάτω pc παίρνεις όχι designάτο διακοσμητικό για το σπίτι.

 

Έχεις δίκιο. Μια καλή λύση είναι το VistaMizer .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μου διευκρινίσεις σε ποιες επιλογές πρέπει να πατήσω για να επιλεχθεί το loop και για να αρχίσει να στρεσάρει το prime95?

Σε παρακαλώ.... Έναν υπολογιστή πάμε να σώσουμε..

 

Λοιπόν, επειδή έχεις quad core πρέπει να τρέξουμε τετραπλό prime.

 

Δίνεις από run...

 

>"D:\benchmarks\prime 95\PRIME95.EXE" -a0

 

Φυσικά θα έχεις βάλει το δικό σου path, όπου βρίσκεται το prime

H παράμετρος -a0 σημαίνει ότι θα τρέξει στον πρώτο πυρήνα.

 

options ---> torture test ---> blend ---> ok

 

Επαναλαμβάνεις από την αρχή, αλλά αντί για -a0 θα εκτελέσεις με -a1, -a2, -a3

 

ώστε να τρέξεις το prime σε όλους τους πυρήνες. Αν τα κάνεις όλα σωστά θα πρέπει με alt-ctrl-del να βγάλεις task manager και να δεις 100% cpu utilization.

 

To αφήνεις για 12-24 ώρες να τρέχει. Αν το βγάλει χωρίς errors, τότε η RAM και το CPU είναι ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ένα γιατί μόλις γύρισα απέξω και δεν ξέρω από που να πρωτοαρχίσω..

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τον κόπο σας..

Ας τα πάρουμε με τη σειρά

 

Φίλαράκι για δες λίγο, η μητρική σου είναι πράγματι της Gigabyte ή είναι καμμιά αναλώσιμη, των 10 ημερών....,πολλές φορές το κάνουν, όχι τα Multirama, γενικότερα. Επίσης δες αν είναι οι κάρτες σου σωστά συνδεδεμένες σε SLI διάταξη...λέμε έχουμε SLI είναι πράγματι έτσι η πετάξαμε 2 κάρτες μέσα και άντε....). Αν όλα είναι εντάξει από δω, τότε κάνε αυτα που σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω. Αν τα βρεις μπαστούνια και κει..τότε πάνε πίσω στα Multirama και απαίτησε να στο αλλάξουν..έχει εγγύηση έτσι;

 

Εννοείται ότι έχει εγγύηση, δύο φορές τους τον έχω πάει!

Η μητρική είναι όντως Gigabyte αλλά αυτό με το Sli πώς μπορώ να το δω?

 

Ρε φίλε, άμα σου αρέσουν τόσο πολύ τα vista από άποψη αισθητικής όπως είπες παραπάνω, πέρνα τα xp και βάλε to vista ultimate pack for xp για να έχουν τα χρ την εμφάνισh των vista.Μη τρώς κολλήματα...

 

1. Όπως μου πε και ο gdp77 και κάποιοι άλλοι τα Vista πρέπει να τα βγάλω αλλά ρε παιδιά τα άλλα λειτουργικά δεν έχουν ελληνικά και γω χωρίς ελληνικά δεν βγάζω άκρη.

2. Τώρα όσον αφορά τα XP δεν θέλω. Μου αρέσουν τα Vista και δεν θέλω να τα βγάλω με τίποτα.

 

Όσο για τα γραφικά είναι αρκετα ικανοποιητικα(παίζει το PES2008,COD4,FIFA08,NFS Pro Street,... όλα στα high)

 

Πλάκα μου κάνεις?? Εγώ μόλις άνοιγα το Prostreet με πέταγε έξω!

Το ότι υπάρχουν προβλήματα με τα visualations το ξέρουμε.Αλλά αφού έχει πρόβλημα με το πως φαίνεται...καλύτερα να κάνει αυτό.Αν και ξαναλέω δεν μπορώ να καταλάβω....μια χαρά είναι και τα xp και μπορείς να κάνεις και ότι γουστάρεις και να αλλάξεις και το "look" και στο κάτω κάτω pc παίρνεις όχι designάτο διακοσμητικό για το σπίτι.

 

Αυτή είναι μια πολύ σωστή λύση.Άσχετα από το πρόβλημα που έχει ο topic starter,δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την εμμονή με τα vista.Δυστυχώς όσοι αγοράζουν τώρα pc,έχουν υποστεί μια πλύση εγκεφάλου και νομίζουν ότι τα vista είναι το απόλυτο os και τα xp είναι απαρχαιωμένα.Πολύ λάθος....

 

Μα δεν τα θεωρώ απαρχαιωμένα. Απλά 6χρόνια που ανεβοκατεβάζω τραγούδια συνέχεια τα βαρέθηκε η ψυχή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...