Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το team viewer το ξεχνάς δυστυχώς.

Διέθεσε χρόνο και ξεκίνα να διαβάζεις από την αρχή του forum όπως και το link που ανέβασε πριν ο nzeppos (http://nasos.gr/nf/tutorial.php) και θα λύσεις αρκετές απορίες σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς χρειάζεται κάμποσο διάβασμα αλλά με λίγη προσπάθεια και υπομονή αρκεί μια βδομάδα για να μάθει (και να κάνει) κάποιος τα βασικά.

 

Φυσικά ο οδηγός μου δεν είναι σε καμία περίπτωση πλήρης, αφού αντιμετωπίζει κυρίως την περίπτωση των Netfaster (νομίζω πως πλέον έχει βγει generator γι' αυτά, άρα ίσως η διαδικασία του handshaking είναι ξεπερασμένη). Επίσης δεν νομίζω ότι απευθύνεται σε όσους έχουν μηδενικές γνώσεις πάνω στο θέμα.

 

Αν όμως το ψάξετε λίγο, θα βρείτε πολύ ωραίους και απλούς οδηγούς, που σας καθοδηγούν βήμα-βήμα (ακόμα και στα ελληνικά, πχ. αυτός εδώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν καταλαβαίνεις τι λέω χρειάζεται διάβασμα.

 

 

Συγνωμη moxalis αλλα δεν καταλαβενω τπτ απο αυτα που λες

 

Και το συμπέρασμα είναι πως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες θελω την βοηθεια σας...πηρα μια κεραια που νομιζω οτι πιανει μεχρι καποια χιλιομετρα δικτυα δλδ ασυρματα αλλα δν ξερω γτ δν μου βγαινουν...ειναι usb adapter 802.11G/B model:ep-6505 την εβαλα στα windows 7 κατεβασε τα drivers απο windows update και κανονικα για να δοκιμασω εγω απο το δικο μου δικτυο κλεινω το κουμπι του λαπτοπ την κεραια απο το f2 και οντων δουλευει απλα δεν μου εμφανιζει αλλα δικτυα εκτος απο το δικο μου...ριξτε σας παρακαλω μια ματια εδω..http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35690 το λινκ δειχνει αυτο που αγορασα...ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"3KM distance workable in open area by theory"

 

Στην πράξη όμως... Δοκίμασέ την και σε ανοιχτή περιοχή με πολλά σπίτια, που ξέρεις ότι όντως υπάρχουν αρκετά δίκτυα wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

moxalis

γτ δν μπορεις να με βοηθησεις εσυ με το team viever σε παρακαλω αγορι μ

αρχικά αμα το internet που εχεις τωρα ειναι τόσο αργο ειναι δύσκολο να βγαλεις ακρη με το teamviewer..(θα αργει κτλ..)απο την αλλη ο οδηγός που σου ειπαν τα παιδια ειναι πλήρες...πες αν ξερεις το τύπο ασφαλείας του δικτύου (πχ WPA/PSK,WEP,WPA2)αν ειναι wep τοτε εχεις ελπίδες αν ειναι κατι απο τα αλλα δύο τοτε δεν εχεις καμια,δεδομένου οτι δεν εχεις τ γνώσης που απαιτούνται και οτι ειναι αρκετα δύσκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον γεια σας και παλι...δοκιμασα την κεραια και πιανει 5-6 ασυρματα δικτυα ομως θελω βοηθεια...λοιπον για παραδειγμα βρηκα :conn-xa39b49,OTE1b390f,OTE3472e8,oxygen-28477...χρησιμοποιω το commview για να πιασω handshake αλλα θελω να μου πειτε για παραδειγμα εσυ νασο εχει για hol wordlist...υπαρχει τπτ για conn-x,ote?εννοω καποια στανταρ αρχικα ψηφια και τα υπολοιπα στο τελος να τα βρω με aircrack?πιανω φουλ σημα αρα θα κατεβαζω τα πακετα πολυ γρηγορα ωστε να πιασω ενα handshake...ειναι wpa αυτα...καμια wordlist να προτεινετε?δν χρησιμοποιω backtrack απλα με cap.file πιανω το handshake...εστω και για εργοστασιακους κωδικους αφου πιστευω οτι δεν ειναι αλλαγμενοι επειδη ειναι αρχαριοι...ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσον αφορα τα ρουτερ με CONNEX και OTE αρκετες φορες 7/10 ο κωδικος ειναι η ιδια η    MAC address

κατεβασε αυτο το προγραμματακι INSSIDER βρισκεις με αυτο την MAC address βαλτην στο πεδιο του κωδικου χωρις φυσικα τις ενδιαμεσες ανω κατω τελειες,οπου γραμματα τα βαζεις με μικρα οχι κεφαλαια (συνηθως)

και καλη τυχη μαγκα  .....!

