Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια  λοιπον τωρα αρχισα να δουλευω το backtrack 5 r2            
Με ενα wpa που ειχε wps τα καταφερα αλλα τωρα δοκιμαζω ενα δικτυο που δεν εχει Wps δηλαδη δινοντας την εντολη wash -i mon0 δεν μου το βγαζει στην λιστα!! δοκιμασα να προχωρισω κανονικα ασχετα που δεν ειναι στην λιστα δηλαδη reaver -i mon0 -b 00:01:02:03:04:05 -vv αλλα δεν ξεκιναει να δοκιμαζει κανενα pin το ρουτερ ειναι ote connex  πληροφοριακα 


Καλησπέρα παιδιά. Αυτό είναι το πρώτο μου post μιας και είμαι νέος στην παρέα και ψάχνω γενικότερα για το θέμα το οποίο αναφέρεται. Επειδή το θέμα είναι τεράστιο και το διαβάζω με τις ώρες και χάνομαι θέλω να κάνω μία απλή ερώτηση(αν και δυστυχώς ξέρω ότι θα κάνω κάποιους να επαναλαμβάνονται και ζητάω συγγνώμη γι αυτό). Για να αρχίσω να πειραματίζομαι λίγο. Ποιά έκδοση του backtrack χρειάζεται να κατεβάσω, ποιά κάρτα δικτύου μου προτείνεται να αγοράσω και αν έχει κάποιος link με ολοκληρωμένους βοηθούς βήμα προς βήμα. Το topic είδα ότι ξεκινάει από το 2008 και υποθέτω ότι μετά από 5 χρόνια έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα. Γενικότερα τι θα πρέπει να κάνω ώστε να αρχίζω να το παλεύω μόνος μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

καλημερα φιλε μου μια καλη κεραια ειναι  η alfa awus036h για εργοστασιακους κωδικους απο cyta thomson υπαρχουν πολλα προγραματακια ευκολα στην χρηση τωρα για να βρεις κωδικο απο ενα δικτυο wep,wpa,wpa2   θελει το backtrack   http://www.backtrack-linux.org/downloads/     εγω δουλευω το backtrack 5 r2  το κατευαζεις απο εδω το γραφεις σε dvd και κανεις boot απο αυτο οταν ξεκιναει ο υπολογιστης τωρα οτι χρειαστεις απο εδω και περα κανε post  να σε βοηθησω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα δίκτυο forthnet@home και μακ που ξεκινάει από 00:26!Το ρούτερ είναι thomson αν στέκει αυτό που λέει το inssider...Τι παίζει?Τι wordlists μπορώ να χρησιμοποιήσω ξέρει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια!!! οπως κ πολλοι αλλοι ετσι κ εγω ειμαι νεος στο θεμα...θελω να πειραματιστω με ενα wpa δικτυο...εχω τις εντολες για το Backtrack ολα ωραια...στο μονο που κολαω προς το παρον ειναι πως μπορω να περασω στο backtrack τους πινακες  precomputed PMK..το τρεχω απο live cd και οι πινακες εχουν κατεβαστει απο windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα..SSID 4CEDDE274A87

KAI               BSSID OTE274A87    Εxω πιασει handshake.με την κλασικη wordlist απο 00000000-99999999 θα εχω αποτελεσμα?αν οχι τι προτεινεται απο wordlist η dictionary?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα..SSID 4CEDDE274A87

KAI               BSSID OTE274A87    Εxω πιασει handshake.με την κλασικη wordlist απο 00000000-99999999 θα εχω αποτελεσμα?αν οχι τι προτεινεται απο wordlist η dictionary?

 

το οτε ειναι essid. bssid ειναι το mac address

Για wordlist θα δοκιμαζα 10ψηφια τηλεφωνα, σταθερα και κινητα.

εχεις πιθανοτητα να το βρεις και απλα δοκιμαζοντας τη mac address ως passphrase, ολα μικρα και χωρις :

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ρε παιδιά:Δεν με ενδιαφέρει να σπάσω κανένα κωδικό κανενός απλά να ασφαλίσω τη δικιά μου σύνδεση και ερωτώ κάτι πολύ απλό:αν βάλω στο wpa μου ένα κωδικό της τάξεως ας πουμε καμμιά εξηνταριά ψηφίων και βάλε (αλήθεια πόσους χαρακτήρες μπορούμε να βάλουμε; )  ή τον ανώτερο επιτρεπτό αριθμό τέλος πάντων, και να μην ψάχνω κάτι άλλο πιο σύνθετο για να ασφαλιστώ πόσες πιθανότητες έχει κάποιος να μου βρει τον κωδικό και πόσο χρόνο θα του πάρει;αρκεί αυτό;Θα μου πείτε τωρα τι θα κάθεσε 5 λεπτά να γράφεις ένα μακαρόνι από ψηφία; μα ναι αφού μια φορά θα χρειαστεί να το κάνω.Αυτά από έναν αδαή επί του θέματος.Δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να γράψω κάτι αλλά διαβάζοντας τα άρθρα και ψάχνοντας λίγο το θέμα τρόμαξα από την ευκολία της διαδικασίας σπασίματος ειδικά σε linux και λέω να πάρω τα μέτρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ρε παιδιά:Δεν με ενδιαφέρει να σπάσω κανένα κωδικό κανενός απλά να ασφαλίσω τη δικιά μου σύνδεση και ερωτώ κάτι πολύ απλό:αν βάλω στο wpa μου ένα κωδικό της τάξεως ας πουμε καμμιά εξηνταριά ψηφίων και βάλε (αλήθεια πόσους χαρακτήρες μπορούμε να βάλουμε; )  ή τον ανώτερο επιτρεπτό αριθμό τέλος πάντων, και να μην ψάχνω κάτι άλλο πιο σύνθετο για να ασφαλιστώ πόσες πιθανότητες έχει κάποιος να μου βρει τον κωδικό και πόσο χρόνο θα του πάρει;αρκεί αυτό;Θα μου πείτε τωρα τι θα κάθεσε 5 λεπτά να γράφεις ένα μακαρόνι από ψηφία; μα ναι αφού μια φορά θα χρειαστεί να το κάνω.Αυτά από έναν αδαή επί του θέματος.Δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να γράψω κάτι αλλά διαβάζοντας τα άρθρα και ψάχνοντας λίγο το θέμα τρόμαξα από την ευκολία της διαδικασίας σπασίματος ειδικά σε linux και λέω να πάρω τα μέτρα μου.

