Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα xbox one controller που μου εχοθν χαλάσει κλασσικά η σκανδαλες μπηκα στο σιτε τησ. Μς  και σκαναρα το barcode του χειριστήριου και ειναι κανονικά σε εγγύηση. Ξέρει καποις να μου πει που πρέπει να απευθυνθώ για αντικατάσταση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλημερα θελω μια προταση για controller ασυρματο για pc αλλα να μπορω να βαλω και ακουστικα πανω του γιατι εχω το pc στο σαλονι γινεται?πχ αν παρω το xbox one το controller μπορω να βαλω ακουστικα με μικροφωνο και να μιλαω και να ακουω κανονικα?και κατι τελευταια το ps4 μπορει να παιξει στο pc με ακουστικα και αυτο?ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πήρε κανείς Series controller να μας πεί εντυπώσεις; Έχω χαρίσει το One μου και είμαι με wired 360 προς το παρόν.

Επειδή όμως έχω μικρά δάχτυλα αν κάτι με χαλάει είναι το μέγεθος κάτι που ακούω πως είναι ενα κλικ κάτω στα καινούρια που είναι καλό για τα περισσότερα χέρια.

Θα το πάρω πακετάκι με καμια eneloop ειδικά αν παίξει black friday deal να το έχω ασύρματο να ησυχάσω απο καλώδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, skiathos7 είπε

καποια προταση εκτος απο xbox controller για pc?

πρόσφατα πήρα αυτό εδώ https://www.banggood.com/GameSir-T4-Pro-2_4GHz-bluetooth-Wireless-Game-Controller-6-Axis-Gyro-Realtime-Feedback-Gamepad-for-iOS-Android-PC-Switch-p-1676205.html?cur_warehouse=CN

xbox κονσόλα και χειριστήριο δεν είχα ποτέ, αλλά απ΄όσο είδα σε βίντεο, είναι πιστή αντιγραφή (σε μέγεθος) με xbox controller.

πριν έπαιζα με dual shock 4 μέσω Bluetooth και ds4windows 

πολύ συμπαθητικό, και μου αρέσει πολύ το κράτημά του. επίσης έχει δυο σκανδάλες στο κάτω μέρος, που βολέυουν αρκετά.

έρχεται με το δικό του usb dongle για ασύρματη σύνδεση, αλλά μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και ενσύρματα μέσω της usb -c που έχει.

 

αρνητικό που βρήκα, είναι πως οι σκανδάλες που έχει στο κάτω μέρος, δεν είναι έξτρα πλήκτρα, αλλά προγραμματίζονται ως κάποιο από τα ήδη υπάρχοντα πλήκτρα (ή συνδιασμός αυτών)

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, skiathos7 είπε

καποια προταση εκτος απο xbox controller για pc?

Ps4 controller

Η logitech έχει μείνει αιώνες πίσω, δεν έχει βγάλει τίποτα από την εποχή του Νώε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, οποιοσδήποτε καινούριος xbox one controller συνδέεται στο pc ή παιζει να είναι από τους παλιούς που χρειάζονται τον adapter;

Συγκεκριμένα σκέφτομαι να πάρω από τον κοτσοβολο αυτόν. Θα κάνει;

Έχω bluetooth 4.0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Metaksas είπε

Για το controller του ps5 ξέρουμε συμβατότητα ;

Ήδη βγήκε beta support στο Steam:

https://www.pcgamer.com/ps5-dualsense-controller-on-pc/

11 λεπτά πριν, antbyron είπε

παιδιά, οποιοσδήποτε καινούριος xbox one controller συνδέεται στο pc ή παιζει να είναι από τους παλιούς που χρειάζονται τον adapter;

Συγκεκριμένα σκέφτομαι να πάρω από τον κοτσοβολο αυτόν. Θα κάνει;

Έχω bluetooth 4.0.

Αυτός του Κωτσόβολου παίζει μια χαρά με οποιοδήποτε BT αφού είναι ο καινούργιος Xbox One όπως αναφέρεις. To κάτω στη 1η φωτό του άρθρου:

https://support.xbox.com/en-US/help/hardware-network/accessories/connect-and-troubleshoot-xbox-one-bluetooth-issues

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Despotas said:

Ήδη βγήκε beta support στο Steam:

https://www.pcgamer.com/ps5-dualsense-controller-on-pc/

Αυτός του Κωτσόβολου παίζει μια χαρά με οποιοδήποτε BT αφού είναι ο καινούργιο Xbox One όπως αναφέρεις. To κάτω στη 1η φωτό του άρθρου:

https://support.xbox.com/en-US/help/hardware-network/accessories/connect-and-troubleshoot-xbox-one-bluetooth-issues

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ήχο ασύρματα εγώ μόνο το χειριστήριο του xbox1 μαζί με το usb dongle βρήκα ως λύση. To bandwidth του ΒΤ4 δεν επαρκεί για να περνάει στερεοφωνικό ήχο, μικρόφωνο και input.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2020 στις 2:06 ΜΜ, antbyron είπε

παιδιά, οποιοσδήποτε καινούριος xbox one controller συνδέεται στο pc ή παιζει να είναι από τους παλιούς που χρειάζονται τον adapter;

Συγκεκριμένα σκέφτομαι να πάρω από τον κοτσοβολο αυτόν. Θα κάνει;

Έχω bluetooth 4.0.

Με 7-10  ευρω παραπανω παιρνεις το τελευταιο μοντελο που συνδεεται με bluetooth h usb type c Καλωδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...