Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια σας εχω τη λυση! ακουει στο ονομα easy wi-fi radar και βασικα ειναι ενα ρανταρ

το οποιο ελεγχει για wifi. μολις βρει ενα προσπαθει να μπει και μολις μπει βγαζει ενα

μυνημα οτι συνδεθηκε στο ταδε wifi!κατεβαστε το και πειτε εντυπωσεις...

 

αυτο συνδεεται σε ανοιχτα wifi δεν σπαει κλειδωμενα...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω απλά ένα πρόγραμμα που το interface του να έχει μόνο ένα μεγάλο κουμπί, το οποίο να γράφει με μεγάλα πράσινα γράμματα σε μαύρο φόντο "HACK" και μόλις το πατάς να σπάει όλα τα δίκτυα σε ακτίνα 5 χιλιομέτρων.

 

ΥΣ. Και τα ενσύρματα.

ΥΣ2. Και βέβαια να έχει και οδηγίες βήμα - βήμα, με τη μορφή εικόνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καποιο pc συνδεθει πανω σε ενα ανοιχτο wlan μπορεις να δεις τα αρχεια του?ακομη κ

αν εχει βαλει password στο account του user/admin ?

αν οχι χυμα φαινονται ολα κ ας μην τα χεις κανει share?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει το c$ πολλες φορες που διχνει καποια πραγματα.αν τωρα ειναι share ναι εκει τα βλεπει αν υπαρχει pass ειναι πιο δυσκολο περα απο κατι public folders

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχω κεραία μπορώ να μπω σε δίκτυα που είναι μακριά ?

δηλαδή κανονικά χωρίς κεραία η κάρτα μου βγάζει 3 ασύρματα δίκτυα. αν βάλω θα μπορεί να βλέπει πιο πολλά ? αν υπάρχουν φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχω κεραία μπορώ να μπω σε δίκτυα που είναι μακριά ?

δηλαδή κανονικά χωρίς κεραία η κάρτα μου βγάζει 3 ασύρματα δίκτυα. αν βάλω θα μπορεί να βλέπει πιο πολλά ? αν υπάρχουν φυσικά.

 

δεν ειναι ακριβως ετσι.το προβλημα δεν ειναι μονο τι κερεα εχεις εσυ αλλα και τι κερεα εχει αυτος.μπορει εγω να εχω μια τεραστια κερεα και να πιανεις το σημα μου καμπανα και απλα επειδη εσυ εχεις μικρη κερεα να μην μπορεις να μου στειλεις πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ακριβως ετσι.το προβλημα δεν ειναι μονο τι κερεα εχεις εσυ αλλα και τι κερεα εχει αυτος.μπορει εγω να εχω μια τεραστια κερεα και να πιανεις το σημα μου καμπανα και απλα επειδη εσυ εχεις μικρη κερεα να μην μπορεις να μου στειλεις πισω.

 

Αυτό δεν ισχύει για τις κεραίες. Το άθροισμα των απολαβών των 2 κεραιών είναι το ίδιο και για τις δύο κατευθύνσεις. Δηλαδή εσύ που έχεις μικρή κεραία δεν μπορείς να "στείλεις" μακριά, ο άλλος όμως που έχει μεγάλη κεραία μπορεί να "λάβει" από μακριά. Αν θέλετε περισσότερη ανάλυση εδώ είμαστε. Όσον αφορά όμως την ισχύ εξόδου εκεί όντως έχουμε πρόβλημα. Θα πρέπει και οι δύο σταθμοί να έχουν την ίδια ισχύ εξόδου αλλά και την ίδια ευαισθησία στη λήψη. Αλλιώς παρουσιάζεται μία ασσυμετρία. Δηλαδή εσύ μπορεί να λαμβάνεις επειδή ο άλλος έχει μεγάλη ισχύ αλλά επειδή εσύ εκπέμπεις με μικρή ισχύ δεν φτάνει το σήμα απέναντι... Αν και λίγο μπακαλίστικα, ελπίζω να βοήθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν ισχύει για τις κεραίες. Το άθροισμα των απολαβών των 2 κεραιών είναι το ίδιο και για τις δύο κατευθύνσεις. Δηλαδή εσύ που έχεις μικρή κεραία δεν μπορείς να "στείλεις" μακριά, ο άλλος όμως που έχει μεγάλη κεραία μπορεί να "λάβει" από μακριά. Αν θέλετε περισσότερη ανάλυση εδώ είμαστε. Όσον αφορά όμως την ισχύ εξόδου εκεί όντως έχουμε πρόβλημα. Θα πρέπει και οι δύο σταθμοί να έχουν την ίδια ισχύ εξόδου αλλά και την ίδια ευαισθησία στη λήψη. Αλλιώς παρουσιάζεται μία ασσυμετρία. Δηλαδή εσύ μπορεί να λαμβάνεις επειδή ο άλλος έχει μεγάλη ισχύ αλλά επειδή εσύ εκπέμπεις με μικρή ισχύ δεν φτάνει το σήμα απέναντι... Αν και λίγο μπακαλίστικα, ελπίζω να βοήθησα

 

αυτο ειπα και εγω πιο πανω εκτος αν το ειπα διαφορετικα.στην πραξη και κερεα να αλλαξειδεν σημαινει οτι μπορει να φτασει πιο μακρια η οτι θα λαβει την απαντηση απο την αλλη πλευρα.οτι γινετε και με το δορυφορικο νετ.λαμβανεις αλλα πρεπει να στειλεις και πισω.αμα θες καλυτερη ληψη μεγαλυτερο πιατο αν θες να στελενεις καλυτερα τοτε αλλαζεις το (δεν θυμαμε πως το λενε)..και αλλαζοντας μονο κερεεα σε ενα ρουτερ δεν αυξανεις το ποσο εκπεμπει η ισχυς εξοδου δηλαδη.καλυτερα τα μπακαλιστικα γιατι αμα αρχιζουμε να μπλεκουμε με τυπους και τετοια θα φυγουμε πηδωντας απο το παραθυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειπα και εγω πιο πανω εκτος αν το ειπα διαφορετικα.στην πραξη και κερεα να αλλαξειδεν σημαινει οτι μπορει να φτασει πιο μακρια η οτι θα λαβει την απαντηση απο την αλλη πλευρα.οτι γινετε και με το δορυφορικο νετ.λαμβανεις αλλα πρεπει να στειλεις και πισω.αμα θες καλυτερη ληψη μεγαλυτερο πιατο αν θες να στελενεις καλυτερα τοτε αλλαζεις το (δεν θυμαμε πως το λενε)..και αλλαζοντας μονο κερεεα σε ενα ρουτερ δεν αυξανεις το ποσο εκπεμπει η ισχυς εξοδου δηλαδη.καλυτερα τα μπακαλιστικα γιατι αμα αρχιζουμε να μπλεκουμε με τυπους και τετοια θα φυγουμε πηδωντας απο το παραθυρο.

 

Δεν είναι έτσι. Αν θέλεις να εκπέμψεις πιο μακριά και να λαμβάνεις από πιο μακριά μεγαλώνεις την κεραία σου. Έτσι αυξάνεις τη συνολική απολαβή του συστήματος (πομπού + δέκτη). Το δορυφορικό δεν έχει καμία σχέση γιατί εκεί όχι μόνο πρέπει να αλλάξεις LNB αλλά όλο το σύστημα γενικά. Τέλος πάντων όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες pm ή καλύτερα http://www.awmn.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...