Καλησπερα παιδια... θα ηθελα καποιο προγραματακι  που να μπορεσω να σπασω κανενα δικτυο... Αασ ευχαριστω πολυ..

 

Καλησπερα... θα ηθελα καποιο προγραματακι για να σπασω καποιο αρσυματο δικτυο.... Υπαρχει καποιο φανταζομαι... Ευχαριστω πολυ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται τι ασφαλεια εχει το δίκτυo που θες να σπάσεις...δυστηχώς δν έχει βγει ακόμα καποιο που  να πατάς ενα κουμπί και να σου λέει τν κωδικό :PPPP..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται τι ασφαλεια εχει το δίκτυo που θες να σπάσεις...δυστηχώς δν έχει βγει ακόμα καποιο που  να πατάς ενα κουμπί και να σου λέει τν κωδικό :PPPP..

Ναι.... το ξερω ... Απλα  ειπα.... μηπως υπαρχει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλημερα... μηπως υπαρχει καποιο προγραματακι για να σπασω κανενα WIFI....

 

 

εξαρταται τι ασφαλεια εχει το δίκτυo που θες να σπάσεις...δυστηχώς δν έχει βγει ακόμα καποιο που  να πατάς ενα κουμπί και να σου λέει τν κωδικό :PPPP..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλημερα σας,διαβαζω ολες αυτες τις σελιδες που εχετε γραψει μερες τωρα προσπαθωντας και εγω να βγαλω καποια ακρη απο αυτα που λετε με σκοπο να σπασω καποιο ασυρματο δυκτιο...Δυστηχως εχω καταλαβει ελαχιστα ειδικα οταν μηλατε για backtrack για python κλπ.. Καταλαβενετε τι εννοω :)  Οτι δυκτιο εχω σπασει μεχρι στιγμης ειναι με προγραμματακια που βρηκα ητε στο youtube ητε στο internet γενικως και αυτα μετα απο πολυ ψαξιμο..(το ψαξιμο για εναν ασχετο ειναι σαν να σκαβει εναν λακο με τσουγρανα, ενω η λυση ειναι απλη, να χρισιμοποιησει φτυαρι..)Θα ηθελα λοιπον αν μπορειτε να με βοηθησετε να σπασω ενα ασυρματο δυκτιο γιατι ενω προσπα8ησα τα παντα δεν τα καταφερα... Ευχαριστω εκ των πρωτερων :)

 

CYTA735C   mac address: DC:0B:1A:16:73:5C    Router:Adb broadband italia

Επεξ/σία από djproject
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα... πωσ θα σπασω ενα κλειδωμενο δικτυο... Υπαρχει κατι; Πως μπορει να γινει;

Εξαρταται τα δυκτια που πιανεις αν ειναι με default κωδικους δηλαδη μαμισιους του ρουτερ και αυτο δεν ειναι και σιγουρο για ολα ;)

Yπαρχουν παντως προγραμματα πες τι δυκτια πιανεις μπας και μπορεσω να σου δωσω καποιο :) Η καλυτερα γραψε το δυκτιο η τα δυκτια που πιανεις και αν σπανε , με τα σπαστηρια εργοστασιακων κωδικων, θα σου γραψω τοους κωδικους :)

 

Μια ερώτηση ρε παιδιά:Δεν με ενδιαφέρει να σπάσω κανένα κωδικό κανενός απλά να ασφαλίσω τη δικιά μου σύνδεση και ερωτώ κάτι πολύ απλό:αν βάλω στο wpa μου ένα κωδικό της τάξεως ας πουμε καμμιά εξηνταριά ψηφίων και βάλε (αλήθεια πόσους χαρακτήρες μπορούμε να βάλουμε; )  ή τον ανώτερο επιτρεπτό αριθμό τέλος πάντων, και να μην ψάχνω κάτι άλλο πιο σύνθετο για να ασφαλιστώ πόσες πιθανότητες έχει κάποιος να μου βρει τον κωδικό και πόσο χρόνο θα του πάρει;αρκεί αυτό;Θα μου πείτε τωρα τι θα κάθεσε 5 λεπτά να γράφεις ένα μακαρόνι από ψηφία; μα ναι αφού μια φορά θα χρειαστεί να το κάνω.Αυτά από έναν αδαή επί του θέματος.Δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να γράψω κάτι αλλά διαβάζοντας τα άρθρα και ψάχνοντας λίγο το θέμα τρόμαξα από την ευκολία της διαδικασίας σπασίματος ειδικά σε linux και λέω να πάρω τα μέτρα μου.

Το καλυτερο κλειδωμα ρουτερ ειναι με καπιον δικο σου κωδικο...π.χ  γιωργοςκωσταντιναλοβ .... Ειναι ενας κωδικος που δεν προκειται να στο σπασει κανενα σπαστηρι κανενα backtrack και κανενας hacker ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...