Προς το περιεχόμενο

Age of Conan: Unchained [MMORPG]


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Φοβερό soundtrack, δεν περίμενα κάτι λιγότερο απο τον Haugen.

 

Επίσης σήμερα πήγαμε πρώτη φορά Jade Citadel με το guild και δεν μπορούσαμε να βρούμε τακτική για τα waves στην αρχή. Δοκιμάσαμε tank wall και casters AoE απο πίσω αλλά δε. Επίσης προσπαθήσαμε να απομονώσουμε τον Bannerman αλλά τίποτα πάλι.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Είχα πάρει αρκετό καιρό το expansion του Aoc αλλά λόγο έλλειψης χρόνου και λόγο darkfall όλο το καθυστέριζα να το κάνω install μέχρι που χθές πήρα την απόφαση να μπω να δω τι καινούργιο φέρνει αυτό το νέο expansion. Αφού έκανα τα σχετικά μπήκα στην πρώτη οθόνη σύνδεσης του χαρακτήρα και παρατήρησα ότι υπάρχει ένα κουμπί για offline level +1. Το ενεργοποίησα αν και δεν γνωρίζω τι είναι αλλά φαντάζομαι ότι θα δίνει κάποιο offline lvl χωρίς να χρειάζεται να παίξεις.

Μετά το login ο χαρακτήρας μου βρέθηκε στην κεντρική πόλη tarantia και για άλλη μια φορά είδα τα πανέμορφα γραφικά του παιχνιδιού. Νομίζω ότι το aoc έχει με διαφορά τα καλύτερα γραφικά που μπορεί να βρει κάποιος σε ένα mmorpg και είναι πλέον και σχετικά ελαφρύ. Ακόμα είδα ότι είχαν διορθωθεί τα διάφορα bug που υπήρχαν με τα γραφικά στο παιχνίδι και γενικά μου φαινόταν πιο σταθερό από πριν

 

dionissospicture001.png

 

Για να πάς στην περιοχή του νέου expansion πρέπει να περάσεις αρχικά στην Khemi και μετά από εκεί να πας στην khitai με καραβάνι. Αν και πολύ νομίζουν ότι το game είναι πλέον νεκρό από ενεργούς παίχτες εγώ αντίθετα είδα αρκετούς να παίζουν και να ποστάρουν στο global channel. Μπήκα και σε ένα international clan με πάρα πολλούς ενεργούς παίχτες. Τα παλιά ελληνικά clan που υπήρχαν στο game από τι μου είπαν έχουν διαλυθεί όλα όπως οι argonautes.

Στο khemi υπάρχει πλέον μια νέα περιοχή απέναντι από το νησί που εκεί βρίσκετε το καραβάνι που σε μεταφέρει στην Khitai. Επειδή δεν έβρισκα τον βαρκάρη που θα με πήγαινε απέναντι επέλεξα να περάσω κολυμπώντας

 

dionissospicture005.png

 

 

Εκεί βρήκα το καραβάνι που σου δίνει δύο επιλογές. Η να πληρώσεις για να κάνεις την διαδρομή με φύλακες η να υπερασπιστείς εσύ το καραβάνι σε περίπτωση επίθεσης. Στην πρώτη επιλογή πας κατευθείαν στην Khitai ενώ στην δεύτερη μπορεί να χρειαστεί να δώσεις μερικές μάχες μέχρι να φτάσεις.

Η πρώτη περιοχή που αντικρίζεις είναι λιτή και θυμίζει άγριες ασιατικέ στέπες και φυσικά την συνοδεύει μια φοβερά όμορφη μουσική. Αλλό ένα καλό χαρακτηριστικό του aoc είναι η πολύ καλή μουσική του που έχει πάρει και διάφορα βραβεία.

Η αρχική περιοχή πάντως που συναντάς είναι για low lvl και δεν έχει ενδιαφέρων για κάποιον που έχει πιάσει το lvl cap

 

dionissospicture007.png

 

Αυτά μέχρι στιγμής και νομίζω δεν έχω δει ακόμα τπτ από τι προσφέρει το νέο expansion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζω να πιστευω οτι το Conan ειναι το καλυτερο MMO αυτη τη στιγμη (απο τα κλασσικα) για σοβαρους παικτες τουλαχιστον μεχρι την κυκλοφορια του Guild Wars 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζω να πιστευω οτι το Conan ειναι το καλυτερο MMO αυτη τη στιγμη (απο τα κλασσικα) για σοβαρους παικτες τουλαχιστον μεχρι την κυκλοφορια του Guild Wars 2.

 

Είμαστε δυό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που θα πρεπει να κανουν ομως οι τυποι ειναι να μειωσουν την τιμη της gamecard κατα 50%. Αν το κανουν αυτο τοτε θα υπαρξει ακομα περισσοτερος κοσμος στο παιχνιδι. Προς το παρον η καρτες ειναι ακριβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους! Οταν ειχε πρωτοβγει το παιχνιδι το ειχα παιξει λιγο αλλα επειδη με τον τοτε υπολογιστη μου ειχα προβλημα με τα γραφικα το παρατησα σχετικα γρηγορα, ημουν και σε μια ελληνικη clan αλλα δεν ξερω καν αν υπαρχει τωρα. Γενικα οι servers σε τι κατασταση ειναι; Νεκρα η υπαρχει κοσμος; Υπαρχουν ελληνες που το παιζουν; Βασικα δεν με πολυνοιαζει κιολας, πιο πολυ με απασχολει να βρω εναν server που να εχει μεσα πολυ κοσμο και ενα καλο clan. Εχει καποιος καμια προταση για αυτα τα δυο που ρωταω;

 

Edit: One quick question: Επειδη εχω ssd για λειτουργικο μπορει καποιος να μου πει στο περιπου τι χωρο θα μου φαει στο σκληρο; Για να δω σε ποιον δισκο θα το εγκαταστησω. Διαβασα στην προηγουμενη σελιδα οτι εξαρταται, απο τι παραγοντες εξαρταται και μεχρι ποσο μπορει να φτασει αν καποιος πχ βαλει ολα τα expansion πανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game έχει αρκετό κόσμο, και πολλά guilds που κάνουν raid κάθε βδομάδα. Καλύτερος server είναι ο PvE Crom κατα τη γνώμη μου, αν μπείς, εκεί βρές με ως Aessedai ή Birgitt.

