Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, marsele είπε

Kαλημέρα, επειδή τώρα έχω ξεκινήσει δειλά δειλά το gaming (πολύ ερασιτεχνικά και λόγω έλλειψης χρόνου) θα με ενδιέφερε ένα controller και ψάχνoντας βρήκα στο banggood αυτό το οποίο είδα στο post που έχεις αναρτήσει. Θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν είσαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές;; Λέω να το αγοράσω μιας και δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις προς το παρόν( παιχνίδια που έχω αρχίσει είναι το dirt rally 4.0 και το f1 2018) και το χειριστήριο που χρησιμοποιώ αυτή την στιγμή είναι ένας κλώνος dual shock controller από playstation 1.

καλησπέρα. είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την εργονομία του, και από τη μπαταρία του, και από την "ευελιξία" του.
για 22 ευρώ που το πήρα είναι αστέρι!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορεί ο ανταπτορας αυτός να συνδεθεί με xbox series x controller χωρίς θέματα ή πρέπει να βρω το νεότερο μοντέλο;

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/xbox-one/periferiaka-xbox-one/193145-microsoft-ασύρματος-προσαρμογέας-xbox-για-windows-10

Αυτός είναι ο ανταπτορας θα δουλέψει με το xbox series x controller ; Ξέρει κανεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2020 στις 8:41 ΜΜ, nickol-us είπε

Ναι κανονικά. Αν δεν απατώμαι έχει βγάλει ήδη υποστήριξη το steam. Λειτουργεί και μέσω bluetooth και με καλώδιο.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια σας  εχω αγορασει  το   χειριστήριο του PS5   για το pc απλα περιμενω να  μου  φερουνε το καλωδιο usb  3 . για να το συνδεσω..

υπαρχει ενα  video που λεει  για το ποσο lag  εχει το  χειριστήριο του PS5 .. επειδη  μπερδευτικα με το  video.  μπορειτε να το δειτε και να μου πειτε αναλυτικα  τι λεει ακριβως?>

εχει παρα  πολύ lag input στα  fighting  games οπως  τεκεν  7,,  mk11  και  street  fighter 5?

Sony DualSense Latency Analysis (Wired): Lower Lag Than the DualShock 4 But by How Much? - YouTube

εχει παρα  πολυ lag input το χειριστήριο του PS5   για το pc?

Επεξ/σία από hellraiser2030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gamepads - συμβατοτητα

καλησπερα και χρονια πολλα.

Λεω να κατεβασω απο το steam κανενα fighting game στο laptop (θα συνδεθει στην TV) για να παιζω με παρεα και εχω την εξης απορια. Οποιοδηποτε controller δουλευει κανονικα με τα παιχνιδια και επισης θα δουλεψουν δυο controllers μεσω usb hub? Γενικοτερα δεν ξερω τι παιζει με τις συμβατοτητες..

Ελεγα να παιξω το streetfighter v με δυο τετοιους..

https://www.skroutz.gr/s/23763820/Roar-R100WD.html

 

ευχαριστω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παιδια!!

Καλη χρονια με υγεια!!

Εχω αυτο εδω το gamepad.Πιστευετε θα ειναι ενταξει για fifa και pes 2021 στο pc?ή να αγορασω κατι καλυτερο?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, vaggelis7172 είπε

Γεια σας παιδια!!

Καλη χρονια με υγεια!!

Εχω αυτο εδω το gamepad.Πιστευετε θα ειναι ενταξει για fifa και pes 2021 στο pc?ή να αγορασω κατι καλυτερο?

Ευχαριστω.

αφου ηδη το χεις, οταν παρεις το φιφα και το pes, θα το δοκιμασεις και θα δεις.

Αποκει και περα εγω προτεινω κλασσικα το controller του xbox360... εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

αφου ηδη το χεις, οταν παρεις το φιφα και το pes, θα το δοκιμασεις και θα δεις.

Αποκει και περα εγω προτεινω κλασσικα το controller του xbox360... εγγυηση

Εννοεις το αυθεντικο της Microsoft?

Βρηκα αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, vaggelis7172 said:

Εννοεις το αυθεντικο της Microsoft?

Βρηκα αυτα

για OEM δν εχω εμπιρεια (παρολαυτα εχω τν κινεζικο ανταπτορα και δν εχω θεμα).

με 15€ αν ψαχτεις θα βρεις μεταχειρισμενο original xbox360 controller (και ισως και τον ανταπτορα του) συμβατο με ΟΛΑ τα παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω ένα όσο γίνεται τίμιο χειριστήριο χωρίς να ξοδέψω πολλά, υπολογίζω γύρω στα 20 ευρώ, καθώς δεν βρίσκω κάποιο dualshock 4 ή xbox one x controller μτχ στα 30 ευρώ σε καλή κατάσταση. Έχω δει τα συγκεκριμένα δύο που αναγράφω παρακάτω. Η μόνη διαφορά μεταξύ τους είναι ότι το δεύτερο είναι ασύρματο, αλλά και τα δύο έχουν αποσπάσει πολύ θετικές εντυπώσεις ( υλικά κατασκευής, μπαταρία κλπ ). Το/τα έχει κανείς; Σκέφτομαι φυσικά για το ασύρματο λόγω περισσότερης ελευθερίας κινήσεων αρκεί να μην έχει χαλια connectivity ( lag, connection issues, πολύ delay ).

Χρήση σε PC / Android Tv Box / smartphone

a. Roar R100WD

b. Roar-R200WS ( βλέπω ότι ξανά εξαφανίστηκε λόγω ζήτησης αλλά η τιμή πώλησης ήταν από 12,κατι μέχρι 20 ευρώ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/12/2020 στις 1:59 ΠΜ, x_revenge είπε

Επειδη το θεμα εχει 160+ σελιδες, μπορει να μου πει κανεις αν υπαρχει φτηνο χειρηστηριο με xinput ειτε πιστοποιημενο ειτε οχι; Εχω ενα του 360 που το αριστερο αναλογικο εχει πολυ drift και εχει φτασει σε πολυ ενοχλητικο σημειο αλλα δε θελω να σκασω 60αρι για αυτο του xbox one.

Καλησπέρα, το αυτό. Ένα χειριστήριο για να παίζω με το γιό μου κανά παιχνιδάκι στο pc. Κάθομαι και κάνω κέντες με αυτά που έχω με κάτι προγράμματα DSInput, xbox360cemu και κάτι τέτοια, για να τα δουν συγκεκριμένα παιχνίδια, είτε από steam είτε μη steam. Έστω και από εξωτερικό.Plug & play, να το βάζεις, να παίζει, τέλος. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω δοκιμάσει τα παρακάτω αλλά έχω το charging kit της ίδιας εταιρείας από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Τη θεωρώ αξιόπιστη αφού αναφέρει πως είναι officially licensed:

https://www.powera.com/product_platform/xbox-series-x-s/#cont1-p

Είναι παραπάνω από το budget σας βέβαια και μόνο από Amazon :

https://www.amazon.de/stores/page/8F554D03-C7F8-489D-9E90-2A49EA79B9CD?ingress=2&visitId=657800a8-eb13-46d7-8184-1c241de64fb8&ref_=ast_bln

https://www.amazon.co.uk/stores/page/766C2B31-1836-4111-87C0-B338F6017663?ingress=2&visitId=e00e3add-5306-4cfb-b737-1c03dca2e288&ref_=ast_bln

Επίσης δεν είναι ασύρματο. H έκδοση του Series X-S έχει 3 κουμπιά στο κέντρο.

 

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...