Προς το περιεχόμενο

Το φαινόμενο Χατζηγιάννης.


_BASSstarlet_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιστολή του Πάνου Κατσιμίχα έτσι όπως τη δημοσίευσε το ʽ7' της Κυριακάτικης Ελευθεροτυπίας. Η επιστολή απευθύνεται στον Μιχάλη Χατζηγιάννη με τον οποίο τα έχει πάρει ο Π. Κατσιμίχας διότι βγήκε και δήλωσε ότι ʽη αντιπροσωπεία του εντέχνου' έκλεισε! Και ιδού η απάντηση:

 

ε μα ...μας τα έχουν πρίξει μ' αυτό το έντεχνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χατζηγιάννης.

Ένας πραγματικός τραγουδιστής πού τιμάει αυτό πού κάνει.Μιά βελούδινη φωνή μέσα στο γενικό βομβαρδισμό από τούς δεκάδες 'άφωνους' πού μας τα ζαλίζουν καθημερινά.

Αν καί το είδος των τραγουδιών πού ακούω είναι σχετικά διαφορετικό καί κυρίως ακούω ξένο ρεπερτόριο δεν μπορώ παρά να παραδεχτώ ότι τις αξίες δεν πρέπει να τις χαρακτηρίζουμε φαινόμενα.Φαινόμενο λέγεται κάθε τι πού μας προκαλέι έκπληξη καί πολλάκις αντιβαίνει στην κοινή λογική καί αναρωτιέσαι.Μα καλά πως είναι δυνατόν!

Ε λοιπόν τέτοιο πράγμα με αυτό το παιδί δεν συμβαίνει.Είναι απλά ένας υπέροχος τραγουδιστής πού όμως όσοι είχαν 'αυτί' διέβλεψαν την πορεία του από τη πρώτη στιγμή πού είχε συναντηθεί με τον Χατζηνάσιο αν δεν κάνω λάθος?

 

geovard τα εννοεις??:lol::-)B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geovard τα εννοεις??:lol::-)B)

 

Φυσικά καί τα εννοώ.

Ακούω τις ενστάσεις σου.Προϋπόθεση βέβαια να ξέρεις έστω λίγο από μουσική γιά να συνεννοούμαστε.

Επαναλαμβάνω γιά να μην νομίζεις ότι έχω αφίσες του κολλημένες στον τοίχο ότι δεν ακούω Ελληνική μουσική παρά μόνο λίγη παραδοσιακή(Τσι Κρήτης Ξυλούρη, Σκουλά κ.λπ) καί κατά κανόνα ξένο τραγούδι.Είμαι εξ άλλου καί σχετικά μεγάλος γιά να 'σέρνομαι' πίσω από τον καθένα Έλληνα 'διάσημο μέχρι τα σύνορα'.Αλλά μπορώ να ξεχωρίζω τις καλές φωνές.Σίγουρα καλύτερα από τον Ψινάκη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω δεν καταλαβαινω γιατι τοση ειρωνεία για τον Χατζηγιαννη που ειναι σαν οαση μπροστα σε αλλους που μας βομβαρδιζουν με σιχαματα ολη μερα του τυπου Μπεζεντακου Τσαλικιδες Βας βας Καλομοιρες Κατεληδες....

ειναι σαν να εχει πεσει το αυτοκινητο σου στο γκρεμο και να παραπονιεσαι γιατι λερωθηκε το καθρεφτακι

Αν τα εχει πιασει χοντρα και εχει καβαλησει καλαμι δεν ειναι ο πρωτος

εδω το εχουν κανει ηδη ολοι οι αλλοι που προανεφερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά αφού έπιασα τον εαυτό μου να έχει διαβάσει 11 σελίδες (!!) για τον Μιχάλη Χατζηγιάννη (έλεος), ας εκφέρω και εγώ την γνώμη μου. Πιστεύω πως δεν αμφιβάλλει κανένας ότι το παλικαράκι αυτό έχει καλή φωνή. Αλλά το ότι τρέχουν 65464464,35 15χρονα απο πίσω του δεν του δίνει το δικαίωμα να αμφισβητεί τα άτομα που τον έφεραν σε αυτή την θέση γιατί αυτό τον έκανε ότι είναι. Δεν έτυχε να ακούσω κάτι από τα πρώτα του αλλά λογικά θα άρεσαν στον κόσμο, γιαυτό και έπεσε πίεση από δισκογραφικές και ερμήνευσε γρήγορα-γρήγορα ένα σωρό χαζο-τραγουδάκια. Τώρα από εκεί και πέρα η φήμη μπορεί να "χαζέψει" κάποιον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vamitrou:με το ποστ σου 12...χε!

