Προς το περιεχόμενο

Προειδοποιήσεις για απάτες μέσω διαδικτύου


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, otso είπε

Γεια ελαβα απο ελτα μηνυμα στο κινητο 

https://postimg.cc/DmYdnrfX

https://postimg.cc/vg0jQ4DZ

Δεν πιστευω οτι ειναι απο ελτα  δεν περιμενω δεμα και δεν εχω λαβει ποτε τετοιο μηνυμα . το τρακινγκ ναμπερ δεν βγαζει τιποτα  δεν καταλαβαινω ομως τι περιμενουν να κερδισουν . εχει λαβει κανεις αλλος κατι παρομοιο; 

παντως ειναι μαστιγα πια  4 φισηνκγ στο κινητο και 4 στο σταθερο καθε μερα  οτι ωρα ναναι  , απο τηλεφωνα ελληνικα ιταλια βελγιο γερμανια απ ολο τον κοσμο καθε φορα διαφορετικο νουμερο . για το θεο γιατι καμμια χωρα δεν τους σταματαει;

Phising, διέγραψε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 913
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Alexis407 είπε

Ukforthemoment ευχαριστώ για τον χρόνο σου. 

το λες ειρωνικά? αλλά πραγματικά δεν αξίζει ουτε τον χρόνο που χαλασες να γράψεις το ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι φίλε μου, γιατί να το κάνω αυτό. Σε ευχαριστώ για την απάντηση σε ένα θέμα που δεν ήξερα. Μου απάντησες αμέσως. Δεν υπάρχει λόγος να σου την πω.δεν ξέρω γιατί το πήρες έτσι, ίσως απάντησα λίγο γρήγορα. 

Μπορεί η απάντηση να ήταν με ερώτηση αλλά καταλαβαίνω, δεν βλέπω την άσχημη πλευρά ακόμα κ αν υπάρχει στα πράγματα γενικά. 

Επεξ/σία από Alexis407
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γενικά μεγας κανόνας ειναι...

Κανουμε double check αυτο που μας λεει ενα μήνυμα οχι μεσα απο το λινκ που μας παρεχει αλλα απο το site

Πχ.. μας στελνει το ΑΜΑΖΟΝ? παμε στο Αμαζον (γραφοντας www.amazon.de πχ αν ηρθε απο το de) και τσεκαρουμε εκει!

Μας στελνουν τα ΕΛΤΑ , η ταδε τραπεζα κτλ;; Οχι στο λινκ.. στον browser το λινκ... και ολα καλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια καλημερα σημερα κανοντας εναν ελενχο στην τραπεζα ειδα οτι μου παιρνουν γυρω στα 15€ το μηνα απο καποια sakarri.net τα γνωστα εγω δεν εχω κανει ποτε εγγραφη σε αυτους. Το θεμα ειναι οτι μπηκα στην σελιδα τους και ψαχνω να βρω την εγγραφη μου και με δεν εμφανιζει τιποτα με τα δικα μου εμαιλ . Μιλησα με την τραπεζα εκανα αμφισβήτηση συναλλαγής το θεμα μου ειναι πως θα διαγραφω απο αυτους για να σταματησει εδω η χρεωση αφου δεν ξερω ουτε κωδικους ουτε τιποτα  . Για τα προηγουμενα δεν εχω ελπιδες να τα παρω πισω . Εχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το χρονο σας 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, tonis100 είπε

Παιδια καλημερα σημερα κανοντας εναν ελενχο στην τραπεζα ειδα οτι μου παιρνουν γυρω στα 15€ το μηνα απο καποια sakarri.net τα γνωστα εγω δεν εχω κανει ποτε εγγραφη σε αυτους. Το θεμα ειναι οτι μπηκα στην σελιδα τους και ψαχνω να βρω την εγγραφη μου και με δεν εμφανιζει τιποτα με τα δικα μου εμαιλ . Μιλησα με την τραπεζα εκανα αμφισβήτηση συναλλαγής το θεμα μου ειναι πως θα διαγραφω απο αυτους για να σταματησει εδω η χρεωση αφου δεν ξερω ουτε κωδικους ουτε τιποτα  . Για τα προηγουμενα δεν εχω ελπιδες να τα παρω πισω . Εχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το χρονο σας 

 

Why is there a charge on my Credit Card?

If you see a charge from Sakarri on your bank statement, but don't remember signing up, please check if someone in your household used your card details to register. If not, you may want to check if any of these options are applicable to your case:

Did you sign up and forgot to cancel?

With Sakarri, you can cancel anytime. Simply go to your Account page and follow the steps for cancellation
 

Did you use a different email or do you think someone in your household used your card?

