Προς το περιεχόμενο

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;


madsc

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;  

1.286 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυρίως Acer Λόγω του χαμηλού κόστους κτήσης τους Όμως θα αγόραζα οποιονδήποτε φορητό ο οποίος θα είχε υποσυστήματα της Intel (gpu - cpu) και ο λόγος αυτονόητος σε όλους ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ! Οτι έχει έρθει στα χέρια μου από το 1996 μέχρι σήμερα και ήταν της amd στο τέλος κάηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το acer επιτέλους ψόφησε μετά από δυο χρόνια στην εντατική (δύο καμένες vga, χαλασμένος σκληρός, καμένο τροφοδοτικό και τελικά καμένη μητρική, το φτηνό κρέας το τρώνε οι σκύλοι τελικά) πήγα σε dell. Λόγος η 3ετής εγγύηση, η καλή ποιότητα κατασκευής, το δυνατό hardware και κυρίως τα καλά λόγια που διάβασα εδώ. Επίσης είναι η εταιρεία που βάζει τις καλύτερες gpu στα λαπτοπ της, ένα κομμάτι που όλοι οι άλλοι παραμελούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Dell Alienware και τα μυαλά στα κάγκελα. Στα μείον η αδικαιολόγητα υψηλή τιμή αφού στα ίδια χαρακτηριστικά βρίσκεις πολύ φθηνότερα. στα + η σχεδίαση και η εξωτερική εμφάνιση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξαναγράψει εδώ μέσα ότι η ψηφοφορία είναι αναξιόπιστη εφόσον είναι τόσο παλιά!

 

Θα έπρεπε να υπήρχε καινούρια ανά 1-2 χρόνια. Εδώ η αγορά τρέχει σαν τρελή.

 

Και είναι αναξιόπιστη επιπρόσθετα αφού δεν έχει τον κορυφαίο στην παρούσα εποχή κατασκευαστή: Lenovo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τολμήσω να πω mac αν και ειμαι σίγουρος πως το έχουν πει ήδη πάρα πολλοι πριν απο μενα.. ρωτηστε αυτούς λοιπον το γιατί θα αρκεστώ στις απαντησεις τους και σε αυτα που έχουν να δηλώσουν!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τολμήσω να πω mac αν και ειμαι σίγουρος πως το έχουν πει ήδη πάρα πολλοι πριν απο μενα.. ρωτηστε αυτούς λοιπον το γιατί θα αρκεστώ στις απαντησεις τους και σε αυτα που έχουν να δηλώσουν!!

ενοειται φιλε..mac.. mac for life... δεν χρειαζεται να τολμησεις τιποτα..η αληθεια μιλαει απο μονη της..

 

Το μεγαλυτερο λαθος που ΟΛΟΙ κανουν ειναι να ψηφιζουν αυτο που εχουν,καθαρα γιατί αυτό έχουν ,όχι επειδή είναι καλό...κρίμα που ολοι πεφτουν στην παγιδα της τιμης,αγοραζουν τα δηθεν φθηνα,την πατανε,και τους βγαινει ακριβο τελικά το φθηνο λαπτοπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ενοειται φιλε..mac.. mac for life... δεν χρειαζεται να τολμησεις τιποτα..η αληθεια μιλαει απο μονη της..

 

Το μεγαλυτερο λαθος που ΟΛΟΙ κανουν ειναι να ψηφιζουν αυτο που εχουν,καθαρα γιατί αυτό έχουν ,όχι επειδή είναι καλό...κρίμα που ολοι πεφτουν στην παγιδα της τιμης,αγοραζουν τα δηθεν φθηνα,την πατανε,και τους βγαινει ακριβο τελικά το φθηνο λαπτοπ..

   

   E κοιτα ειναι σαν να λες ποιο αυτοκινητο προτιμας. Καθενας θα απαντησει συμφωνα με τις οικονομικες του δυνατοτητες, αλλιως θα ητανε στα τοπ ferrari porche jaguar και ξερω εγω τι. Δεν ειχα ποτε καποιο απο αυτα τα αυτοκινητα οποτε θα ψηφιζα συμφωνα με αυτα που εχω οδηγησει. 

  Ο καθενας απαντα συμφωνα με αυτα που ειχε στο παρελθον ωστε να μπορει να συγκρινει. Αμα δεν ειχες ποτε μακ δεν θα ψηφισεις για τα Μακ... Αμα απο την αλλη εχεις αγορασει εστω και μια φορα μακ δεν προκειται ποτε να αγορασεις οτιδηποτε αλλο. Δεν υπαρχει καμια αμφιβολια οτι αμα εχεις το ποσο να τα δωσεις, πρεπει να παρεις μακ γιατι η απολαυση της καθημερινης χρησης ξεφευγει απο τα ορια του λαπτοπ. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   E κοιτα ειναι σαν να λες ποιο αυτοκινητο προτιμας. Καθενας θα απαντησει συμφωνα με τις οικονομικες του δυνατοτητες, αλλιως θα ητανε στα τοπ ferrari porche jaguar και ξερω εγω τι. Δεν ειχα ποτε καποιο απο αυτα τα αυτοκινητα οποτε θα ψηφιζα συμφωνα με αυτα που εχω οδηγησει. 

  Ο καθενας απαντα συμφωνα με αυτα που ειχε στο παρελθον ωστε να μπορει να συγκρινει. Αμα δεν ειχες ποτε μακ δεν θα ψηφισεις για τα Μακ... Αμα απο την αλλη εχεις αγορασει εστω και μια φορα μακ δεν προκειται ποτε να αγορασεις οτιδηποτε αλλο. Δεν υπαρχει καμια αμφιβολια οτι αμα εχεις το ποσο να τα δωσεις, πρεπει να παρεις μακ γιατι η απολαυση της καθημερινης χρησης ξεφευγει απο τα ορια του λαπτοπ. 

Συμφωνώ απόλυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

δεν ξέρω ακριβώς πιο προτιμάω αλλα σίγουρα όχι τα sony τα οποια είναι πολύ ακριβά και σου φυτεύουν και ένα digital rights management μέσα στο υπολογιστή έτσι για να γουστάρεις.
 τα hp και τα compaq είναι ανθεκτικά στο χρόνο...ειδικά κάτι mini 110 που είχανε κυκλοφορήσει παλιά ήτανε σκυλιά και δεν παθαίνανε τίποτα...
 τα acer έχουν την καλύτερη απόδοση τιμής επιδόσεων αλλα δεν θα τα προτιμούσα...
 άμα  είχα λεφτά για πέταμα σίγουρα θα έπαιρνα ένα mac το οποια είναι πολύ στιβαρά και σταθερά μηχανήματα ειδικά για εφαρμογές ηχοληψία 3d animation και τα λοιπά....
 η άσους αν και μάρκα δε θα την προτιμούσα διότι το service είναι στην ιταλία...
 τα toshiba είναι καλά μηχανάκια
επίσης έχω ακούσει καλά λόγια για τα dell και τα lg σε ότι αφορά το service...

 τα "λενοβο" μου αρέσανε πολύ όταν ήτανε ibm πολύ στιβαρά μηχανήματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...