Προς το περιεχόμενο

Περί οθονών... Μικρός οδηγός αγοράς


haHa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αυτα που διαβασα εδω μεσα λεω να δώσω κατι παραπάνω για την ΟΘΟΝΗ DELL ULTRASHARP 24"FLP BLK U2412M

ελπιζο να αξίζει τα λεφτα τις ..!! ξερεις κανεις ποσο καιρο εχει αυτο το μοντελο?

 

καποιο καταστημα να μου προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 673
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι απόθεμα; Δε βλέπεις δεξιά τη στήλη με τα καταστήματα;

 

Τέλος πάντων, τσίμπα την από Msystems.

 

Πού μένεις;

 

 

Αγρινιο εχουμε τα καταστηματα YOU εδω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Msystems (και όχι μόνο λογικά) στέλνει και με εταιρεία μεταφορικής με ελάχιστο κόστος, πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτα.

 

Ρώτα και στο You αν θες, απλά το θέμα είναι να σου κοστίσει όσο γίνεται λιγότερο.

 

Αν χρειαστείς τεχνική υποστήριξη θ' απευθυνθείς απευθείας στη Dell, δε νομίζω ότι θα μπορέσει να σε βοηθήσει το Msystems ή το You ή οποιοδήποτε άλλο κατάστημα σε περίπτωση προβλήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδιά στην U2412M θα μπορώ να συνδέσω ps3 το έχει δοκιμάσει κανείς ή θα έχω πρόβλημα?

καλώδιο hdmi σε display port πάντως έχω δικό μου(το καλώδιο το είχε η κάρτα γραφικών amd 6870 μέσα στο κουτί)

επίσης κάτι άλλο με την ανάλυση 1920χ1200 που έχει η οθόνη τι παίζει θα πρέπει να έχω αναγκαστικά μαύρες μπάρες πάνω και κάτω στην οθόνη κάθε

φορά που θα θέλω να παίξω ps3? γιατί κάτι τέτοια είδα στο wwww.

να αγόραζα το κατώτερο μοντέλο της Dell U2311H? αλλά και πάλι δεν θα έχει ούτε καν display port.

Γενικά αυτό που έχω παρατηρήσει στις περισσότερες οθόνες βάζουνε λίγες θύρες-εισόδους δηλαδή όλα με το τσιγκέλι. Ποιός ο λόγος? το κόστος? :blink:

πχ αν θέλει κάποιος να συνδέσει το ps2 του στο monitor τι θα κάνει? να πρέπει να βάλει πατέντα στην πατέντα μπας και δει κάτι?

και κάτι τελευταίο εγώ θα προτιμούσα την οθόνη να έχει κάι κάποια audio έξοδο να συνδέσουμε τα ηχεία μας τα ακουστικά μας κάτι τέλος πάντων ανθρώπινα. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδια επειδη εγω δεν ξερω και πολλα απο οθονες και επειδη εχω παρει ενα καινουργιο pc πριν λιγες μερες και ακομα δεν εχω δικια μου οθονη μηπως μπορειτε να με βοηθησετε και να μου πειτε με 100 ευρω εαν μπορω να παρω μια οθονη απο 20 ιντσων και ανω και εαν ναι τι μαρκα και εαν θα ειναι καλη? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδες ψαχνω και γω για οθονη(μαζι με τηλεοραση ομως)! περναω αρκετες ωρες στο πισι ειτε για games ειτε για ταινιες και απ οτι εψαξα οι LED ειναι οτι καλυτερο για gaming! τι αλλο πρεπει να προσεξω; τι εχετε να προτεινετε; ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το πρωί μου ήρθε η DELL U2410 rev 08 από το Msystems! Τα άξιζε τα λεφτά της! Κανένα καμένο pixel,μηδενικό bleeding,όλα perfect! Με κάτι προγράμματα που έτρεξα. Απλά απίστευτη η οθόνη! Τα σπάει! Έχει τέλεια χρώματα!

Πριν ήμουνα με μια 17'' philips 170c4..πολύ παλιά! 2000 μοντέλο. Έχω να πω,όταν έβαλα την 17'' δίπλα στη dell,έμεινα! Τεράστια οθόνη! Και καμία σχέση με τα χρώματα που είχα πριν..Την ρύθμισα κιόλας..

Την συνιστώ σε όσους ψάχνονται για καινούργια οθόνη δεν θα το μετανιώσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδες.

θελω να αγορασω νεα οθονη και θα ηθελα να παρω καμμια 2η γνωμη.

θα προοριζετε για ιντερνετ και ταινιες (21.5-23 ιντζες το πολυ).

led ή lcd?

θα πρεπει να προτιμησω να ειναι wide 16:9 ή vesa 75X75?πλεονεκτηματα και μειωνεκτιματα?

αν δεν ειναι το φορματ της ταινιας wide 16:9 θα βλεπω τα πραγματα πιο κοντο-χοντρα?οι περισσοτερες ταινιες σε ποιο φορματ ειναι(απο ιντερνετ)?

το πισι μου εχει εξοδους d-sub,dvi , hdmi.

να προτιμησω hdmi?εχει καποια διαφορα?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καταρχάς μέχρι πόσα χρήματα δίνεις?

 

οι Led backlit είναι lcd :P

 

vesa 75x75 είναι το πρότυπο για να βάλεις την οθόνη σε βάση για τον τοίχο, δεν έχει σχέση με το 16:9...

 

δεν πρόκειται να έχει διαφορά το hdmi από το dvi-d...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοτσανα πεταξα δλδ...

4:3 ειναι οι αλλες οθονες που δεν ειναι 16:9?

καμμια 150ευρα καλα ειναι.

ειδα ολοι λετε για τις dell απλα εχω εκπτωση στο πλαισιο που δεν εχει dell...

γενικα αμα μπορω να παρω dell,θα παρω.

ειδα οτι καποιες λενε κατι για led backlite,αλλα στα τεχνικα χαρακτηριστηκα λενε οτι ειναι τεχνολογιας lcd.

οποτε αυτο θα το προσεξω.

να προτιμησω 16:9 εντελει ή δεν βολευει για σερφαρισμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...