Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα μπορειτε να μου βρειτε κωδικους γι αυτα τα δικτυα???

Oxygen-48614

CrossAP3D_7ED

Wind WiFi X6G2CA

 

Ευχαριστω.Η καρτα που εχω ειναι η AirLive WL16000USB κανει για το backtrack?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες φιλικα το λεω, απλα , αφου βλεπετε οτι δεν απαντα κανενας σημαινει οτι αυτο που ζητατε ειναι αδυνατον να απαντηθει. Μην μπαινετε και ζητατε κωδικους για τα ασυρματα των γειτονων που βλεπετε με το laptop σας, πηγενετε και κοιταξτε κατω απο το ρουτερ αν θελετε. Αν ωστοσο θελετε να μαθετε για την ασφαλεια των δικτυων, με ο,τι αυτο συνεπαγεται, διαβαστε πρωτα και μετα ελατε εδω να ρωτησετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω απο δικτυα ρε φιλε εχω σπασει πολλα ειδη,απλα ηθελα να μαθω αν μπορει να σπασει αυτο που ρωτησα πιο πανω!! Αν δεν ξες οκ μην απαντας ελπιζω καποιος αλλος να ξερει !! Οσο για το ρουτερ,δεν ειμαι κλεφτης να μπω σπιτι του αλλου και να δω κωδικο,ειναι δυνατον?? φιλικα παντα χωρις παρεξηγησεις!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok μην ανυσηχεις δεν παρεξηγουμαι ευκολα :) Και απ' οσα ξερω μεχρι στιγμης τα ρουτερ του οτε με την παραπανω ονομασια εχουν καποιο τυχαιο WPA κλειδι για το οποιο δεν εχει ρεθει ο αλγοριθμος οποτε πας σε κλασσικες μεθοδους με handshake και btuteforce attack ή dictionary

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια μηπως ξερετε πως σπανε τα ΟΤΕxxxxxx με ρουτερ Baudtec??? Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!

 

Στις περισσότερες περιπτώσεις είναι το 0 (μηδέν) συν τη MAC με κεφαλαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ξερω απο δικτυα ρε φιλε εχω σπασει πολλα ειδη,απλα ηθελα να μαθω αν μπορει να σπασει αυτο που ρωτησα πιο πανω!! Αν δεν ξες οκ μην απαντας ελπιζω καποιος αλλος να ξερει !! Οσο για το ρουτερ,δεν ειμαι κλεφτης να μπω σπιτι του αλλου και να δω κωδικο,ειναι δυνατον?? φιλικα παντα χωρις παρεξηγησεις!! :)

 

Μα άμα μπεις σπίτι του και δεις τον κωδικό δεν θα είσαι κλέφτης(εκτός και αν πάρεις και τίποτα φεύγοντας), από την άλλη τον να κλέβεις το ίντερνετ του σε κάνει κλέφτη :), και γενικά και όλη η διαδικασία δεν είναι πιο νόμιμη από το να μπείς στο σπίτι του απρόσκλητος (ξέρω θα μου πεις ότι το κάνεις εγκυκλοπαιδικά..)

 

Παίδες help. Εχω router ΟΤΕ αλλά είναι παλιό και εχει σβηστεί από το καιρό το deafult key από κάτω. Θέλω να το κλειδώσω και μου ζητάει το παλιο πρώτα για να βάλω το καινούριο. Μέσα από το μενού του router ειναι το ESSID "ΟΤΕ9e42al"..Kανείς μπορεί να μου το βρεί??? ευχαριστώ...

 

Θες να αλλάξεις τον κωδικό για να μπαίνεις στην ip (192......) ή τον κωδικό που μπορεί κάποιος να βάλει για να μπει ίντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

είπα να ασχοληθώ κι εγώ λίγο με το θέμα προσπαθώντας να σπάσω το δικό μου router.

 

netfaster IAD2 με WEP και κωδικό 123456.

κάρτα με RTL8187L δίπλα στο ρούτερ (σήμα καμπάνα)

Backtrack5r3

 

αρχίζω..

 

1. airmon-ng start wlan0

2. airodump-ng mon0

3. airodump-ng mon0 --bssid (Mac Address) -c (channel no.) -w (filename)

 

 

 

 

το θέμα είναι ότι όσες φορές και να δοκίμασα τα Data που υποτίθεται πως πρέπει να μαζέψω είναι λίγα.

σε 5 λεπτά μάζεψε 10.

προφανώς κάτι δε πάει καλά.

 

έχετε να προτείνετε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δεν είχες καθόλου κίνηση στο δίκτυό σου; Για δοκίμασε να κατεβάζεις κάτι εκείνη την ώρα από ένα άλλο μηχανάκι (μέσω wifi).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...