@geovard:την ενσταση μου την εχω αναφερει στα προηγουμενα ποστ.

φαντασου απλα οτι για να τον συγκρινετε με Ψινακη,μπεζαντακου και τα αλλα τα παιδια,αυτο λεει πολλα!συμφωνω...μπροστα σαυτους ειναι μια οπτασια!!!!

@tzogoula:δεν ακουω καθολου ελληνικα (εκτος απο αυτα που αναγκαζομαι να τα ακουσω με το ζορι...)και παρολαυτα εχω υποψην μου διαφορους απιστευτα καλλιφωνους καλλιτεχνες νεους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vamitrou:με το ποστ σου 12...χε!

@geovard:την ενσταση μου την εχω αναφερει στα προηγουμενα ποστ.

φαντασου απλα οτι για να τον συγκρινετε με Ψινακη,μπεζαντακου και τα αλλα τα παιδια,αυτο λεει πολλα!συμφωνω...μπροστα σαυτους ειναι μια οπτασια!!!!

@tzogoula:δεν ακουω καθολου ελληνικα (εκτος απο αυτα που αναγκαζομαι να τα ακουσω με το ζορι...)και παρολαυτα εχω υποψην μου διαφορους απιστευτα καλλιφωνους καλλιτεχνες νεους..

 

δεν διαφωνω οτι υπαρχουν αλλα απο τους πιο προβαλλομενους απεχει μακραν!!(φωνητικα μιλαω);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tzogoula οσον αφορα στα φωνητικα του χαρισματα σε συγκριση με τους πιο προβαλλομενους θα συμφωνησω...

 

μα για την φωνη του λεω.

αλλιως υπαρχουν κατι φωνες ειδικα σε μουσικες σκηνες που δυστυχως δεν τους ξερει κανεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικά θεωρώ τον πιο ατάλαντο, σε σχέση με την φήμη που έχει αποκτήσει και τον λόγο που γίνεται μέσα από τις δισκογραφικές, τις διαφημίσεις , τα μμε, για το όνομά του, τραγουδιστή – συνθέτη τον Χρήστο Δάντη.

Τον θεωρώ ατάλαντο και ως προς τα δύο.

Αλλα κανείς δεν ασχολείται εδώ μαζί του, ούτε θα είχε την διάθεση αν άνοιγε ένα παρόμοιο θέμα, απεναντίας πολύς λόγος γίνεται για τον Χατζηγιάννη. Αυτό σημαίνει ότι ασχολούμαστε τελικά με άτομα που έχουν αξία, ασχέτως αν τα ''πυροβολούμε'' ή όχι.

Επίσης δεν μου αρέσει καθόλου αυτό που κάνει ο Δάντης … που έχει διασκευάσει πολλές Ελληνικές επιτυχίες του παρελθόντος και μη… προσωπικά εγώ πιστεύω ότι τις έχει κακοποιήσει.

Αν δεν μπορείς να γράψεις καινούρια τραγούδια φίλε μου , τι θες και τραγουδάς παλιές επιτυχίες οι οποίες δεν είναι του βεληνεκούς σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωσε ρε houston!!λοιπον περιμενω να ανοιξεις τοπικ "το φαινομενο Δαντης"!!δεν ξερω αν θαχει την ιδια επιτυχια με αυτο αλλα σιγουρα ουτε αυτος ειναι φαινομενο... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Διπλά πλατινένιος ο Μιχάλης Χατζηγιάννης

 

__1230040132.jpg

Το "7", έβδομο άλμπουμ του Μιχάλη Χατζηγιάννη, ξεπέρασε μέσα σε μερικές εβδομάδες τις 60.000 πωλήσεις και γίνεται διπλά πλατινένιο. Από το «7» ήδη ξεχωρίζουν το "Εμείς οι δυο σαν ένα" και "Η αγάπη που μένει".