You can try accessing the account by using the Account Recovery tool. Once you submit the requested information, we'll reveal the email address that was used to create the account. Then, you can reset the password, log in, and either cancel or start streaming!

https://support.sakarri.net/en-us/Billing-Support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, tonis100 είπε

Παιδια καλημερα σημερα κανοντας εναν ελενχο στην τραπεζα ειδα οτι μου παιρνουν γυρω στα 15€ το μηνα απο καποια sakarri.net τα γνωστα εγω δεν εχω κανει ποτε εγγραφη σε αυτους. Το θεμα ειναι οτι μπηκα στην σελιδα τους και ψαχνω να βρω την εγγραφη μου και με δεν εμφανιζει τιποτα με τα δικα μου εμαιλ . Μιλησα με την τραπεζα εκανα αμφισβήτηση συναλλαγής το θεμα μου ειναι πως θα διαγραφω απο αυτους για να σταματησει εδω η χρεωση αφου δεν ξερω ουτε κωδικους ουτε τιποτα  . Για τα προηγουμενα δεν εχω ελπιδες να τα παρω πισω . Εχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το χρονο σας 

 

Απλά ακυρώνεις την κάρτα και θα σταματήσει να σε χρεώνει και ψάχνεις να βρεις αν κάποιος τρίτος έχει πρόσβαση σε αυτήν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Βοηθεια , έλαβα απάντηση στο marketplace στο φβ σε ένα προϊόν που ανέβασα κ έκανα το Λάθος να δώσω τα στοιχεία μ. Ισχυρίστηκαν ότι θα μ στείλουν λεφτά με dpd κ τώρα έλαβα το απειλητικό μήνυμα αυτό . Τι να κάνω ;

782D272C-9C0D-4855-B88B-0DD3F40929B0.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, marisophieee είπε

Βοηθεια , έλαβα απάντηση στο marketplace στο φβ σε ένα προϊόν που ανέβασα κ έκανα το Λάθος να δώσω τα στοιχεία μ. Ισχυρίστηκαν ότι θα μ στείλουν λεφτά με dpd κ τώρα έλαβα το απειλητικό μήνυμα αυτό . Τι να κάνω ;

782D272C-9C0D-4855-B88B-0DD3F40929B0.png

Στο κελί 33 με τον Καπετανάκη σε βλέπω.

Απάτη είναι να σου φάνε λεφτά ,ελπίζω να μην έχεις δώσει λογαριασμο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, marisophieee είπε

Βοηθεια , έλαβα απάντηση στο marketplace στο φβ σε ένα προϊόν που ανέβασα κ έκανα το Λάθος να δώσω τα στοιχεία μ. Ισχυρίστηκαν ότι θα μ στείλουν λεφτά με dpd κ τώρα έλαβα το απειλητικό μήνυμα αυτό . Τι να κάνω ;

782D272C-9C0D-4855-B88B-0DD3F40929B0.png

Όνομα, Iban και τέτοια;

Δε μπορούν να κάνουν κάτι.

Γέλασα με το μήνυμα πάντως. Πολύ απελπισμένους τους είδα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

happypetday.gr 

 

Φαίνεται αληθινή σελίδα; Οι κριτικές των προϊόντων και η φόρμα υποβολής κριτικών με προβληματίζουν. Πέρα από τις κριτικές μέσα στο site, που φαίνονται ψεύτικες, δεν υπάρχει πουθενά κριτική στο google ή σε social. 

 

Συν, πρώτη φορά βλέπω να σε χρεώνουν έξτρα για την πληρωμή μέσω κάρτας. Πάντα τα καταστήματα χρεώνουν έξτρα την αντικαταβολή, όχι την πληρωμή με κάρτα. 

Επεξ/σία από ElisavetKat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ElisavetKat είπε

happypetday.gr 

Φαίνεται αληθινή σελίδα; Οι κριτικές των προϊόντων και η φόρμα υποβολής κριτικών με προβληματίζουν. Πέρα από τις κριτικές μέσα στο site, που φαίνονται ψεύτικες, δεν υπάρχει πουθενά κριτική στο google ή σε social. 

Συν, πρώτη φορά βλέπω να σε χρεώνουν έξτρα για την πληρωμή μέσω κάρτας. Πάντα τα καταστήματα χρεώνουν έξτρα την αντικαταβολή, όχι την πληρωμή με κάρτα. 

Ιδιωτική σελιδα Έχει και φυσικο κατ/μα οποτε λογικα μπορεις να παραλαβεις και απο εκει για επιτοπιο ελεγχο εφόσον ειναι εφικτό. Εναλλακτικα καλυτερα επιλογή με αντικαταβολή & παραλαβη μέσω κουριερ αν δεν τα βρισκεις πουθενά αλλού.

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...