Προς το περιεχόμενο

Toshiba Users


ermis01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3) Και windows και drivers

 

Μετά το πέρας της διαδικασίας έχεις ένα απολύτως λειτουργικό σύστημα. Περνάς ότι πρόγραμμα θέλεις και είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Έστω δηλαδή ότι έχουμε το εξής υποθετικό σενάριο:

αλλάζω σκληρό στο λαπτοπ, οπότε ο καινούργιος δεν έχει το partition που είχε ο πρώτος

(με τα windows, τους drivers κτλ).

Με το Recovery Disc είμαι πλήρως καλλυμένος για εγκατάσταση windows και drivers ώστε το λαπτοπ να είναι έτοιμο προς χρήση (ή κατάχρηση!)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Βάζεις το Recovery Disc και ολοκληρώνοντας τη διαδικασία έχεις ένα έτοιμο σύστημα.

 

Υποθετικό σενάριο ή κάποιος σκέφτεται αναβάθμιση σκληρού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτύπα ξύλο....μια χαρά είναι ο σκληρός μου και με καλύπτει απόλυτα,τόσο σε χωρητικότητα όσο και σε ταχύτητα:-D

Απλά ήθελα να βεβαιωθώ και να έχω ολοκληρωμένη άποψη επί του θέματος. Η ημιμάθεια με τρελαίνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι που παρατήρησα μόλις τώρα!

 

στα vista μου δείχνει ποσο % της μπαταρίας εχω υπόλοιπο αλλά δεν λέει πόσο χρόνο.

 

εσάς σας λέει;

 

έχω το p200d-12O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Toshiba πρέπει να έχει ένα προγραμματάκι για την μπαταρία. Toshiba Power Manager/Management ή κατι τέτοιο (ας με διορθώσουν οι χρήστες). Θα το βρεις στον πίνακα ελέγχου. Μπορείς να το κοιτάς από εκεί.

 

Από sVista δεν ξέρω (ευτυχώς μόνο εργασίες συντήρισης στο φορητό της αδερφής μου κάνω και μου είναι αρκετό). Ας απαντήσουν όσοι τα γεύονται και μαγεύονται καθημερινά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Toshiba πρέπει να έχει ένα προγραμματάκι για την μπαταρία. Toshiba Power Manager/Management ή κατι τέτοιο (ας με διορθώσουν οι χρήστες). Θα το βρεις στον πίνακα ελέγχου. Μπορείς να το κοιτάς από εκεί.

 

Από sVista δεν ξέρω (ευτυχώς μόνο εργασίες συντήρισης στο φορητό της αδερφής μου κάνω και μου είναι αρκετό). Ας απαντήσουν όσοι τα γεύονται και μαγεύονται καθημερινά :)

 

αυτο το πογαμματακι μποω να το κατευασω απο καπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι πολύ γκαντέμης ΕΛΕΟΣ πια!!!!

 

μου φένεται και αυτό προβληματικό είναι , δέν αντέχω άλλο πια :(

 

το πρόβλημα που παρουσιάστηκε είναι ότι σε random φάσεις

γεμίζει ολη η οθόνη οριζόντιες γραμμές αθξάνετε η φωτεινότητα και το gama και δεν επανερχετε εως ότου κάνω κάτι απο τα παρακάτω: 1ον βγάλω τον φορτιστή απο το λαπτοπ ατο έχει σαν αποτέλεσμα η οθόνη να γεμισει γριζεσ ασρεσ γραμμες να τρεμοπέζοθνε και μετα απο λίγο σβήνει και ξανανοιγει και εμφανίζει κατι για το atikmdag.

ή 2ον το βάλω σε αναμονή και το επαναφέρω τότε φτιάχνει.

 

οπως καταλαβένετε είναι random το πρόβλημα αυτό οπότε αν το πάω στο πλαίσιο θα μου πούν οτι δουλεύει μια χαρά.

 

τι να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Μ45-S265 3ετίας που έχω είναι με recovery disk και χωρίς recovery partition, οπότε υποθέτω το ίδιο πρέπει να ισχύει και για το μοντέλο που λές.

 

Το δικό μου ειναι το M45-S359. Το αγόρασα μεταχειρισμενο (απο το emarket) αλλά σαν καινουργιο. Μεχρι και τις ζελατινες προστασίας απο γρατσουνιες είχε πάνω του. Ο πωλητής το αγόρασε στην Αμερική καινούργιο πριν 1,5 χρόνο. Με διαβεβαίωσε, αφού το είχα παραλάβει, οτι δεν υπήρχε recovery cd. Φαινεται αξιόπιστος. Εγω θελω να του βαλω xp professional αλλά πρεπει να του κανω format γιατί τα Xp pro που εχω ειναι πιο παλιά απο τα Xp home English που έχει πανω του και δεν κάνει upgrade. Καμια ιδεα κανεις ωστε με το format να μην χασω διαφορα καλουδια της Toshiba που εχει πανω του? Drivers εχω βρει στην Toshiba: http://askiris.toshiba.com/ToshibaSupportSite/search.do

Ομως ειναι δυνατόν να μην εχει recovery cd ή recovery partition? Αν χρειαστεί να γίνει format πως θα επαναφερω το λειτουργικό!!!! (αν δεν εχω cd με λειτουργικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επικοινωνείς καλύτερα με την Ideal μήπως και γίνεται να παραγγείλεις τα recovery cd για Windows XP PRO ENG (Αν έβγαινε και με PRO) του φορητού σου?

 

Ακόμα και αν υπάρχει κάποια χρέωση, πιστεύω ότι αξίζει το κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα. 2/2 είναι στατιστικά σπάνιο αλλά συμβαίνει. Ελπίζω να ήταν τρίτη και ταλευταία. Είναι να μην σου τύχει πάντως γιατί συμβαίνει παντού, ανεξάρτητα εταιρείας...

 

Πως ήταν η συναλλαγή με το Πλαίσιο (ποιο υποκατάστημα?), έγινε εύκολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μια ερώτηση σε όσους άλλαξαν από Vista σε XP.

 

Η αυτονομία της μπαταρίας αυξήθηκε? Το Toshiba Power Saver δεν λειτουργεί ως αυτόνομο στα Vista (ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται), με αποτέλεσμα να μην υπάρχουν κάποιες λεπτομερείς ρυθμίσεις που είχε στα XP.

Τον υπολοιπόμενο χρόνο πάντως τον δείχνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...