Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως εγω αφήνω ξεκλειδωτω το router οταν δεν κανω download ωστε να μπορει να μπει καποιος ο οποιος δεν εχει προσβαση εκεινη την στιγμή..Ας σκέφτομαι πλέον λιγο ανθρώπινα..:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παντως εγω αφήνω ξεκλειδωτω το router οταν δεν κανω download ωστε να μπορει να μπει καποιος ο οποιος δεν εχει προσβαση εκεινη την στιγμή..Ας σκέφτομαι πλέον λιγο ανθρώπινα.. :)

Καλα κανεις και ευχομαι να υπαρχουν ανθρωποι που εκτιμουν την κινηση σου και να μην εκμεταλλευονται γενναιοδωρια σου.

Απλα εχε κατα νου πως εαν εισαι αρκετα ατυχος, μπορει να βρεθεις προ εκπληξεως χωρις να φταις (aka downloads απο τριτους, τα οποια θα "φορτωθουν" σε σενα και αντε μετα να αποδειξεις πως δεν εισαι ελεφαντας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον ηταν wep ε? Προσοχη για πολλα καινουργια thomson δεν λειτουργει το κλασσικο προγραμματακι (μαλλον εχουν κανει αλλο αλγοριθμο) οποτε πας με τις κλασσικες μεθοδους wpa ευρεσης και ο θεος βοηθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον ηταν wep ε? Προσοχη για πολλα καινουργια thomson δεν λειτουργει το κλασσικο προγραμματακι (μαλλον εχουν κανει αλλο αλγοριθμο) οποτε πας με τις κλασσικες μεθοδους wpa ευρεσης και ο θεος βοηθος.

 

Ναι αυτό παρατήρησα και εγώ...πρέπει να το αναβαθμίσουν....δεν μου βρήσκει κωδικό για το thomson...είναι καινούριο

Ο άλλος τρόπος δεν είναι παίδεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι και μαλιστα μεγαλο παιδεμα. Πας με τον συνηθη τροπο ευρεσης handshake και μετα dictionary ή brute force attack ή rainbow tables κτλπ ή στην καλυτερη περιπτωση πας με wps exploit και reaver. Aν εχεις αποριες στο πως λειτουργουν τα παραπανω εδω ειμαστε αλλα θα πρεπει να ψαχτεις και λιγο μονος σου για να καταλαβεις τα βασικα των διαδικασιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω ρε φίλε τι είπες τώρα:P...κινέζικα μιλάς?:D

wep ειναι του thomson...οπότε ακούγεται πιο εύκολο?

ναι το ξέρω οτι πρέπει να ψαχτώ μόνος μου και άμα κολλήσω κάπου σας φωνάζω:P

βρήκα αυτό εδώ να κάτσω να δω...http://nickthesail0r.blogspot.gr/2011/12/wep.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν δες σας κάνει κόπο διαβάστε από την ΑΡΧΗ το thread. 120 σελίδες είναι.

 

Θα τα βρείτε ΌΛΑ. Η τεχνολογία στην ουσία δεν έχει αλλάξει.

 

Έχουν ειπωθεί όλα.

 

______

Σε κάποιες σελίδες πιο πίσω είχε αναφερθεί η τεχνική wpa phisig attack.

 

Έχει ασχοληθεί κάποιος; Πιστεύετε ότι αξίζει να ασχοληθούμε; Έχει κανείς καμιά εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολλές σελίδες εδω....(120σελίδες και το λες τόσο εύκολα....για κατσε να τα διαβάσεις ολα τώρα...μεχρι τον αλλο μηνα θα έχεις τελειώσει....)

Μόνο μέσα απο linux βρήκα οτι γίνεται....πρέπει να κατεβάσω τα ubuntu....

Οπότε το σ/κ θα το κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είναι πολλές σελίδες εδω....(120σελίδες και το λες τόσο εύκολα....για κατσε να τα διαβάσεις ολα τώρα...μεχρι τον αλλο μηνα θα έχεις τελειώσει....)

Nop, 2 ωρες το παρα πολυ και περιπου στα μεσα του thread θα εχεις καταλαβει ποια μηνυματα και ποια μελη αξιζει να διαβασεις και ποια να προσπερασεις χωρις δευτερη σκεψη.

Φιλικη συμβουλη: Εαν θελεις οντως να μαθεις και οχι απλα να ακολουθεις τυφλοσουρτη 10 βηματα για να γινεις l33t h4xx0r, αφιερωσε χρονο και μην ψαχνεις την πιο ευκολη λυση.

Cheers :-)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολλές σελίδες εδω....(120σελίδες και το λες τόσο εύκολα....για κατσε να τα διαβάσεις ολα τώρα...μεχρι τον αλλο μηνα θα έχεις τελειώσει....)

Μόνο μέσα απο linux βρήκα οτι γίνεται....πρέπει να κατεβάσω τα ubuntu....

Οπότε το σ/κ θα το κάνω...

Δοκιμασε το Backtrack, εχει πολλα εργαλεια για hack-crack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...