Προς το περιεχόμενο

Six Feet Under


lefter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον να με και γω...

 

Μετα τα τοσα οφτοπικ μηνυματα στο θρεντ του Dex, ειπα να ριξω εδω ενα ποστ.

 

Συμφωνω στο οτι ειναι δυσκολο να βλεπουμε τον Ηall απο Dexter σε David. Το αντιθετο σιγουρα θα ηταν ποιο ευκολο στην χωνεψη, αλλα αυτο με ζορισε μονο στα πρωτα επισοδεια.

 

Τωρα που μπηκα στην δευτερη σεζον, μπορω να πω οτι καναν καλη δουλεια, αλλα δεν βλεπω κατι για να εχω την ιδια αισθηση που εχω διαβασει εδω (στο φορουμ γενικα) αρκετες φορες...

 

Η ηθοποιοι κανουν πολυ καλη δουλεια, η σειρα εχει απιστευτη dark ατμοσφαιρα και η εξελιξεις στον πρωτο κυκλο ειχαν καλο ρυθμο και ηταν ευχαριστες αλλα δεν μπορω να καταλαβω το γιατι ειναι απο της καλυτερες σειρες που χετε δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ηθοποιοι κανουν πολυ καλη δουλεια, η σειρα εχει απιστευτη dark ατμοσφαιρα και η εξελιξεις στον πρωτο κυκλο ειχαν καλο ρυθμο και ηταν ευχαριστες αλλα δεν μπορω να καταλαβω το γιατι ειναι απο της καλυτερες σειρες που χετε δει.

 

Well,για μένα είναι απλό.

Αφήνοντας στην άκρη την εξαιρετικά προσεγμένη σε τεχνικούς τομείς παραγωγή (καθώς δεν είναι χαρακτηριστικό μόνο του SFU),αυτό που μένει είναι οι χαρακτήρες. Όπως έγραψα και στο Dexter topic,δεν έχω δει σε άλλη σειρά τόσο καλή μελέτη και παρουσίαση ανθρώπινων σχέσεων.

Θυμάμαι πως την έβλεπα παράλληλα με δύο φίλους,και γελούσαμε όταν σκεφτόμασταν πως θα ακούγονταν σε κάποιον απ'έξω,οι συζητήσεις μας για τα επεισόδια. Σε φάση κοριτσάκια που μιλούν για O.C. ορ σάμθηνγκ. "Tι πακέτο έφαγε αυτός ρε συ","καλά έκανε και τα χωσε η Claire","μαλακισμένη Brenda". Εξάρτηση σε όλο το cast, με δυνατό impact για καιρό αφού τη τελείωσα.

Προφανώς δε θα αρέσει τόσο σε όλους. Μπορεί και τα αποθεωτικά σχόλια να επηρεάζουν αρνητικά κάποιον που ξεκινά τώρα.

Προσωπικά χαίρομαι που δεν ήξερα τίποτα πριν την αρχίσω. Γιατί δεν έγινε μία απ'τις καλύτερες που έχω δει,αλλά η καλύτερη.

Και μετά,το χάο(υ)ς. Και δυο τρεις άλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακράν η κορυφαία. Στο φινάλε γονάτισα, συγκλονίστηκα στο μέγιστο βαθμό.

 

Δε θέλω να πω πολλά γιατί είναι προφανές ότι τα αποθεωτικά σχόλια τελικά λειτουργούν αρνητικά για τη σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Έτσι κι αλλιώς πιστεύω πως δεν είναι η σειρά με την οποία κολλάς όπως θα κόλλαγες και με μια σειρά δράσης. Για να την εκτιμήσεις πρέπει να τη δεις ολοκληρωμένη, αφού ακόμα και αφού την τελειώσεις σε ακολουθεί και σε άσχετες φάσεις μπορεί να σου έρχονται στο μυαλό οι σκηνές της.

 

Είναι από τις σειρές που σε ακολουθούν μετά το τέλος τους (οπότε και έχεις την ολοκληρωμένη εικόνα) και μεγαλώνουν μέσα σου όσο περνάει ο καιρός.

 

Στην ίδια κατηγορία θα έβαζα και το The Wire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Ελα οχι τετοια, ακομα στην 2η σεζον ειμαστε ειπαμε :P

 

αντε, αντε, μ'εφαγες εδω,

εγω εμεινα στα μισα της 1ης κ να δουμε ποτε θα την τελειωσω γιατι θελω να δω και "in treatment" :P :rolleyes:

 

anyway, αυτο με τα... μαντηλια, το χα διαβασει κι εγω,

το ξερουν και οι... πετρες :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ε εχει φοβερες ατακες:

 

 

if you were a gay undertaker what would you like for your birthday?

 

fuck you car youre locked now

 

 

:lol::lol::lol:

 

Δεν έγραψες την απάντηση που ήταν ακόμη πιο κορυφαία (και μου'χει μείνει ;))

 

 

if you were a gay undertaker what would you like for your birthday?

 

A new life

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγραψες την απάντηση που ήταν ακόμη πιο κορυφαία (και μου'χει μείνει ;))

 

 

if you were a gay undertaker what would you like for your birthday?

 

A new life

 

εκεινη την ωρα μαλλον θα γελουσα με την ερωτηση και δεν θα τακουσα/τοδα.... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μονο εμενα φαινεται οτι κανει κοιλια στις αρχες της 2ης? Τετοια κοιλια που με το ζορι ειδα το 2χ4... Καποια στιγμη θα προσπαθησω να την τελειωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εμενα φαινεται οτι κανει κοιλια στις αρχες της 2ης? Τετοια κοιλια που με το ζορι ειδα το 2χ4... Καποια στιγμη θα προσπαθησω να την τελειωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...