Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 controller στο PC


pappous_soulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς δεν θα το επαιρνα απο το πλαίσιο, απλά ειδα οτι υπαρχουν 2 εκδοσεις, μια για xbox και μια για win, που ακομα και στα αλλα μαγαζιά εχουν 2-3 Ε διαφορά.. Απλα στο πλαίσιο το ξεφτιλισαν με το 10ευρω!

 

btw ειμαι σε διλημμα... με καλωδιο η χωρις? Το ασυρματο παιζει να χανει το σημα κλπ?, προβληματα με δονηση εχει, η ειναι απροβληματιστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενσύρματο έχει πολύ μαρκύ καλώδιο πάντως. (2.5 μέτρα περίπου). Το πήρα πριν μια εβδομάδα στα 33 ευρώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, μπορει καποιος να μου πει ενα ανταπτορακι φθηνο απο ελλαδα για να συνδεσω ασυρματο χειριστηριο xbox360 σε πισι με win7 που δεν εχει bt, γιατι μπηκα easybuyworld και δεν εβγαλα ακρη. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Welcome to the world wide web pollop...τα πρώτα search res στο google...gooooogle.

 

https://www.google.com/search?q=xbox+360+receiver&ie=utf-8&oe=utf-8

 

https://www.skroutz.gr/c/109/Accessories.html?from=catspan&keyphrase=360+xbox+receiver

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο έγινε available το Wireless adapter for Windows για το xbone controller. Αναμένουμε μέχρι τέλος του μήνα λογικά για να το έχουμε και στα δικά μας καταστήματα.

http://news.xbox.com/2015/10/xbox-one-xbox-wireless-adapter-ships-today

 

Άντε γιατί πολύ άργησε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι 80δολλαρια για το gamepad ρε πανε καλα?? Διπλασια τιμη απο του 360??Γιατι απο χρυσο ειναι φτιαγμενο?

Δηλαδη αν παρεις και την μπαταρια κοντα 100ευρω για gamepad https://www.skroutz.gr/s/4365650/Microsoft-Xbox-One-Wireless-Controller-with-Play-Charge-Kit.html

 

Και αλλοι πουλουσαν παλια ολο το XboxOne με 200ευρω. Απλα ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακριβό όντως. Για να πάρεις controller (το καινούριο με το 3.5αρι jack), charger kit και adapter, βγαίνει λίγο παραπάνω από 100αρα..

 

Υπόψιν ότι το adapter θα λειτουργεί μόνο στα Windows 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο έγινε available το Wireless adapter for Windows για το xbone controller. Αναμένουμε μέχρι τέλος του μήνα λογικά για να το έχουμε και στα δικά μας καταστήματα.

http://news.xbox.com/2015/10/xbox-one-xbox-wireless-adapter-ships-today

 

Άντε γιατί πολύ άργησε..

εγω προσπαθησα να το παρω απο αμαζον αλλα δν στελνει Ελλαδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσπαθησα να το παρω απο αμαζον αλλα δν στελνει Ελλαδα....

Nαι λογικό για τους us citizens είναι available μόνο για την ώρα. Στις 27 του μήνα θα μπορείς λογικά να το αγοράσεις. Τώρα το πόσο θα κάνει να σου έρθει είναι άλλη ιστορία.

Εγώ θα περιμένω να το πάρω όταν έρθει στα δικά μας καταστήματα, ελπίζοντας ότι δεν θα κάνουν καμία *ουστιά και δεν τον πουλάνε μόνο μαζί με το controller ενώ στο εξωτερικό το πουλάνε και σκέτο το adapter.

 

Eγώ θα πάω για το controller (3.5mm jack) + charger kit και έπειτα για το adapter. Γύρω στον Νοέμβριο λογικά θα έχουμε λογικά κάτι στην Ελλάδα.

