Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους. Επειδή είμαι "φρέσκος" στο αντικείμενο και αμφιβάλλω αν θα καταφέρω να κάνω μόνος μου το crack ενός Wi-Fi, είδα ότι κυκλοφορούν και κάποιες συσκευές στο εξωτερικό που ονομάζονται Wi-Fi decoders και λειτουργούν με USB από τον υπολογιστή σου και κάνουν για σένα όλη τη δουλειά. Εχετε άποψη; Εχετε δοκιμάσει ποτέ κάτι τέτοιο; Αξίζει το κόπο να το αγοράσει κανείς; Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα σε όλους. Επειδή είμαι "φρέσκος" στο αντικείμενο και αμφιβάλλω αν θα καταφέρω να κάνω μόνος μου το crack ενός Wi-Fi, είδα ότι κυκλοφορούν και κάποιες συσκευές στο εξωτερικό που ονομάζονται Wi-Fi decoders και λειτουργούν με USB από τον υπολογιστή σου και κάνουν για σένα όλη τη δουλειά. Εχετε άποψη; Εχετε δοκιμάσει ποτέ κάτι τέτοιο; Αξίζει το κόπο να το αγοράσει κανείς; Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Backtrack - wifite , μια συμβατη κάρτα, πολύ όρεξη για διάβασμα και ένα ..... καφέ, για το το wep τουλάχιστον

Πεταμένα λεφτά!

Η γνώση πάντα .... πληρώνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πες το ssid

 

Edit: Βασικά υπάρχει αυτό...αλλά και με λιγο ψάξιμο στο google κατι θα βρεις...

 

Αυτό το site πρέπει δουλεύει μόνο με τα πρώτα μοντέλα της Thomson. Τα Cyta XXXX είναι Pirelli οπότε δε νομίζω να κάνει δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχει βγει ο αλγόριθμος στα Cyta ΧΧΧΧ, αλλά το site που έδινε το πρόγραμμα σε python με wordlist attack...δεν βρίσκετε online πλέων... :-/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ερώτηση. Απ' ότι έχω καταλάβει (και από όσα λέγανε στο spasto.net πριν αυτό κλείσει) έχω την εντύπωση ότι έκανε δουλειά. Το θέμα είναι ότι πρέπει να κάτσεις να εγκαταστήσεις python κλπ. Δεν είναι φασαρία, λίγα λεπτά θέλει αλλά και πάλι... Αξίζει τον κόπο πάντως.

 

Δυστυχώς μετά το τελευταίο format του laptop μου (Win8 γαρ) δεν έχω δεήσει ακόμα να του ξαναβάλω Python, οπότε δεν μπορώ να το δοκιμάσω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθησα το μεσημερι με το BT4 να σπασω ενα wep που εχω εντοπισει αλλα δεν μου εμφανιζε διαθεσιμα δικτυα οταν πατησα την αναλογη εντολη για ανιχνευση..μηπως φταιει οτι εχω usb adapter?αλλα και παλι την βρηκε κανονικα στο monitor mode...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα σου πιθανος δεν υποστηριζει packet injection και ενω την βλεπει σε monitor mode δεν μπορει να την γυρισει σε monitor mode

Ποια ειναι?

 

ralink 2870...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nαι κανει για το BT (ισως οχι για το ΒΤ4) χωρις να ειναι οτι καλυτερο μια και δεν κανει για WPS

Μηπως να δοκιμαζες την πιο προσφατη εκδοση του ΒΤ ΤΗΝ ΒΤ5r3

Επεξ/σία από KABLAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...