Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με υπολογιστή του Multirama!


lookk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από τα λίγα που διάβασα, χαίρομαι που λογικεύτηκες και έβαλες XP. Ποτέ δεν ήμουν λάτρης των XP και γενικά των Windows, όμως ιδίως όταν πρόκειται για ένα λειτουργικό της Microsoft ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ χωρίς να έχει έρθει Service Pack, δεν το δοκιμάω καν...ξέρω ότι θα είναι πατάτα. Το ότι τα Vista δεν βγήκαν καλά φαίνεται και απο την κίνηση της MS να παρατείνει τον "χρόνο ζωής" των XP για ακόμα έναν χρόνο.

Μην θέλετε να είστε η beta tester σε κανένα πρόγραμμα..ιδίως λειτουργικό (που χωρίς αυτό κρεμάμε όλον τον Υπολογιστή). Αφήστε στην αρχή να βγουν οι διορθώσεις και μετά πληρώστε για αυτό αν δείτε ότι το χρειάζεστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά χώρισα τον δίσκο με τα Vista σε τρεις τόμους.

Στον ένα άφησα τα Vista.

Στον άλλο έβαλα τα Xp.

Και στον άλλο πήγα να βάλω τα ubuntu και κόλλησα στο 4ο βήμα.

Έχει και τους τρεις τόμους, επιλέγω αυτόν που θέλω αλλά όταν πατάω στο βελάκι για το επόμενο βήμα μου βγάζει να αλλάξω σύστημα αρχείων.

Γυρνάω πίσω και το βάζω NTFS.

Το προχωράω και δεν δουλεύει.

Μετά ξαναγυρνάω και βάζω Fat32 και δουλεύει αλλά δεν θέλω να χω Fat32.

Πώς γίνεται να βάλω NTFS???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Συνήθως η mυltirama ειναι για τον π00τσο, Αγωρασα μια μαλακία με 830 Ευρο που έχει q6600 Core Quad @ 2.4ghz, 2gb ram,2χ 8600gt Sli, μια μαλακια 400 βαττ(σαπιο ε;) τροφωδοτικο Ψωλερ Μαστερ, 500αρι Σκληρο, την gigabyte n650sli-ds4l και.... αυτα.

 

Ολα τα παιχνιδια παιζουν τζαμι, αλλα οταν τρεχω το crysis warhead στα 1024x768 X2AA, Ola high mou vgazei 20 FPs, ταχα θα επαιζε καλα η μαλακια λέγανε.

Τεσπα, εγω θα δοκιμάσω τα windows 7 και 8α σου πω φιλε μου.

 

Α, και κατεβασε τα πιο πρόσφατα drivers τής nVidia.

οταν το πηρα είχε τα 182.00 WHQL, όταν έβαλα γυρο στα 190 τα καινουργια; ανεβηκαν οι επιδώσεις. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως προτείνω να δοκιμάσει τα καινούρια τα windows 7 έχω ακούσει πολύ καλά λόγια λένε ότι έχουν όλους τους drivers και πιστεύω ότι αξίζουν σε σχέση με τα άχρηστα τα vista. Ας τα δοκιμάσει γιατί επειδή διάβασα ότι του αρέσει το γραφικό περιβάλλον τον vista μοιάζουν αυτά μεταξύ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 χρόνια μετά πιστεύω ότι θα το έχει φτιάξει...

 

Κάθομαι κι εγώ και διαβάζω απ την αρχή όλες τις απαντήσεις και λέω γιατί ρε δε του προτείνει κανείς windows 7? Μετά συνειδητοποίησα ότι είμαι στο 2008

 

 

Fcuking gravediggers :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...