 

Το μέγεθος με το expansion στο δίσκο μου πιάνει 33GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game έχει αρκετό κόσμο, και πολλά guilds που κάνουν raid κάθε βδομάδα. Καλύτερος server είναι ο PvE Crom κατα τη γνώμη μου, αν μπείς, εκεί βρές με ως Aessedai ή Birgitt.

 

Το μέγεθος με το expansion στο δίσκο μου πιάνει 33GB.

 

Crom θυμαμαι ειχα παιξει λιγο οταν ειχα ξεκινησει και τοτε ηταν πολυ καλα απο κοσμο. Σιγουρα θα παω σε PvE server για αρχη τουλαχιστον, οποτε μαλλον εκει θα μπω. 33Gb με το expansion; Περιμενα να μου πεις κανενα 45αρι και να τρελαθω! Μεχρι ενα 35αρι το σηκωνει ο σκληρος μου οποτε μια χαρα ειμαστε και σε αυτο!Η μονη βλακεια ειναι οτι θα πρεπει να το κατεβασω οοολο απο την αρχη γιατι το cd με το παιχνιδι το εχω στο πατρικο μου στην Ελλαδα και δεν μπορω να περιμενω μεχρι τα χριστουγεννα για να το ξεκινησω! Απ'οτι βλεπω υπαρχει και gamecard με 18 ευρω που ειναι για δυο μηνες οποτε μια χαρα, την παιρνω και παμε να σφαξουμε κοσμο!

 

Υ.Γ. Καποιο ελληνικο guild υπαρχει, η τουλαχιστον ενα guild με αρκετους ελληνες μεσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω να σου πώ την αλήθεια, δεν ασχολούμαι με Ελληνικά guilds εδώ και καιρό στα MMO μετά τη φριχτή εμπειρία μου στο WoW. Αν θυμάμαι καλά υπήρχε ένα που λεγόταν Spartans αλλά δεν πρέπει να ήταν αμιγώς Ελληνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζω κανονικά το game αν και όχι καθημερινά λόγο darkfall. Το game έχει πολύ καλό pve περιεχόμενο και πλέον δεν νομίζω να υπάρχουν νεκρά lvl όπως παλιά που έπρεπε να λιώσεις στις villa για να πάρεις lvl. Από τι βλέπω υπάρχει περιεχόμενο για όλη την διάρκεια μέχρι να φτάσεις το lvl cap. Η khitai όπως είπα είναι αρκετά όμορφη και σκοτεινή πιστή στο brutal υφος του παιχνιδιού

 

dionissospicture001.jpg

 

dionissospicture005.jpg

 

 

 

Η αρχική περιοχή της Khitai είναι για παίχτες 38 εως 44 lvl και χωρίζετε από την κεντρική περιοχή που είναι για τους 8αρηδες με ένα τεράστιο τοίχος που φυσικά μοιάζει με το σινικό τοίχος

 

dionissospicture004.jpg

 

Από κόσμο πάει σχετικά καλά το game αν και πλέον δεν βλέπεις αυτό τον χαμό που γινόταν παλιά. Από τι έχω καταλάβει οι περισσότεροι πάνε σε dungeon γιατί συνέχεια διαβάζεις στο global για party που ψάχνουν team member η ακόμα και στο clan που βρίσκομαι τώρα από τι φαίνετε τα dungeon είναι η μοναδική τους ασχολία. Μου άρεσε και το νέο mount που υπάρχει το mammoth των χιονιών

 

http://img87.imageshack.us/img87/8817/dionissospicture015.jpg

 

Η περιοχή που απευθύνετε στους 80αρηδες έχει πάρα πολλά quest δειχνει και αυτή πανέμορφη αν και θα προτημούσα να είχε λίγο περισσότερα πράγματα να δεις γιατί νομίζω υπάρχουν μεγάλες κενές εκτάσεις ανάμεσα στα σημεία που έχουν ενδιαφέρων.

 

dionissospicture009.jpg

 

dionissospicture010.jpg

 

Στην khitai υπάρχουν κάποια faction που αργά η γρήγορα θα πρέπει να πας με το μέρος κάποιου και να κάνεις τα quest τους. Από τι έχω μάθει ανάλογα με τα quest που κάνεις κερδίζεις πόντους σε αυτό το faction αλλά χάνεις πόντους από κάποιο άλλο μέχρι που μπορεί να γίνουν και εχθρικά αυτά τα npc προς εσένα.

Αυτές τις μέρες μετά το τελευταίο update είχα και κάτι τρελά lag spikes αν και από τι λέγανε όλοι στον server είχαν τα ίδια προβλήματα και φαντάζομαι θα το διορθώσουν γρήγορα με κάποιο update. Το game πάντως είναι σχεδόν bug free πλέον και δεν θυμίζει σε τίποτα τα τεράστια προβλήματα που υπήρχαν παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...