Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα δίκτυο forthnet@home και μακ που ξεκινάει από 00:26!Το ρούτερ είναι thomson αν στέκει αυτό που λέει το inssider...Τι παίζει?Τι wordlists μπορώ να χρησιμοποιήσω ξέρει κανείς?

υπαρχουν σε λιστες σε '''λιμανια''' οπως η darkc0de.lst και τα 2-3 αλλα αξιοπιστα που κατεβαινουν με ενα προγραμμα που εχει για σημα  ενα ασπρο μονογραμμα σε πρασινο φοντο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει να βρω τον κωδικό από "OTE0C7D83".

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δοκιμασε αυτο FFF3516D43 και σε περιπτωση που δεν πιανεις δοκιμασε να βαλεις την mac address του για κωδικο...

Tην mac address την βρισκεις ευκολα οπως προειπαν τα παιδια πιο πανω...Το inSSIDer  ειναι ενα καλο προγραμμα για να βλεπεις mac address

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε αυτο FFF3516D43 και σε περιπτωση που δεν πιανεις δοκιμασε να βαλεις την mac address του για κωδικο...

Tην mac address την βρισκεις ευκολα οπως προειπαν τα παιδια πιο πανω...Το inSSIDer  ειναι ενα καλο προγραμμα για να βλεπεις mac address

Και πως λειτουργεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως λειτουργεί ?

To κατεβαζεις το κανεις εγκατασταση και μολις ανοιξει βλεπεις τα δυκτια μαζι με τις mac address τους ... Γραφεις τιν mac address 

που εχει το δυκτιο που θες να σπασεις για κωδικο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To κατεβαζεις το κανεις εγκατασταση και μολις ανοιξει βλεπεις τα δυκτια μαζι με τις mac address τους ... Γραφεις τιν mac address 

που εχει το δυκτιο που θες να σπασεις για κωδικο ;)

εχω βρει την mac adress την βαζω για κωδικο αλλα δεν μπενει :/ τι αλλο να κανω ?

x_D.jpg

τι γραφω για Pass ?

Επεξ/σία από Sens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βρει την mac adress την βαζω για κωδικο αλλα δεν μπενει :/ τι αλλο να κανω ?

x_D.jpg

τι γραφω για Pass ?

Τελευταια ευκαιρια με αυτο το δυκτιο και αν δεν ξεκλειδωνει δοκιμασε σε αλλο ... παλια τα ρουτερ του οτε κλειδωναν με τουσ αριθμους 123456789 η 0123456789 η 1234567890123 η 12345678 η 132333435363738393132333 ... Αμα δεν ξεκλειδωσει και με αυτα τοτε η ιπαρχει αλλος εργοστασιακος αριθμος η εχει βαλει δικο του κωδικο... Που σημαινει ψαξου αλλου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε αυτο FFF3516D43 και σε περιπτωση που δεν πιανεις δοκιμασε να βαλεις την mac address του για κωδικο...

Tην mac address την βρισκεις ευκολα οπως προειπαν τα παιδια πιο πανω...Το inSSIDer  ειναι ενα καλο προγραμμα για να βλεπεις mac address

 

Πως το εβγαλες αυτο? Υπαρχει προγραμματακι για ΟΤΕ αντιστοιχο με τα thomson?

 

Τελευταια ευκαιρια με αυτο το δυκτιο και αν δεν ξεκλειδωνει δοκιμασε σε αλλο ... παλια τα ρουτερ του οτε κλειδωναν με τουσ αριθμους 123456789 η 0123456789 η 1234567890123 η 12345678 η 132333435363738393132333 ... Αμα δεν ξεκλειδωσει και με αυτα τοτε η ιπαρχει αλλος εργοστασιακος αριθμος η εχει βαλει δικο του κωδικο... Που σημαινει ψαξου αλλου :)

 

Τα δικτυα με SSID ΟΤΕ CONNEX ειχαν το κλειδι 1234567890123 αλλα αυτα με ΟΤΕΧΧΧΧΧΧ οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καποια δικτυα που παω να συνδεθω μου πεταει ενα μηνυμα "ta windows δεν ειναι δυνατον να εντοπισουν καποιο πιστοποιητικο" ή καπως ετσι ξερετε κατι για αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το εβγαλες αυτο? Υπαρχει προγραμματακι για ΟΤΕ αντιστοιχο με τα thomson?

