Προς το περιεχόμενο

Six Feet Under


lefter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Π.χ στο σκηνικό

που ο ένας γιος βρίσκει ότι ο πατέρας του είχε ενα δωματιάκι στο οποίο πήγαινε που και που μόνος του και καθόταν και σκεφτόταν ο γιος τι μπορεί να έκανε εκεί ο πατέρας του, είχε γέλιο που τον έδειχνε να πυροβολάει κόσμο απο το μπαλκόνι...

 

Αν έχει σημασία το δωματιάκι ή οτιδήποτε για παρακάτω μην αναφέρετε κουβέντα...

 

Τετοιες δοσεις χιουμορ εχει αρκετες. Ειναι ωραιο γιατι σπαει η μαυριλα των θανατων και των κηδειων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπαίνω ηρωικά στην δεύτερη σεζόν κι έχω ήδη δεί δύο επεισόδια. Ωραία προχωράει, δεν με κουράζει πολύ, ελπίζω να μην πέσει όπως γράψατε εδώ για την τρίτη σεζόν.

 

Πάντως βγάζει πολύ νευρικό γέλιο. Απορώ πως θα με κάνει να κλάψω στο τέλος μια τέτοια σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω ηρωικά στην δεύτερη σεζόν κι έχω ήδη δεί δύο επεισόδια. Ωραία προχωράει, δεν με κουράζει πολύ, ελπίζω να μην πέσει όπως γράψατε εδώ για την τρίτη σεζόν.

 

Πάντως βγάζει πολύ νευρικό γέλιο. Απορώ πως θα με κάνει να κλάψω στο τέλος μια τέτοια σειρά.

 

Χα καλα, brace yourself.

 

Πάντως αν έχεις δει τα 2 επεισόδια και είσαι ευχαριστημένος, ίσως να μην πέσει καθόλου για σένα. Εγώ season 2 ~ 1-5/6 δεν μπορούσα με τπτ να δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε συ, νταξ, κανονικά, σε ίδια εξέλιξη και πλοκή με την πρώτη μου φαίνονται τα επεισόδια μέχρι τώρα. Αν τα έβλεπα στο σταρ π.χ και δεν γνώριζα ότι αλλάξαμε σεζόν χαμπάρι δεν θα έπαιρνα...

 

Άντε να δούμε. Μακάρι πάντως να με συγκινήσει. Μόνο με το ''Κορίτσι μου'' έχω κλάψει όταν ήμουν πολύ μικρός, με το Lion King βούρκωσα και ελάχιστα με τον Ρααααν Φόρεστ, Ρααααν. Στο τελευταίο δεν έκλαψα, απλά στεναχωρέθηκα και χρειάστηκα κάποιον να μου πει ότι ''Έλα, δεν είναι αλήθεια. ο Τομ Χάνκς τώρα είναι σπίτι του και κοιμάται''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να την γλυτώσεις, you'll see

 

Παντα θεωρουσα τον εαυτο μου δυνατο, δεν λυγιζω σε σειρες και ταινιες ποτε. Ακομα και σε ταινιες ξερωγω που οι υπολοιποι κλαινε τιποτα εγω. Ναι μεν ισως συγκινηθω, αλλα ποτε δεν δακρυζω. Ε δεν ντρεπομαι καθολου να πω οτι αυτο με καρατσακισε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Πριν φτάσεις στην μέση της 5ης, πάρε εφόδια, θα χρειαστούν :

 

Kleenex.jpg

 

:P

 

Έτσι όπως βλέπω την εικόνα σκέφτομαι ότι τα ίδια εφόδια θα μπορούσες να προτείνεις και για το Spartacus Blood and Sand, αλλά για άλλο λόγο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως βλέπω την εικόνα σκέφτομαι ότι τα ίδια εφόδια θα μπορούσες να προτείνεις και για το Spartacus Blood and Sand, αλλά για άλλο λόγο :P

 

:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά τα σπάει άσχημα. Κας, δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν σου άρεσε η δεύτερη σεζόν, έχω κολλήσει άσχημα μαζί της.

 

Μόλις τελείωσα το επεισόδιο που πεθαίνει ένας μηχανόβιος το οποίο με έβαλε σε σκέψεις. Η σειρά είναι ότι πρέπει για ''εσωτερικές φιλοσοφικές σκέψεις περί ζωής και θανάτου.'' Απο το επεισόδιο κρατάω δύο φράσεις:

 

 

''Αν ήταν προσεκτικός άνθρωπος, θα μπουρούσε να είχε ζήσει περισσότερο, αλλά θα είχε ευχαριστηθεί την ζωή του τόσο πολύ?''

 

 

και

 

 

''Ζήσε την κάθε μέρα σαν να είναι η τελευταία σου. Ξέρεις γιατί? Γιατί μπορεί και να είναι.''

 

 

Πολύ καλή σειρά στα όμορφα χνάρια του AMerican beauty. (ή το αντίστροφο, δεν ξέρω ποια προηγείτε χρονικά).

 

Ετοιμαστείτε για νεο τοπ-20, τέτοι καιρό του χρόνου... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά τα σπάει άσχημα. Κας, δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν σου άρεσε η δεύτερη σεζόν, έχω κολλήσει άσχημα μαζί της.

 

Μόλις τελείωσα το επεισόδιο που πεθαίνει ένας μηχανόβιος το οποίο με έβαλε σε σκέψεις. Η σειρά είναι ότι πρέπει για ''εσωτερικές φιλοσοφικές σκέψεις περί ζωής και θανάτου.'' Απο το επεισόδιο κρατάω δύο φράσεις:

 

 

''Αν ήταν προσεκτικός άνθρωπος, θα μπουρούσε να είχε ζήσει περισσότερο, αλλά θα είχε ευχαριστηθεί την ζωή του τόσο πολύ?''

 

 

και

 

 

''Ζήσε την κάθε μέρα σαν να είναι η τελευταία σου. Ξέρεις γιατί? Γιατί μπορεί και να είναι.''

 

 

Πολύ καλή σειρά στα όμορφα χνάρια του AMerican beauty. (ή το αντίστροφο, δεν ξέρω ποια προηγείτε χρονικά).

 

Ετοιμαστείτε για νεο τοπ-20, τέτοι καιρό του χρόνου... ;)

 

Άντε ρε και σε σκεφτόμουν σήμερα. Αναρωτιόμουν που έφτασες.

 

Το επεισόδιο που αναφέρεσαι απλά τα διαλύει! Δεν μάρεσε η αρχή της δεύτερης σεζόν, μετά την μέση ανεβαίνει και συνεχίζει την άνοδο μέχρι το τέλος (της σειράς, όχι μόνο της σεζόν).

 

Μου αρέσει τρελά που (κάπου εκεί στην 2η αρχίζει να φαίνεται πολύ)

οι θανάτοι στην αρχή κάθε επεισοδίου καθρεφτίζουν την ζωή των Fischers στην παρούσα φάση/επεισόδιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...