Προς το περιεχόμενο

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;


madsc

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;  

1.286 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαλασε ο υπολογιστης μου και αποφασισα να παρω λαπτοπ μιας και παντα ηθελα. Ωστοσο εχω χαθει στις προσφορες. Ολοι μου λενε να παρω ασερ αλλα ξερω οτι εχει χαλια σερβις η ετσι λενε. Απο την αλλη εδω μεσα ολοι χαιρονται για τα τοσιμπα αλλα σε ενα τεχνικο που ρωτησα ειπε οτι χαλανε σχετικα ευκολα. Ενας αλλος φιλος που γραφει και σε περιοδικα τεχνολογιας ορκιζεται στο ονομα των βαιο. Τι να κανω? Μεχρι 1000 ευρω θα δωσω αλλα το χρειαζομαι αμεσα οποτε οποιος βοηθησει θα του ειμαι υποχρεη..

 

τωρα τεχνικος με τεχνικο εχει διαφορες.....

acer μακρυα και αγαπημενοι.....εκτος και αν τον κρατησεις μεχρι να ληξη η εγγυηση και μετα αλαγη....(μπορεις να αγορασεις 3 χρονια...)

τι ρωτας αφου βλεπεις τα ποστ ..τοσιμπα η σονυ για κορυφες...

αλλα με τα ιδια λεφτα λιγο παλιους....η hp νεας τεχνολογιας αν σε ενδοιαφερουν οι επιδοσεις λιγο περισσοτερο απο την ποιοτητα...

και αφου εισαι θεσσαλονικη εχει 2-3 καταστηματα με καλες τιμες...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα η σειρα μου :-)

εγω ειχα ενα ASUS για 4 χρονια...ακομη το εχω δλδ και παμε για 5ο,απλα το δουλευει ο μπαμπας μου και οχι εγω τωρα,το δουλευω τις γιορτες ομως. τωρα για 5 μηνες εχω TOSHIBA ....πολυ καλα ειναι τα TOSHIBA αλλα δεν φτανουν τα ASUS(πικρη η αληθεια και σας χαλαω τον μυθο :-) ),ειναι καλυτερα. Δεν ειναι και τοσο γνωστα γιατι δεν φερνουν και πολλα απ'οτι προσεξα.

ας πουμε υστερουν στα πλαστικα και στη συνοχη τον μερων του υπολογιστη η TOSHIBA σε σχεση με τα ASUS.

Συγνωμη που σας πληγωσα.... χεχε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ποτέ δεν ήμουν οπαδός τον φορητών μέχρι που είδα το acer aspire one 150x στο πλαίσιο τη πρώτη μέρα που ήρθε και το τσίμπησα με τη μία... Έρωτας μεγάλος αυτό το μικρούλι...

 

Μακράν το καλύτερο στη κατηγορία του, το λένε και οι πωλήσεις του εξάλλου, και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την ποιότητά του και θεωρώ πως η ACER είναι πολύ καλή εταιρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια...

επειδη ψηνομαι ν αγορασω εναν assus θα ηθελα να σας ρωτησω αν γνωριζετε για το σερβις..ειναι αξιοπιστο??σαν μηχανηματα γενικως εχω ακουσει καλα πραγματα..

για την εγγυηση γνωριζει κανεις αν ισχυει κ εκτος ελλαδας????

φωτιστε με την εμπειρια σας καθοτι δεν το κατεχω κ πολυ το αντικειμενο:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TemplarGR, συμφωνώ ότι το Acer Aspire One είναι μια χαρά netbook, όμως διαφωνώ με το συλλογισμό σου ότι επειδή πουλάει αρκετά είναι το καλύτερο και αυτομάτως η Acer είναι πολύ καλή εταιρεία.

 

 

καλησπερα παιδια...

επειδη ψηνομαι ν αγορασω εναν assus θα ηθελα να σας ρωτησω αν γνωριζετε για το σερβις..ειναι αξιοπιστο??σαν μηχανηματα γενικως εχω ακουσει καλα πραγματα..

για την εγγυηση γνωριζει κανεις αν ισχυει κ εκτος ελλαδας????

φωτιστε με την εμπειρια σας καθοτι δεν το κατεχω κ πολυ το αντικειμενο:-D

 

Σε γενικές γραμμές μια χαρά μηχανήματα είναι τα Asus. Από σέρβις δεν έχω εμπειρία όμως από ότι θυμάμαι σε περίπτωση που χρειαστείς κάτι πάει Ιταλία (διορθώστε με αν κάνω λάθος) αλλά γενικά η Asus δεν έχει κακό όνομα. Επίσης δεν θυμάμαι αν είναι δωρεάν η μεταφορά...υπήρχε ένα θεμα παλαιότερα στο φορουμ αλλά έχει περάσει καιρός. Η εγγύηση είναι σίγουρα διεθνής για το πρώτο έτος, πιθανόν να ισχύει και για το δεύτερο..με ένα mail όμως μπορείς να ξέρεις από επίσημα χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο κυπρο που εχψ asus αδω και 4μιση χρονια ειναι μια χαρα,του εχω κανει μια αλλαγη παστας και ενα καθαρισμο για προληπτικους λογους και γιατι ηταν δωρεαν...χεχε ...επδ ετυχε να παρω αλλο λαπτοπ εγω και το asus το αφησα στην οικογενεια.