 

 

Τα δικτυα με SSID ΟΤΕ CONNEX ειχαν το κλειδι 1234567890123 αλλα αυτα με ΟΤΕΧΧΧΧΧΧ οχι.

Εχω συλεξει διαφορα προγραμματα απο το νετ και ενα απο αυτα ξεκλειδωνει cytaxxxxxx thomsonxxxxxx otexxxxxx..Μερικα οτε εχουν ανοιξει με το συγκεκριμενο προγραμμα αλλα εχουν ανοιξει με την mac address τους αλλα δεν ανοιξαν ποτε..παντως εχω στα8ει αρκετα τυχερος αφου καταφερνω και πιανω ιντερνετ...Το θεμα ειναι οτι εγω οταν ειχα ιντερνετ το ειχα ανοιχτο και δεν δυσκολευα τους γειτονες μου  :-( Και αν τυχει να ξαναβαλω παλι ανοιχτο θα το χω.. Σιγα τι 8α παθουμε αν περνει ιντερνετ και ο γειτονας μας..ελεοζζ... Εχουμε γινει πολυ ξενοφοβικοι σε καποια πραγματα και σε αλλα που πρεπει και απαιτειται να ειμαστε , ειμαστε ζαμανφου .. τεσπα αν θες το προγραμματακι πες μου πως να στο δωσω γιατι ειμαι newbee εδω και δεν ξερω.. :)

 

Σε καποια δικτυα που παω να συνδεθω μου πεταει ενα μηνυμα "ta windows δεν ειναι δυνατον να εντοπισουν καποιο πιστοποιητικο" ή καπως ετσι ξερετε κατι για αυτο

Αν αυτο το μυνημα στο βγαζει ακομα και στα ελευθερα δυκτια χωρις κωδικο τοτε μαλλον δεν τα πιανεις καλα δεν εχουν καλο σιμα η εσυ η τα δυκτια που προσπαθεις να μπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτο το μυνημα στο βγαζει ακομα και στα ελευθερα δυκτια χωρις κωδικο τοτε μαλλον δεν τα πιανεις καλα δεν εχουν καλο σιμα η εσυ η τα δυκτια που προσπαθεις να μπεις

 

Χωρις κωδικό δεν ξερω (δεν εχω προσπαθήσει) το σημα πάντως είναι πολυ ισχυρό 90-100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και αν τυχει να ξαναβαλω παλι ανοιχτο θα το χω.. Σιγα τι 8α παθουμε αν περνει ιντερνετ και ο γειτονας μας..ελεοζζ... Εχουμε γινει πολυ ξενοφοβικοι σε καποια πραγματα και σε αλλα που πρεπει και απαιτειται να ειμαστε , ειμαστε ζαμανφου .. 

Δεν εχει να κανει με την "ξενοφοβια". Θα σου υπενθυμισω εναν απο τους λογους για τον οποιο καλο ειναι να εχεις κλειδωμενο το δικτυο και να δινεις προσβαση σε οποιον θελεις, αρκει να γνωριζεις ποιος ειναι. Τι θα κανεις στην μικρη περιπτωση οπου καποιος χρησιμοποιησει το δικτυο σου για να δει/κατεβασει/ανεβασει κατι ιδιαιτερα παρανομο? Και βρεις το μπελα σου εξαιτιας αυτου και της IP που εντοπιστηκε και ειναι συνδεδεμενη με το ονομα σου? Δεν αναφερομαι σε ταινιες, σειρες και warez προγραμματα, προς το παρον δεν υπαρχει προβλημα μ αυτα στην Ελλαδα. 

Πιθανοτατα θα βγαλεις ακρη υστερα απο ερευνα forensics, αλλα μεχρι τοτε θα καταριεσαι την ωρα και τη στιγμη που εφτασες στο σημειο να πρεπει να αποδειξεις πως δεν εισαι ελεφαντας και πως εισαι απλα καποιος που ηθελε να βοηθησει.

Δεν προσπαθω να σε τρομαξω, hats off to you που αφηνεις τον κοσμο να χρησιμοποιει το δικτυο σου για να συνδεεται στο internet. Απλα σιχαινομαι να βλεπω ατομα αντιστοιχης νοοτροπιας να βρισκουν τον μπελα τους χωρις λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...