 

οσο αφορα τα netfaster thomson cyta kai speedtouch υπαρχουν προγραματα με εργοστασιακους κωδικους 

 

εννοειται οταν εχεις την κεραια εξω απο το σπιτι ειναι η μερα με τη νυχτα

 

καλο παιγχνιδι

 

ελπιζω να ξερεις οτι με το BEINI σπας δικτυα   WEP  για πλακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσον αφορα τα ρουτερ με CONNEX και OTE αρκετες φορες 7/10 ο κωδικος ειναι η ιδια η    MAC address

κατεβασε αυτο το προγραμματακι INSSIDER βρισκεις με αυτο την MAC address βαλτην στο πεδιο του κωδικου χωρις φυσικα τις ενδιαμεσες ανω κατω τελειες,οπου γραμματα τα βαζεις με μικρα οχι κεφαλαια (συνηθως)

και καλη τυχη μαγκα  .....!

 

οσο αφορα τα netfaster thomson cyta kai speedtouch υπαρχουν προγραματα με εργοστασιακους κωδικους 

 

εννοειται οταν εχεις την κεραια εξω απο το σπιτι ειναι η μερα με τη νυχτα

 

καλο παιγχνιδι

 

ελπιζω να ξερεις οτι με το BEINI σπας δικτυα   WEP  για πλακα

σε ευχαριστω φιλαρακι...θα το δοκιμασω αυριο...παντω ξερω για το προγραμμα inssider...για netfaster δν ξερω για ετοιμο προγραμμα μονο για wordlist...τα γραμματα μικρα???σε ρωταω γιατι εβαλα τα 6 ψηφια ξερεις στο προγραμμα που σπαει κωδικους τυπου thomson αλλα μ εβγαζε κεφαλαια τα γραμματα...α και κατι αλλο το issider νομιζω χρειαζεται συνδεση στο ιντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Αυτό είναι το πρώτο μου post μιας και είμαι νέος στην παρέα και ψάχνω γενικότερα για το θέμα το οποίο αναφέρεται. Επειδή το θέμα είναι τεράστιο και το διαβάζω με τις ώρες και χάνομαι θέλω να κάνω μία απλή ερώτηση(αν και δυστυχώς ξέρω ότι θα κάνω κάποιους να επαναλαμβάνονται και ζητάω συγγνώμη γι αυτό). Για να αρχίσω να πειραματίζομαι λίγο. Ποιά έκδοση του backtrack χρειάζεται να κατεβάσω, ποιά κάρτα δικτύου μου προτείνεται να αγοράσω και αν έχει κάποιος link με ολοκληρωμένους βοηθούς βήμα προς βήμα. Το topic είδα ότι ξεκινάει από το 2008 και υποθέτω ότι μετά από 5 χρόνια έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα. Γενικότερα τι θα πρέπει να κάνω ώστε να αρχίζω να το παλεύω μόνος μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα :) Έχω κατεβάσει την τελευταία (5) και προσπαθώ να την κάνω εγκατάσταση. Γενικά έχω δοκιμάσει διάφορα σε άλλες διανομές αλλά είναι ολα μαζεμένα σε μια και τελικά είναι οτι πρέπει.

 

Κάρτα δικτύου προτείνω απο έχω ψάξει της Atheros και κυρίως όχι Broadcom :D Συμβουλή απο μένα κάτσε ένα 10λεπτο στο site του backtrack και ψάξε διάφορα. Έχει αρκετές πληροφορίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα εισαι συνδεδεμενος με ethernet και δεν εχεις καμια αλλη συσκευη καλλιστα μπορεις να απενεργοποιησεις το wlan και εισαι ενταξει...για τα υπολοιπα εδω αφου βεβαια εχεις ενα bootable cd/dvd με backtrack 5 r3...

 

+

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...