ειχε 2 χρονια εγγυηση διεθνη.

εγω απο οσα λαπτοπ ειδα τα θεωρω καλυτερα,και ειδικα στον τομεα των πλαστικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 Aer και τα 3 μια χαρα μου βγηκαν. Τα acer εχουν καλυτερη αναλογια σε τιμη - επιδοσεις νομιζω. Αλλα οπως ειπαν και φιλοι πιο πανω, για το servise ειναι μια πικρη ιστορια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αγορασω laptop συντομα και ειμαι μπερδεμενος απο αυτα που εχω διαβασει. Ειμαι αναμεσα σε Dell Latitude E5500 και HP EliteBook 8530p. Με ενδιαφερει η ποιοτητα και η αξιοπιστια. Θα ηθελα πολυ την γνωμη σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Κατ' αρχήν καλές γιορτές σε όλους!Τυγχάνει να είμαι καινούργιος σε αυτό εδώ εδώ το forum και θα ήθελα να ρωτήσω ήδη κατόχους του HP pavilion dv9543ev αν έχουν προβλήματα αξιοπιστίας με το συγκεκριμένο lap top καθώς κ αν αξίζει να κάνω επέκταση της εγγύησης του. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στο γραφείο amilo fujitsu-simens και στο σπίτι IBM thinkpad R50. Διαφορετικές περιόδους απόκτησής τους, διαφορετικές απαιτήσεις και άλλες τεχνολογίες. Συμπέρασμα ότι για απλές λειτουργίες όλα μέλι γάλα. Όταν πάμε στα προγράμματα ρυθμίσεων, προφύλαξης (backup) και αντοχής σε πτώση υπερέχει μακράν ο IBM. Από εκεί και πέρα είναι προσωπικό θέμα το τι είναι καλύτερο.

 

Δεν πιστεύω ότι πολύ έχουν έρθει σε επαφή το ίδιο χρονικό διάστημα με πολλά laptop είτε διαφορετικά μοντέλα της ίδιας εταιρίας είτε άλλων εταιριών, ούτως ώστε να έχουν μια σφαιρική άποψη για το τι είναι καλύτερο. Βέβαια, πιστεύω ότι δεν έχουμε την δυνατότητα να έρθουμε σε επαφή με ένα σημαντικό πλήθος laptop, εκτός και αν συμμετέχουμε σε καμία ανεξάρτητη ομάδα μετρήσεων, test. Λέω ανεξάρτητη γιατί δεν με πείθουν και πάντα τα περιοδικά ότι δεν τα παίρνουν από κάποιους και είναι εντελώς αμερόληπτα.

 

Να πω μονάχα ότι σήμερα το πρωί έψαχνα να δω εντυπώσεις για μοντέλα της HP σε διάφορα forum. Ο καθένας με βάση την προσωπική του επαφή και με αυτά που είδε στους γνωστούς του στέλνει στον ουρανό ή στον καιάδα την 'χψ' εταιρία !!!

 

Πάντως η ψηφοφορία είναι μια καλή ιδέα για να παρουσιάσει ο καθένας μας τις εμπειρίες του και συνάμα τις απόψεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΓEIA ΣAΣ K AΠO EMENA! KATAPXHN EXΩ EΔΩ K 5 XPONIA Sony TON EXΩ ΞEΦTIΛIΣEI K AKOMA ΛEITOYPΓIKA TO ΠAΛEYEI. OΣON AΦOPA TO EΞΩTEPIKO KOMMATI ΔEN EXEI TO ΠAPAMIKPO K ME KAKH METAXEIPIΣH! HΘEΛA N PΩTHΣΩ EΠEIΔH ΘA ΠAPΩ KAINOYPΓIOlaptop AN AΞIZEI TO FS Xi 3650-sd3 ME DDR3 MNHMH ME 18.4" ΣTA 1100€? ME ΠPOBΛHMATIZEI O EΠEΞEPΓAZTHΣ. OΠOIOΣ MΠOPEI AΣ PIΞEI MIA MATIA ZTO multirama. EYXAPIΣTΩ ΠOΛY! http://www.multirama.gr/products/product?pid=0362655&catid=010200

Επεξ/σία από tasoskok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

LG γιατι με 570 ευρω πηρα ένα πολυ ομορφο φορητο για την αδερφη μου, με 1000αρι λαν, και wifi-n, με 2 χρόνια σερβις που ερχονται σπίτι και το παραλαμβάνουν και το ξαναφέρνουν, και 0 καμμενα Pixel εγγύηση... α και πληρες αριθμητικο πληκτρολογιο δεξια-κολητα του κανονικου...

 

edit: μιλησα για το ενσωματομένο hdmi??? εχει και απο αυτό...

Επεξ/σία από Str
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...