 

* Ναι ρε guys, το ξέρουμε ότι είναι ακριβό, το ξέρουμε ότι μπορούμε να χρησιμοποιούμε και το ds4 με ένα bt, αλλά μιλάμε για πολύ ποιοτικό controller, όπως και του 360 είναι σκυλί και αυτό, προσωπικά το θεωρώ κατά πολύ πιο ποιοτικό από το ds4, και όποιος θέλει τα σκάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιο με το https://www.skroutz.gr/s/4365631/Microsoft-Xbox-One-Wireless-Controller.htmlειναι.Γιατι ομως εμεις στο Pc πρεπει να πληρωσουμε παραπανω απο διπλασια τιμη ομως αυτο ειναι το θεμα??? Και εγω το εψινα η αληθεια ειναι αλλα η τιμη του για τωρα ειναι απλα απαγορευτικη. Στην τελικη ιδια δουλεια με του 360 και της Logitech τα gamepad ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ανταπτορας μονος του, απο τις τιμες που ειδαμε ειναι σε μια λογικη τιμη, και για οσους εχουν xb1 και θελουν να χρησιμοποιησουν τα controllers τους στο pc αποτελει μια πρωτης ταξεως λυση.

Και σαφως υπαρχει πολυς κοσμος που προτιμαει τα του xb1 απο του ps4, δεν ειναι καν αυτο το θεμα μας δεν το ειπα με βαση τις προτιμησεις μας αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο, για το οικονομικο της υποθεσης το ανεφερα..

Με δυο controllers απο το XB1 και ενα adapter καθαρισες, αλλα για αυτους που δεν εχουν γιατι τετοιο καπελο;

 

Αυτο το πραγμα με τα περιφερειακα εχει παραγινει.. Πολλα φτανουν στα επιπεδα αγορας h/w parts αν τα βαλεις κατω και δεις τι δινουμε για ψιλομακακιουλες αριστερα και δεξια..

Το λεω με πρωτο εμενα..Καιρος ειναι να κοψουμε λιγο..

 

4g1xzm.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ανταπτορας μονος του, απο τις τιμες που ειδαμε ειναι σε μια λογικη τιμη, και για οσους εχουν xb1 και θελουν να χρησιμοποιησουν τα controllers τους στο pc αποτελει μια πρωτης ταξεως λυση.

Και σαφως υπαρχει πολυς κοσμος που προτιμαει τα του xb1 απο του ps4, δεν ειναι καν αυτο το θεμα μας δεν το ειπα με βαση τις προτιμησεις μας αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο, για το οικονομικο της υποθεσης το ανεφερα..

Με δυο controllers απο το XB1 και ενα adapter καθαρισες, αλλα για αυτους που δεν εχουν γιατι τετοιο καπελο;

 

Αυτο το πραγμα με τα περιφερειακα εχει παραγινει.. Πολλα φτανουν στα επιπεδα αγορας h/w parts αν τα βαλεις κατω και δεις τι δινουμε για ψιλομακακιουλες αριστερα και δεξια..

Το αστειο ειναι οτι εχουν παιξει προσφορες για κονσολα XboxOne στα 250-270ευρω και φτανει ενα απλο gamepad να στο χρεωνει σχεδον στα μισα της κονσολας??? Το Elite το δεχομαι(?!) να κοστιζει τοσο γιατι ειναι αυτο που ειναι του XboxOne γιατι ο Pc  gamer να πρεπει να πληρωσει τα διπλασια χρηματα απο τον κατοχο του XboxOne ???

 

Και δεν το λεω για να κραξω το controller γιατι ισα ισα με εψινε και ακομα με ψινει και ας εχω του 360. Απλα οπως και να το κανουμε ειναι σκετη κοροιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οι περισσοτεροι ετσι την παταμε.. Λεμε ελα μωρε 20-30 ευρω πανω σιγα.. Δεν ειναι σιγα φιλε, δεν εχω κανα λεφτοδεντρο ουτε μου περισσευουν, ετσι φευγουν απο τις τσεπες και δεν περνεις χαμπαρι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...