Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά πόσοι hacker κάνουν βόλτες στο δρόμο για να ψαρέψουν ασύρματα δίκτυα? Αν τύχει και πιάσει κάτι απο το σπίτι τους τότε οκ το συζητάμε. Στη γειτονιά μου είμαστε 2. εγώ και ένας που το έχει ανοιχτό. κάνεις κλικ και μπαίνεις. παίρνεις ΙΡ σερφάρεις κανονικά(αργά μπορώ να πω λόγω χαμηλού σήματος). Αν είμουν κακοπροαίρετος θα τον είχα σκίσει και δεν θα ήξερα και τίποτα. όλοι hacker είμαστε. βάλε έναν άκυρο κωδικο πχ ghik21dj!1hj@ και αν τον βρούν χ... με

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πόσοι hacker κάνουν βόλτες στο δρόμο για να ψαρέψουν ασύρματα δίκτυα? Αν τύχει και πιάσει κάτι απο το σπίτι τους τότε οκ το συζητάμε. Στη γειτονιά μου είμαστε 2

 

Δεν είναι ανάγκη να κάνεις βόλτες.

Σήμερα παντού υπάρχουνε ασύρματα δίκτυα σε κάθε γειτονιά.

Σε μένα υπάρχουν 6 και από αυτούς οι 2 τα έχουν κλειδωμένα με wpa και οι άλλοι ούτε καν wep έχουνε.Εγώ δεν τους ξέρω.

Υπήρχε παλιά ένας φίλος μου στο εξωτερικό(Γερμανία) που έπαιρνε internet επί 5 χρονια από κάποιον γείτονα του χωρίς να ξέρει ο άλλος.Ξέρεις τι χρήμα γλίτωσε επί 5 χρονια?

Ένα 50ρίκο κάθε μηνα σου βάζω.

γι αυτο τo λόγο μερικοί πάνε και μπαίνουν στα δίκτυα.

Αν έχεις ήδη internet μην τo κανεις καθόλου αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το δικό μου το αφήνω ελεύθερο για όλους. Δώστε internet στο λαό ρε λέμε!!!!

 

και εγω συμφωνω αλλα καλου κακου κοψε το remote management και remote update toyu firmware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ή εκτός από αυτά τα τετριμμένα :P δοκίμασε να κάνεις και κάτι πιο δημιουργικό για τους τσαμπατζίδες φίλους μας.

 

Όπως είπε ένα παλικάρι φέρτε τα πάνω κάτω =)

http://www.ex-parrot.com/~pete/upside-down-ternet.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Γίνεται να ''σπάσεις'' και το macfiltering?

 

εχω την εντυπωση ναι αλλα μπορεις να συνδεθεις αφου αλλαξεις την mac address ενος access point που τρεχει Open WRT/DD-WRT (αλλαζει με καινουργια εγκατασταση του λειτουργικου) σε ενα δικτυο στο οποιο εχεις κανει sniffing με το aircrack (airodump) και εχεις πιασει τι παιζει με τις mac .Βρηκα και αυτο αλλα δεν τα εχω δοκιμασει http://fake-mac-address.qarchive.org/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 σοφτ που " παιζει ".... τα σπαει ολα αυτο, απο οτι δοκιμασα ηδη, και το " macfiltering " πρωτο και αμεσως. Εγω χωρις να ξερω να το λειτουργω, τη πρωτη φορα κανα 20λεπτο να σπασω ρουτερ με wpa2 kai macfiltering. Αρκει να τοχεις τωρα και οχι εκεινη η μεθοδος απο linux, που επαιζε δεν επαιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ενοείται ότι αν αχοληθεί έμπειρος χακερ με την περίπτωση σου όλο και κάτι θα καταφέρει. Είνα σαν την προστασία απο την κλοπή, όπου απλά ξέρεις ότι ότι μέσο χρησιμοποιείς τον καθυστερείς και απο λίγο.

 

Εγώ το δύκτιο μου στο σπίτι το έχω με Disable Broadcast SSID, Disabled DHCP, και WPA γιατί με WPA2 είχα δει κάποια προβληματάκια. Απο εκεί και πέρα ξέρω ότι σαφώς αν ασχοληθεί κάποιος μπορεί να το σπάσει.

 

Απο εκεί και πέρα ότι υπάρχουν άσχετοι υπάρχουν. Ειδικά τώρα με τα router της On βλέπαμε παντού Pirelli ανοιχτά. Ένας φίλος μου μου είπε ότι έχει ένα τέτοιο κοντά του, μπήκε του έβαλε κωδικό στο Wireless (το έκανε Secure) και απο τότε μπαίνει μόνο αυτός και ο ιδιοκτήτης δεν έχει κάνει τίποτα να το αλλάξει εδω και ένα χρόνο τώρα!

 

Anyway, περι ορέξεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να "σπάσεις" MAC filtering??? Εννοείται πως είναι εύκολο να το προσπεράσεις... Ένας τρόπος, είναι να πετύχεις κάποια στιγμή τον ιδιοκτήτη του δικτύου συνδεδεμένο. Προφανώς, η δικιά του MAC γίνεται αποδεκτή... Σημειώνεις λοιπόν την MAC Address του και μετά με την ησυχία σου, κάνεις fake authentication με τη δικιά του MAC, κι όλα τα πακέτα θα κατευθύνονται προς εσένα... Για περισσότερες πληροφορίες ρίξε μια ματιά ΕΔΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...