 

Οι επιτυχίες του "7" όμως, δεν σταματούν εδώ. Πρόκειται για ένα άλμπουμ που ακούγεται ολόκληρο! Περιλαμβάνει 11 μοναδικά τραγούδια, το καθένα με ξεχωριστή προσωπικότητα, που μας συστήνονται σιγά σιγά αλλά το μόνο σίγουρο είναι πώς θα μείνουν στις καρδιές μας.

 

Ένα από αυτά είναι το "Όλα θα πάνε καλά", το τραγούδι των τίτλων της ομώνυμης ταινίας του Γιάννη Ξανθόπουλου που θα προβληθεί στις 15 Ιανουαρίου στις κινηματογραφικές οθόνες.

 

O Mιχάλης Χατζηγιάννης συμμετέχει και στη Δημοπρασία Αγάπης 2008[

 

Πηγή:Mad.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διπλά πλατινένιος ο Μιχάλης Χατζηγιάννης

 

__1230040132.jpg

Το "7", έβδομο άλμπουμ του Μιχάλη Χατζηγιάννη, ξεπέρασε μέσα σε μερικές εβδομάδες τις 60.000 πωλήσεις και γίνεται διπλά πλατινένιο. Από το «7» ήδη ξεχωρίζουν το "Εμείς οι δυο σαν ένα" και "Η αγάπη που μένει".

 

Οι επιτυχίες του "7" όμως, δεν σταματούν εδώ. Πρόκειται για ένα άλμπουμ που ακούγεται ολόκληρο! Περιλαμβάνει 11 μοναδικά τραγούδια, το καθένα με ξεχωριστή προσωπικότητα, που μας συστήνονται σιγά σιγά αλλά το μόνο σίγουρο είναι πώς θα μείνουν στις καρδιές μας.

 

Ένα από αυτά είναι το "Όλα θα πάνε καλά", το τραγούδι των τίτλων της ομώνυμης ταινίας του Γιάννη Ξανθόπουλου που θα προβληθεί στις 15 Ιανουαρίου στις κινηματογραφικές οθόνες.

 

O Mιχάλης Χατζηγιάννης συμμετέχει και στη Δημοπρασία Αγάπης 2008[

 

Πηγή:Mad.gr

 

χθες ηλπιζα βαθια μεσα μου οτι θα αναστηθει αυτο το θρεντ!:-D:lol:B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

__1232713862.jpg

Την ημέρα των ερωτευμένων επέλεξε να δείξει την αγάπη του στους χιλιάδες εν Αθήναις θαυμαστές του ο Μιχάλης Χατζηγιάννης, δίνοντας τότε την πρώτη του φετινή συναυλία και λίγες μέρες μετά θα… πέσει στην αγκαλιά των Θεσσαλονικέων. Στο Κλειστό Γυμναστήριο Μπάσκετ του ΟΑΚΑ θα εμφανιστεί στις 14 Φεβρουαρίου και έπεται συνέχεια στο Κλειστό Γήπεδο Μπάσκετ ΠΑΟΚ, στη Θεσσαλονίκη στις 21 Φεβρουαρίου. Θα είναι δύο βραδιές με ιδιαίτερη σημασία για τους φίλους του, μιας και θα τον απολαύσουν ξανά σε συναυλιακούς χώρους μετά από αρκετό καιρό και μάλιστα με νέο υλικό.

Ξεχωριστή θέση στο πρόγραμμα που θα παρουσιάσει έχουν τα 11 νέα τραγούδια του με ηλεκτρικό, αλλά και μελωδικό ήχο, από το τελευταίο άλμπουμ του, το «7», το οποίο έχει ξεπεράσει τις 65.000 πωλήσεις και έγινε διπλά πλατινένιος. Τραγούδια σαν τα τρία που έχουν ξεχωρίσει ιδιαιτέρως, τα «Εμείς οι δυο σαν ένα», «Η αγάπη που μένει (Πολυκατοικία)» και «Όλα θα πάνε καλά», αλλά και παλιές αγαπημένες επιτυχίες, όπως τα «Όλα ή τίποτα», «Χέρια ψηλά», «Το σ’ αγαπώ», «Βυθός», καθώς και πολλά άλλα αναμένεται να ξεσηκώσουν το νεανικό ένθερμο κοινό του. Τιμές εισιτηρίων: 20 και 25 ευρώ.

 

Πηγή: apogevmatini.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...