Προς το περιεχόμενο

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;


madsc

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;  

1.286 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εβαλα Dell καθως εχω dell. Ο λογος ? Η σηρα  Inspiron τουλαχιστον εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα σε πολυ καλες τιμες σε σχεση με αλλες εταιριες οπως sony, toshiba, Asus etc. σαν δευτερη επιλογη θα εβαζα lenovo για τον ιδιο λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια τι γνωμη για τα λαπτοπ FUJITSU και ποιο συγκεκρημενα για το μοντελο AH532???

Αν το εχει κανεις ειναι ευχαρηστιμενος ή του εχει παρουσιασει προβληματα?
 
Επισης επειδη βλεπω τα toshiba να ειναι πρωτα στο δημοψιφισμα μπορειτε να μου πειτε καποιο μοντελο που να εχει
 
01. Intel cpu i3 ή i5
02. Usb3 θυρες
03. Windows 7 ή χωρις λειτουργικο(ακομα καλυτερα)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ turbo-x γιατί ότι και να πάθει το λαπτοπ σου σε 4 ώρες στο έχουν φτιάξει και το προβλημα σου λύνεται σε χρόνο μηδέν

 

Ναι. Να σου χαλαει καθε μηνα και να στο "φτιαχνουν" σε 4 ωρες με το αζημιωτο. Συμφερει, δεν λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ πάντως τη μάρκα που ΔΕΝ θα ξαναπροτιμήσω είναι τα acer,ειδικά το καλοκαίρι ψήνω μπριζολίδια πάνω του.

 

Απο μια μεριά εχεις δίκιο αλλα εντάξει ολα τα laptop λιγο πολυ υποφέρουν το καλοκαίρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ASUS Zenbook Infinity που φαίνεται στον ορίζονται θα αναθεωρηθεί η έννοια του λάπτοπ αλλά και της παιχνιδομηχανής. 12 ώρες μπαταρία, όλα τα παιχνίδια που κυκλοφορούν στο high 1080p και βάρος 1.2kg. Προσθέστε και το start up σε 3'' λόγω ssd. Οι τύποι στην Intel (που είναι υπεύθυνοι και για το project ultrabook και για cpu-gpu, έχουν καεί). Ρίξτε μια ματιά στην ενσωματωμένη στο cpu κάρτα γραφικών του (intel hd 5100 iris). Πορώνομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σε ενα fujitsu ah532-g52 που του περασα τα windows 7 64bit home premium και καθε 1-2 δευτερολεπτα ακουγεται ενας ηχος κοντα στο dvd-rw drive αλλα δεν πρεπει να ειναι το dvd-rw drive.

 

Ξερεις κανεις τι μπορει να ειναι και πως μπορω να τον καταργησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ αν και δε θα ξαναγόραζα laptop γιατί αποδείχτηκε οτι δεν το χρειάστηκα, έχω ένα acer εδώ και 6 χρόνια, δουλεύει ασταμάτητα, και δεν έχει πάθει τίποτα. Άλλαξα μόνο σκληρό στα 4 χρόνια. Και αυτό όχι επειδή χάλασε τελείως, αλλά καμια φορά κολλούσε, και ήθελα να πα΄ρω και έναν πιο γρήγορο.

 

Μιλάμε για σκυλί. Ο πατέρας μου έχει toshiba tecra, και πιάνει πολύ μεγαλύτερες θερμοκρασίες. Βέβαια ούτε εκείνος έπαθε τίποτα, στα 5 χρόνια καθημερινής ελαφριάς χρήσης.

 

Γενικά τα laptops θέλουν προσοχή.

 

 

Αλλά για τα acer έχω βγάλει το συμπέρασμα οτι δεν βγάζουν τόσα προβλήματα όσο άλλες εταιρείες. Απλά δεν έχουν καλό service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τα Toshiba όπως είπαν όλοι έχουν τεράστια αξιοπιστία , και το γνωρίζω σαν παλιός κάτοχος ενός.

 

Παρόλα αυτά , ψήφισα Macbook , μιας και τον τελευταίο χρόνο χρησιμοποιώ αποκλειστικά υπολογιστή Mac και με έχει βολέψει απίστευτα το λογισμικό.

 

Προσωπικά το βρίσκω User Friendly και με βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα turbo-x φιλε μου ειναι απο τα χειροτερα ποιοτικα laptop και αυτο το κανει η plaisio για να ριξει το κοστος.

Δεν τα προτεινω ουτε στον εχθρο μου.

 

Να σας πω ρε παιδια τι γνωμη εχετε για τα lenovo laptops και ποιο συγκεκρημενα για αυτο "LENOVO ESSENTIALS G500H 59-388901"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...