Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Με μια ματιά βλέπω 4 γειτονικά σε μάλλον default κατάσταση:

ESSID:.....................BSSID:

CYTA A18C..............38:22:9D:C4:A1:8C

ThomsonB04D69.....00:24:17:18:05:C5

CYTA 7CC8...............DC:0B:1A:16:7C:C8

Oxygen-92348.........00:1D:1C:A1:BE:A5

 

Παίζει δηλαδή μόνο μ' αυτά τα στοιχεία να μου βρεις το key για κάποια από τα παραπάνω?

Anyway, sorry για το πρήξιμο κ ευχαριστώ εκ των προτέρων για τα φώτα κ τον χρόνο σου!

 

CYTA 7CC8 ----> 25802Y0061763

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

bracktrap και wordlist cyta!

πρεπει να πετυχεις καποιον ομως να ειναι ασυρματα συνδεδεμενος με το router για να κλεψεις handshake

AKYΡΟ,

Αληθεια πως το βρηκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ακόμα και αν το pc μου πάρει ip 169.xxx.xxx.xxx θα παίξει?

 

Έχεις συνδεθεί σίγουρα στο δίκτυο; έχεις σωστό κωδικό;

 

Δηλαδή είσαι σίγουρος πως ο άλλος έχει απενεργοποιήσει το dhcp;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έστω ότι έχω ένα router / adsl modem χωρίς κάποιου είδους προστασία στο οποίο μέχρι πρότεινος συνδεόμουν. από μία μέρα και μετά δεν μου κάνει resolve την ip γιατί πιθανώς ο ιδιοκτήτης του router έκλεισε το dhcp server. Συνδέομαι στο router αλλά δεν παίρνω ip.

 

Δοκίμασα να κάνω την ip μου στατική στην default getway του router αλλά μάλλον έχει αλλάξει από 192.168.1.254 σε κάτι άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακως εβαλες πραγματικες δημοσιες IP στο εσωτερικο σου δικτυο. Πρακτικα δεν θα συναντησεις προβλημα βεβαια, εκτος της απιθανης περιπτωσης να τυχει οντως να θες να επισκευθεις τοποθεσια στο internet με αυτες τις διευθυνσεις. Αλλα παλι κακη πρακτικη

 

Για το θεμα με το dhcp τωρα, εξαρταται τι εχει κανει ο αλλος και με τι σκοπο. Αν θελει μπορει να εχει ορισει ενα πολυ πολυ μικρο υποδικτυο με subnet mask 255.255.255.252 για να παιζει μονο αυτος και ο router οποτε να μην μπεις ποτε.

Νομιζω οτι αμα κανεις capture καποια frames και τα αναλυσεις με προγραμμα σαν το wireshark θα μπορεσεις να συμπερανεις που κινειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...