Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άνοιξα το text αλλά δεν κατάλαβα πώς δουλέυει...έκανα search μπας βρει το B411 αλλά δεν το βρήκε... :ph34r:

 

Εντάξει μην βρίσετε αλλά δεν ξέρω τι είναι το handshake και τι πρέπει να κάνω :D :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άνοιξα το text αλλά δεν κατάλαβα πώς δουλέυει...έκανα search μπας βρει το B411 αλλά δεν το βρήκε... :ph34r:

 

Εντάξει μην βρίσετε αλλά δεν ξέρω τι είναι το handshake και τι πρέπει να κάνω :D :ph34r:

 

Ρίξε μια ματιά εδώ, τα λέω όσο πιο μπακάλικα μπορώ: http://nasos.gr/nf/tutorial.php

 

Το άρθρο είναι σχετικά παλιό αλλά σε γενικές γραμμές εξακολουθεί να ισχύει. Το tutorial μιλάει για τα Netfaster αλλά προφανώς εφαρμόζεται για οποιοδήποτε είδος access point. Για όποιες ερωτήσεις, εδώ είμαστε να βοηθήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ρωταω τον Antwni να μου πει την mac address αποτο CYTAB411

 

 

ρωτησε αυτο....

 

Για 4 ψήφια Cyta παίζει τίποτα?

Ξέρει κανείς?

και παιζει κατι αν εχεις την mac address

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια σας παρακαλω ας με βοηθησει καποιος

 

εχω ποσες μερες προσπαθω να σπασω κατι Wifi που υπαρχουν κοντα μ αλλα δν τ καταφερνω παντα κολαω

μετα το aircrack κατι δν παει καλα με το hardshake δουλεω με το backtrack

 

μηπως μπορει καποις να μ βοηθησει γτ δν εχω ιντερνετ

εμαθα οτι υπαρχει ενα team wiever που μπορει ο αλλος να μπει στο υπολογιστη τ αλλου και να τν βοηθησει

 

Ποιος ξερει και ειναι τοσο ικανος που μπορει σας παρακαλω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια σας παρακαλω ας με βοηθησει καποιος

 

εχω ποσες μερες προσπαθω να σπασω κατι Wifi που υπαρχουν κοντα μ αλλα δν τ καταφερνω παντα κολαω

μετα το aircrack κατι δν παει καλα με το hardshake δουλεω με το backtrack

 

μηπως μπορει καποις να μ βοηθησει γτ δν εχω ιντερνετ

εμαθα οτι υπαρχει ενα team wiever που μπορει ο αλλος να μπει στο υπολογιστη τ αλλου και να τν βοηθησει

 

Ποιος ξερει και ειναι τοσο ικανος που μπορει σας παρακαλω ;)

Οταν καποιος θα μπει στο team viewer στο pc σου στην περιοχη που θες να σπασεις τα ασ.δικτυα τοτε εκει θα εχεις ηδη ιντερνετ και δεν θα χρειαζετε να κλεψεις..

Υ.Γ αν μπορουσες να το κανεις μονη σου θα τρομαζα πιο πολυ απ το να συνδεοταν καποιος στο team viewer χωρις ιντερνετ για να σου σπασει δικτυα. Και δεν ειναι χιουμορ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως μπορει καποις να μ βοηθησει γτ δν εχω ιντερνετ

εμαθα οτι υπαρχει ενα team wiever που μπορει ο αλλος να μπει στο υπολογιστη τ αλλου και να τν βοηθησει

Όντως, μέχρι να βγούνε τα πρώτα augmentations και μπορούμε να επικοινωνούμε με τηλεπαθητικές ικανότητες το teamviewer θα χρειάζεται internet για να δουλέψει.

 

Αν θες βοήθεια σε κάτι γίνε λίγο πιο συγκεκριμένη και πες μας

- τι κάρτα δικτύου χρησιμοποιείς,

- τι τύπο δικτύου προσπαθείς να σπάσεις (WPA/WEP),

- ποια διαδικασία ακολουθείς,

- που υπάρχει πρόβλημα και τι πρόβλημα είναι ακριβώς.

 

Αν δεν καταλαβαίνεις τι λέω χρειάζεται διάβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι  να γνωρίζετε  όλοι ότι το σπάσιμο ξένου wi fi  είναι ψιλό παράνομο , και αν το καταλάβει το θύμα και ειδοποιήσει την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος της ασφάλειας θα σας την κάτσουν με απλό και ωραίο τρόπο .Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι  να γνωρίζετε  όλοι ότι το σπάσιμο ξένου wi fi  είναι ψιλό παράνομο , και αν το καταλάβει το θύμα και ειδοποιήσει την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος της ασφάλειας θα σας την κάτσουν με απλό και ωραίο τρόπο .Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε .

Πάντα λόγω εγκυκλοπαιδικών λόγων γίνονται οι συζητήσεις, νομίζω όλοι ξέρουν ότι είναι παράνομο αλλά καλά κάνεις και το αναφέρεις.

Ωστόσο πώς ακριβώς θα σε εντοπίσει η ηλεκτρονική ασφάλεια ώστε να ξέρει ποιος ακριβώς παραβίασε το router;

Το μόνο traceable που μπορώ να σκεφτώ είναι η MAC της κάρτας δικτύου (αν και μπορείς να την κάνεις spoof), αλλά και πάλι τι χρησιμότητα θα είχε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

φαντάζομαι  να γνωρίζετε  όλοι ότι το σπάσιμο ξένου wi fi  είναι ψιλό παράνομο , και αν το καταλάβει το θύμα και ειδοποιήσει την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος της ασφάλειας θα σας την κάτσουν με απλό και ωραίο τρόπο .

Εαν φτασουμε στο σημειο να ασχολειται η Διωξη Ηλεκτρονικου Εγκληματος με το ποιος κλεβει το bandwidth του εκαστοτε γειτονα, πιστευω πως σειρα θα εχει το "καποιος μπηκε στο facebook μου". Εξυπακουεται πως καμια απο τις δυο δραστηριοτητες δεν ειναι νομιμη, αλλα για να φτασουμε σε τετοιο σημειο θα πρεπει να εχει διεπραχθει καποιο σοβαρο ηλεκτρονικο εγκλημα απο IP που σχετιζεται με το εκαστοτε WiFi/Facebook account/etc.

Διαφορετικα εινα ο ορισμος της σπαταλης πορων. Πορους τους οποιους απ οσο γνωριζω, χωρις "inside info", δεν διαθετει η Διωξη Ηλεκτρονικου Εγκληματος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη moxalis αλλα δεν καταλαβενω τπτ απο αυτα που λες

εδω που μενω υπαρχει ενα δημοσιο ιντερνετ αλλα ειναι υπερβολικα παρα πολυ αργο και δν μπορω να κανω τπτ :(
 

μηπως θ μπορουσες ν με βοηθησεις με αυτο το team viever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...