Προς το περιεχόμενο

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;


madsc

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;  

1.286 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ψηφιζω macbook γιατι απλα τα mac ειναι φοβερα design/αποδοση/unix based... αλλα ειναι πανακριβα αυτο ειναι και το μοναδικο τους μειον.... HP επισης απο τις καλυτερες εταιρειες η πιο εμπορικη θα ελεγα καθως και η ποιο προσιτη μαζι με acer .

 

Sony οθοναρες οπως επισημανε ο φιλος πιο πανω αλλα θα ηθελα να σταθω και στα dell που ειναι πολυ καλα laptop αν κ δεν τα βρησκεις τοσο ευκολα κατα τη γνωμη μου εδω Ελλαδα.

 

Αυτα απο εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο HP Pavilion Sleekbook 15-b000ev που ειναι με win8 μπορω να του περασω τα win7 ή θα εχω θεματα?

 

Το εχει δοκιμασει κανεις στο συγκεκρημενο laptop?

 

Επισης εχει να προτεινει κανεις καποιο λαπτοπ(Toshiba, dell, hp) με win7 και intel i3 μεχρι 400-450 ευρω σαν ταβανι τιμης που να μπορει να παιζει ανετα 1080p hd movies??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 toshiba satellite p775-s7320 με 16GB μνημη και επεξεργαστη Intel® Core™ i7-2670QM processor 2,20GHz σταλμενο απο βραζιλια πριν 8 μηνες περιπου.στην ελλαδα δεν κυκλοφορει τοσο δυνατο λαπτοπ.μονο αμερικη το πουλουσανε και ηταν το πιο δυνατο μηχανιμα οταν βγηκε αποκαλουμενο και τερας εξαιτιας και της μεγαλης του οθονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Lenovo ένα από τα καλύτερα laptop σε σχέση ποιότητας – τιμής. Μην ξεχνάμε ότι είναι IBM.

Τέλος πάντων όλα καλά είναι ανάλογα το μοντέλο της κάθε εταιρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πιστεύω ότι η Lenovo έπρεπε να είναι στις επιλογές.

 

Μεχρι τώρα έχω χρησιμοποιήσει Toshiba, IBM (Lenovo), Compaq και Dell.

 

Τα Higher-end Dell και HP είναι πολύ αξιόπιστες μηχανές.

 

Στα entry-level ψηφίζω Dell λόγω εγγύησης, service και Ubuntu out of the box.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Lenovo με διαφορα! Ειναι τα μονα που εχω δουλεψει τα οποια ειναι πραγματικα ανθεκτικα!

Δεν εχω δουλεψει βεβαια ποτε με Dell για τα οποια ακουω πολυ καλα λογια.

 

Κατα τα αλλα, απο ολες τις εταιριες εχω καποιο παραπονο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε καλά ναι...ολες οι εταιρίες έχουν κάτι να τους προσάψεις...τεχνολογικά προιόντα είναι λογικό να βγάζουν κατα καιρούς κουσο΄υρια...ακόμα και το iphone που αντικειμενικά είναι κορυφαίο τεχνολογικό προιόν κατα καιρούς (πολυ σπανια βεβαια) παθαίνει κλακαζ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα lenevo πρώην ibm  δεν έχουν καμιά σχέση με τα noname turbox , είναι επώνυμα μηχανήματα με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής !,κατ εμε ίσως τα καλύτερα μαζί με dell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα αρκετες σελιδες απο το θεμα,ενδιαφερον θεμα!Εγω γνωσεις δεν εχω πανω στα λαπτοπ,ψηφισα toshiba βασει εμπειριας!!7 χρονια ειχα ενα toshiba και θα το ειχα αλλα 17 αν δεν επεφτε μια μπυρα πανω του (κλαψ) ..τρομερα χαρακτηριστικα δεν ειχε αλλα αντεχε τα παντα!Μονο 2 φορματ χρειαστηκε!!Ειναι σκυλια..Τωρα αγορασα ενα lenovo βλεπω ομως οτι λειπει απο τις επιλογες..Τα θεωρειτε πολυ αξιοπιστα απο οτι βλεπω και ψιλοχαιρομαι!Ομως παιδια Τoshiba και ξερο ψωμι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...