Προς το περιεχόμενο

αγορα seagate 500 GΒ


-WISE-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λες ε?ρε συ εχω μονο 20 γιγα ελευθερο... μλκια?

σκεφτομαι να κανω το εξης: περναω στον εξωτερικο αυτα του εσωτερικου και μετα το φορματ ξανα κανω τραμπα!και αφηνω παιχνιδια,προγραμματα και π@π@ριες στον εξωτερικο ωστε και να χαθουν μπορω να τα ξαναβρω.(τλχ πιο ευκολα απο τοσα γιγα τραγουδιων,βιντεο ταινιων κ.λ.π. καλη ιδεα?

 

λογικά όλα τα βρίσκεις κάπως εύκολα.

άποψη μου, κάτι που είχα κάνει πιο παλιά..

γράψε ένα cd ή dvd με τα όλα τα προγράμματα ή αυτά που χρησιμοποιείς περισσότερο από όλα, σαν backup για έκτακτη ανάγκη.

στα παιχνίδια ότι θες..

ταινίες κτλ. κάνεις ότι θες,βρίσκονται πάλι ειδικά αν έχεις καλή ταχύτητα στο iντερνετ ok!

απλά μια άποψη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 230
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

βασικα μονο γιαυτο τον χρειαζομαι...ουτως η αλλως δεν παιζει να γεμισω εναν 500αρη ευκολα...

οι εσωτερικοι ιδια τιμη δεν εχουν πανω κατω??

π.χ.:

μπορω μετα τον παλιο μου σκληρο να τον κανω εξωτερικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει τοτε!οποτε λετε να σκεφτω για εσωτερικο και τον κανω τον παλιο μου εξωτερικο?καμια επιλογη για εσωτερικο εχουμε?500αρη γυρω στα 90 ε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol:

ναι

 

πηγα νωριτερα ....

o Κωτς εχει τον Lacie 500, 89e (lacie ειναι η θηκη. μεσα ο δισκος ειναι seagate ή maxtor)

αλλα υπ οψιν, τις προσφορες μπορει να μην τις βαζουν στο σαιτ. Δεν ενημερωνεται πολυ συχνα.

αλλα κι εσυ, 10 μερες ρωτας για δισκο, και λες θα τον παρεις σε 15 :-D

μεχρι τοτε θα εχει παει το 1 TB στα 89 :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλαίσιο βλέπω ότι..

 

:shock::shock:

 

Maxtor

500GB USB 2.0 89 ευρώ

 

Seagate

320 GB USB2.0 Freeagent 89 ευρώ..

 

ποια η διαφορά εδώ.. :fear:

 

 

@@ οι σκληροί Lacie σίγουρα έχουν maxtor h' seagate μέσα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@random: ε τι γουρουνι στο σακι θα παρω!!!!μα και σεις δεν αποφασιζετε επιτελους! :-)

πως γινεται να μην βαζουν τις προσφορες στο σαιτ αφου οταν ανοιξα το τοπικ ειχε αλλες τιμες στο σαιτ.αυτο σημαινει οτι και αλλαξαν τις τιμες και ενημερωσαν και το σαιτ...

 

@petros:η διαφορα ειναι τα γιγα!!χαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@random: ε τι γουρουνι στο σακι θα παρω!!!!μα και σεις δεν αποφασιζετε επιτελους! :-)

πως γινεται να μην βαζουν τις προσφορες στο σαιτ αφου οταν ανοιξα το τοπικ ειχε αλλες τιμες στο σαιτ.αυτο σημαινει οτι και αλλαξαν τις τιμες και ενημερωσαν και το σαιτ...

 

@petros:η διαφορα ειναι τα γιγα!!χαχαχα!

 

μα πρέπει να αποφασίσεις και εσύ,να δούμε αν θα βγει καλό για να αποφασίσω να πάρω και εγώ! :lol::lol:

 

διαφορά τα gb ..δηλαδή όσο πιο πολλά τόσο πιο φτηνό?

τότε θα πάρω 1 Tb χεχε ;)

το ίδιο κατάστημα και έχει 2 σχετικά γνωστούς δίσκους σε ίδια τιμή με μια τεράστια διαφορά ( 500 και 320).

μήπως, λέω μήπως..ψάχνει τρόπο να ξεφορτωθεί τους Maxtor ?:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ετσι ε?λεω να περιμενω τλκ κανα μηνα ακομα...χεχε!!

εσυ ποτε σχεδιαζεις να το παρεις?

 

εγω παντως το χα πει οτι παιζει ναναι και κανα στοκ...

εκτος και αν πια εχουν τοσο μεγαλη διαφορα οι μα3τορ απο τους σιγκειτ...ας μας πουν οι ειδικοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως 4 seagate που εχουν περασει απο τα χερια μου αυτα τα 10 χρονια απο 5.5GB εως και ενας 250αρης το πολυ μεσα στο 6μηνο εχασαν ολα τα δεδομενα τους και μαλιστα απροειδοποιητα...

 

Απο την αλλη μονο ενας WD σκορπισε στα χερια κι αυτος ειχε πεσει τουλαχιστον 6-7 φορες κατω...για δοκιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστεύω με την πρώτη να χάσει τα δεδομένα..για ώρα ανάγκης..

είναι τύχη μόνο και τίποτα άλλο.

αλλά δεν νομίζω...

@ WISE σκέφτομαι σε καμιά βδομάδα.

τα λεφτά τα έχω , το θέμα είναι πότε θα με πιάσει η καταναλωτική μανία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@petros: ωραια!μαλλον θα τον παρεις πρωτος.μωρε και γω ταχω τα λεφτα αλλα τι να το κανεις?το θεμα ειναι να παρεις κατι καλο και στην καλυτερη τιμη.90 ε δεν ειναι τιποτα αν προκειται να μεινεις ικανοποιημενος..τλκ εσυ που κατεληξες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους σκληρούς δίσκους δεν παίζει ρόλο μόνο η εταιρία αλλά και το μοντέλο. Δεν έχω δοκιμάσει κανέναν 500αρη δίσκο.

Εχω δοκιμάσει ορισμένα όμως άλλα μοντέλα της seagate στο παρελθόν. Αντεξαν αρκετά χρόνια και μερικοί αντέχουν ακόμη αλλά δεν ήμουν ικανοποιημένος απο πλευράς θορύβου. Με τους WD που έτυχαν στα χέρια μου, ήμουν περισσότερο ικανοποιημένος σε όλους τους τομείς.

 

Το ζήτημα είναι να μας πει την άποψη του κάποιος που έχει δοκιμασει όλους τους 500άρηδες δίσκους ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...