Προς το περιεχόμενο

Περί οθονών... Μικρός οδηγός αγοράς


haHa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 673
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

Έχω πάθει και έχω μάθει, ποτέ δεν ξαναγοράζω οθόνη χωρίς να την δω ζωντανή. Θα έχω σε ένα φλασάκι κάποιες συγκεκριμένες φωτογραφίες, θα τις βλέπω στις υποψήφιες οθόνες και μετά θα αγοράζω.

Δεν είναι μόνο θέμα προσωπικού γούστου, κάποιος προτιμάει πιο θερμή, κάποιος πιο ψυχρή απεικόνιση. Είναι και θέμα του αρχείου εισόδου, της συνεργασίας οθόνης-κάρτας γραφικών-windows και τόσων άλλων,υποκειμενικών και μη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι και θα κάθεσαι να κάνεις calibration στις οθόνες μέσα στο κατάστημα? μιας και ο κανόνας λέει ότι είναι σκατά ρυθμισμένες και με διαφορετικό φωτισμό δωματίου από εκεί που θα τις έχεις σπίτι σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν θα καθήσω να πετύχω το τέλειο αποτέλεσμα! Η απεικόνιση από οθόνη σε οθόνη ποικίλει πάρα πολύ τελικά, θα κοιτάω ποιά οθόνη έρχεται πιο κοντά στα γούστα μου, και ας είναι και αρύθμιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά για calibration οθόνης χρησιμοποιείτε κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα ή με default ρυθμίσεις για αρχή χρησιμοποιείτε το πρόγραμμα που έχουν τα Windows στο control panel?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
h-ips panel έχει με led backlit αυτή που ανέφερα, για h-ips με CCFL backlit υπάρχει η HP LP2475w

Συγκριτικά με την αντίστοιχη πρόταση της LG ποια θα προτιμούσες? (έχω HP laptop)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι πρόταση έχει η LG με h-ips panel?

Λογικά αυτή W2453V-PF.

Αυτό που με προβληματίζει στην LG είναι πως βγάζει 16:9 οθόνες ενώ το λαπτοπ μου είναι 16:10 (1440χ900). Επομένως θα έχω θέμα παραμόρφωσης σε λειτουργια tv-out

Η HP που μου πρότεινες είναι στην ανάλογη ανάλυση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...