Προς το περιεχόμενο

Το φαινόμενο Χατζηγιάννης.


_BASSstarlet_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε μα δεν νομίζω το νήμα αυτό να απευθύνεται στους φαν του (μιας και δεν έχεις ποστάρει ούτε ενας). Ποιο πολύ hate thread είναι :P

 

Μα τι λες, εμενα κατα βαθος μ' αρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφήστε τον κόσμο να ακούσει ότι θέλει...

Άλλοι Death metal, άλλοι Χατζηγιάννη άλλοι Βίση άλλοι όπερα. Ότι γουστάρει ο καθένας και με ότι την βρίσκει.

 

Για τα παιδιά που ανέφεραν ότι τους την σπάει που ακούγεται παντού, έχω να πω ότι μάλλον πηγαίνατε γυρεύοντας. Εγώ δεν τον ακούω πουθενά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα σχολια μονο.

 

Η επιστολη Κατσιμιχα θα μπορουσε να εχει εναν πολυ ωραιο τιτλο: Απομυθοποιηση. Ναι ειναι κριμα τετοιοι μυθοι της ελληνικης μουσικης (ασχετα αν δεν ακουω ελληνικη μουσικη σχεδον καθολου), να πεφτουν στο επιπεδο μεσημεριανης εκπομπης για εναν νεαρο και πιθανως αμυαλο συναδελφο τους. Τελικα το επιπεδο το διατηρουν λιγοι καλλιτεχνες σε αυτη τη χωρα, οι υπολοιποι ειναι για ιντριγκες, καναλια, περιοδικα και θεατρινισμους αντε και κανα δισκο της προκοπης.

Μου ειναι καπως να βλεπω τον Κατσιμιχα να απευθυνεται στον Χατζηγιαννη, οπως καποτε απευθυνοταν η Μπεζαντακου σε μια αλλη ξανθια, της οποιας το ονομα μου διαφευγει. Νταξει η διαφορα ειναι οτι προς το παρον δεν εχουν υπαρξει μαλλιοτραβηγματα, αλλα Κατσιμιχα go on, γιατι ενα πιτσιρικι σου εφαγε το μπιφτεκι με τις δηλωσεις του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνω λίγο με το παραπάνω ποστ.

 

Ο καλλιτέχνης, με την σωστή έννοια του όρου πρέπει να αφουγκράζεται και να ζει τον παλμό της κοινωνίας, δεν μπορεί να είναι χτισμένος στο σπίτι του και να μιλάει για Μάη του '68 τη στιγμή που επέξω γίνεται της Βόρειας Κορέας. Αναφέρομαι φυσικά στον Κατσιμίχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Βόρεια Κορέα είναι ο χατζηγιάννης???

 

τα ξεκατινιάσματα υπάρχουν σε όλα τα επιπεδα της τέχνης.....απο την υποκουλτούρα μέχρι την ανώτερη τέχνη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνω λίγο με το παραπάνω ποστ.

 

Ο καλλιτέχνης, με την σωστή έννοια του όρου πρέπει να αφουγκράζεται και να ζει τον παλμό της κοινωνίας, δεν μπορεί να είναι χτισμένος στο σπίτι του και να μιλάει για Μάη του '68 τη στιγμή που επέξω γίνεται της Βόρειας Κορέας. Αναφέρομαι φυσικά στον Κατσιμίχα.

 

O παραλληλισμος σου ειναι λαθος. Εκτος αν θεωρεις τις δηλωσεις του πιθανως ανωριμου νεαρου Χατζηγιαννη ως Βορειο Κορεα η ως παλμο της κοινωνιας που αφουγκραστηκε ο Κατσιμιχας και ειπε να παρει θεση.

Και τι θεση ε...Με επιπεδο Μπεζαντακου (κολησα με αυτην θα μου πεις, αλλα ναι αυτην μου θυμισε η επιστολη).

 

Απλα ο Κατσιμιχας ενιωσε να του τρωει το μπιφτεκι του ο νεαρος καλλιτεχνης Χατζηγιαννης επειδη περιφρονησε το "εντεχνο". Και απτη στιγμη που μπηκε σε αυτη τη διαδικασι (να νιωσει θιγμενος απτον Χατζηγιαννη δηλαδη), ηταν αναμενομενο να απαντησει σε τετοιο υφος. Το προβλημα ειναι οτι θιχτηκε/ενοχληθηκε. Ποιος θιχτηκε? Ο υπερμεγαλος Κατσιμιχας απο τον καλλιτεχνη με τα "ευκολοχωνευτα τραγουδακια για παιδακια".

 

Απομυθοποιει ο ιδιος τον εαυτο του. Συντομα ας στειλει και ο Θεοδωρακης μια τετοια επιστολη για καμια δηλωση που θα κανει η Αντζελα Δημητριου...

 

ΥΓ. Ο Θεοδωρακης αποτι φαινεται εχει πληρη διαυγεια και αντιληψη και κανει εξαιρετικες δηλωσεις οποτε αποφασιζει να μιλησει. Σε αντιθεση με τον Κατσιμιχα πχ, που μαλλον θολωμενος μου φαινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το ότι γίνεται κουβέντα για τέτοια _ _ _* όπως ο Χατζηγιάννης, πρέπει να μας απασχολήσει σοβαρά. Πολλά χρήσιμα συμπεράσματα μπορούν να αναζητηθούν...για πολλά και όχι μόνο για την κουλτούρα μας.

 

Θα μου πείτε...τι σημασια εχουν ολα τα αλλα αφου θα τον τρωγαμε στην μαπα οπως και να'χει....Το εργοστασιο της μουσικης βιομηχανιας στην Ελλαδα καποια στιγμη συμφωνησε να αναλαβει και τον Χατζηγιαννη...

