Προς το περιεχόμενο

ανεμιστηρακια 120mm


thomakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

ε όχι και απίστευτο, υπερβάλεις...

τα υπόλοιπα fans που έχεις είναι στα 600rpm or something? :P

το θέμα είναι να κάνει και δουλειά...άμα είναι να φυσάει λιγότερο και από κλανιά άστο χωρίς fan...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε όχι και απίστευτο, υπερβάλεις...

τα υπόλοιπα fans που έχεις είναι στα 600rpm or something? :P

το θέμα είναι να κάνει και δουλειά...άμα είναι να φυσάει λιγότερο και από κλανιά άστο χωρίς fan...

 

Δεν είπα ότι δεν είναι καλό :-D Απλά κάνει πολύ εκνευριστικό ήχο και αν δν κάνω λάθος μιλάμε για 27-28db και προσωπικά δεν κατάφερα να κοιμηθώ το βράδυ.. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prigipa_m το Sythe που πείρες δεν κάνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ θόρυβο, αντίθετα εσύ θέλεις να στήσεις ένα PC ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ήσυχο.

 

Επειδή έχω το συγκεκριμένο Fan έχω απλά να πω ότι είναι εξαιρετικό, ο μηχανισμός του δεν ακούγεται καθόλου και ακούγεται μόνο η δυνατή ροή του αέρα.

 

Σαφώς και δεν κάνει για την δουλειά που το θέλεις.

 

Ίσως να μην σου έκανε ούτε το 1200, η ροή του αέρα δεν ακούγεται καθόλου γύρω στις 1000rpm.

 

Προτείνω controler για την ρύθμηση των στροφών των fan του συστήματος σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απίστευτα ήσυχο δεν υπάρχει.

 

Μόνη εξαίρεση δίνω τις πολύ χαμηλές στροφές <800 το οποίο προδιαθέτει περιορισμένων δυνατοτήτων pc ώστε να μην υπάρχει μεγάλη έκλυση θερμότητας.

 

Συμφωνώ με την αγορά ενός controler έτσι ώστε το βράδυ πριν πας για ύπνο να το χαμηλώνεις.

 

P.S το τροφοδοτικό δεν κάνει θόρυβο? ποιό είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, έχει τρίπινο βυσματάκι.

 

PMW έχω δει μόνο της Arctic και επειδή έχω και απο αυτούς στους προτεινω ανεπιφυλακτα με την παρατήρηση ότι όταν θα ρίξεις τις στροφές γύρω τις 1000 όπου δεν θα ακούς την ροή του αέρα θα ακούς τον μηχανισμό τους! (Διαλέγεις και πέρνεις δηλαδή...)

 

Το καλό βέβαια είναι ότι έχουν την μισή τιμή του Scythe...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...