 

Αλλά στην χώρα τον ανύπαρκτων μηδενικών τίποτα δεν φαντάζει παράξενο πλέον...

 

ΥΓ: Ο αστερίσκος (*) αντιστοιχεί σε λέξη με τρία γράμματα (αρχίζει με ζ και τελειώνει σε α). Και λίγα λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Ο αστερίσκος (*) αντιστοιχεί σε λέξη με τρία γράμματα (αρχίζει με ζ και τελειώνει σε α). Και λίγα λέω.

 

Εεεε.. μπορείς να βοηθήσεις λίγο παραπάνω;; Ένα χιντ, κάτι.. Πχ, είναι κάτι πρόστυχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι γίνεται κουβέντα για τέτοια _ _ _* όπως ο Χατζηγιάννης, πρέπει να μας απασχολήσει σοβαρά. Πολλά χρήσιμα συμπεράσματα μπορούν να αναζητηθούν...για πολλά και όχι μόνο για την κουλτούρα μας.

 

Θα μου πείτε...τι σημασια εχουν ολα τα αλλα αφου θα τον τρωγαμε στην μαπα οπως και να'χει....Το εργοστασιο της μουσικης βιομηχανιας στην Ελλαδα καποια στιγμη συμφωνησε να αναλαβει και τον Χατζηγιαννη...

 

Αλλά στην χώρα τον ανύπαρκτων μηδενικών τίποτα δεν φαντάζει παράξενο πλέον...

 

ΥΓ: Ο αστερίσκος (*) αντιστοιχεί σε λέξη με τρία γράμματα (αρχίζει με ζ και τελειώνει σε α). Και λίγα λέω.

Παρακαλώ να μη γίνει flame το όλο thread. Δεκτή η γνώμη σου για τον καλλιτέχνη, ωστόσο δε συμφωνώ με τα ανύπαρκτα μηδενικά κτλ... Τι είναι αυτά τώρα;;; Δε καταλαβαίνω;;; Όλοι είμαστε μηδενικά και ένα τίποτα;; Ούτε εγώ δέχομαι τη μουσική βιομηχανία στην Ελλάδα και ότι μου επιβάλει μέσω των ραδιοφώνων να ακούω αλλά είμαι άνθρωπος που έχω δικαίωμα επιλογής ακόμα και το ασκώ! Ακούω τη μουσική που γουστάρω και με κάνει ευτυχισμένο. Δόξα το Θεό υπάρχει πλέον mp3 player για το αυτοκίνητο και γράφω το cd άκι μου (άλλοι βάζουν usb) και ακούω αυτό που θέλω. Άρα ούτε Χατζηγιάννη τρώω στη μάπα ούτε κανέναν από αυτούς που θέλουν να προωθήσουν οι δισκογραφικές.

 

Νομίζω πως η όλη αντίδρασή σου περί μηδενικών. Ανύπαρκτο μηδενικό πάντως σίγουρο δεν υφίσταται και μαθηματικά να το δεις. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεε.. μπορείς να βοηθήσεις λίγο παραπάνω;; Ένα χιντ, κάτι.. Πχ, είναι κάτι πρόστυχο;

 

Εφόσον γράφω πως πρόκειται για λέξη με τρία γράμματα (δηλαδή ζ _ α) το μεσαίο γράμμα που λείπει είναι το ωμέγα (με τόνο). Τώρα γνωρίζεις όλη την λέξη. Δε θα είχα πρόβλημα να το γράψω αλλά καμιά φορά δε ξέρεις τι γίνεται. Όχι ότι γουστάρω τον καθωσπρεπισμό αλλά τέλος πάντων...

 

ΥΓ: αν και το ζα σκέτο μιά χαρά στέκει!

 

---------- Προσθήκη στις 22:00 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:46 ----------

 

Μόλις είδα και το άλλο reply. Αν και δεν υπάρχει θεός κατά την γνώμη μου αγαπητέ moderator, θα ήταν σοφότερο να συνεχίσουμε την όποια συναφή αντιπαράθεση σε άλλο topic όταν και αν μας δοθεί η ευκαιρία διότι έχω την εντύπωση πως θα υπάρξουν αρκετά μακροσκελή replies τα οποία επίσης θα έχουν και μεγαλύτερο νόημα σε κάποιο πραγματικά ενδιαφέρον υποκείμενο και όχι αυτό του εν λόγω topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

400_xatzigiannis_prokopiou_medium.jpg

 

Αν και τα δημοσιεύματα ήθελαν τον Μιχάλη Χατζηγιάννη ζευγάρι με τη συνάδελφό του, Ελισάβετ Σπανού, η αλήθεια είναι ότι ο 30χρονος τραγουδιστής έχει θεαθεί με μια άλλη πολύ όμορφη μελαχρινή εκπρόσωπο του καλλιτεχνικού χώρου.

 

 

Ο λόγος για την ταλαντούχα ηθοποιό, Θάλεια Προκοπίου, η οποία είναι γνωστό ότι κρατάει πάντα χαμηλούς τόνους στην προσωπική της ζωή. «Κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά ότι έχουν γίνει ήδη ζευγάρι, πάντως δεν είναι μόνο φίλοι» λέει άνθρωπος από το περιβάλλον του Μιχάλη. «Έχουν ήδη βγει μαζί ραντεβού, και όχι μόνο μία φορά, διατηρούν τηλεφωνική επικοινωνία -ειδικά τις μέρες που ο Μιχάλης έλειπε για δουλειές στη Γερμανία- και υπάρχει αμοιβαίος θαυμασμός και ρομαντική διάθεση».

 

πηγή: yupi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...