Προς το περιεχόμενο

Τα έχασα όλα; Hard Disk Data Recovery


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια θ ηθελα ν κανω ερωτηση , καταφερα ν ανκτησω τα αρχεια μ απο ενα φλασακι σε ικανοποιητικο βαθμο αλλα 3 συγκεκριμενα αρχεια word  που ανεκτησα και χρειαζομουν κ πιο πολυ απ ολα ειναι corrupted  λογικα , τα ανοιγω και μ εμφανιζονται ολοι οι γραφικοι χαρακτηρες μ τετραγωνακια , οτι λυση δοκιμασα  γ repair δεν δουλεψε εχετ καμμια ιδια  πως μπορω ν τ ανακτησω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 λεπτά πριν, jumaru13 είπε

Παιδιά κάνα πρόγραμμα για επανάκτηση αρχείων λόγω φορμάτ??

Και όλο αυτό το νήμα στο οποίο ρώτησες, τι θέμα έχει; Βαριέσαι να διαβάσεις;

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα σας, έχω ένα θέμα με ένα εξωτερικό δίσκο, δεν ξέρω τι έγινε και εκεί γράφτηκε η εγκατάσταση των windows, τον είδε σαν usb, ο δίσκος είναι 1TB, υπάρχει περίπτωση να ξαναβρώ τα αρχεία που είχα εκεί; ως έφη το πλείστον ήταν μόνο μουσική. Λέει ότι είναι διαθέσιμα 27,8GB ελεύθερα από 31,9GB, το υπόλοιπο κομμάτι του δίσκου δεν φαίνεται καν, είναι σαν μην υπάρχει.Αξίζει ο κόπος να ασχοληθώ; Ευχαριστώ πολύ.

fff.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, zaharias13 είπε

Καλημέρα σας, έχω ένα θέμα με ένα εξωτερικό δίσκο, δεν ξέρω τι έγινε και εκεί γράφτηκε η εγκατάσταση των windows, τον είδε σαν usb, ο δίσκος είναι 1TB, υπάρχει περίπτωση να ξαναβρώ τα αρχεία που είχα εκεί; ως έφη το πλείστον ήταν μόνο μουσική. Λέει ότι είναι διαθέσιμα 27,8GB ελεύθερα από 31,9GB, το υπόλοιπο κομμάτι του δίσκου δεν φαίνεται καν, είναι σαν μην υπάρχει.Αξίζει ο κόπος να ασχοληθώ; Ευχαριστώ πολύ.

fff.jpg

πηγαινε control panel >adminsitrative tools> computer management και δες τι έχει γίνει με τα partitions, λογικά θα στα έχει unallocated.
με software σαν το testdisk μπορεις να κάνεις ανάκτηση lost partitions...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά έχω ένα δίσκο 4-5 χρόνια τον έχω  Toshiba 2tb και δεν τον βλέπουν τα Windows έχω δοκιμάσει και με dockstation σε usb αλλά τπτ. Από διαχείριση συσκευών δεν εμφανίζετε. 

Γενικά ταινίες είχε και παιχνίδια προγράμματα αλλά δεν θα με χάλαγε αν γινόταν κάποια επισκευή οικονομική. 

Τι θα μπορούσα να κάνω η είναι για πεταμα? 

Νομιζω όταν τον συνδεω παίρνει ρεύμα ακούω κάποιον ήχο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vagelis2019 είπε

Παιδιά έχω ένα δίσκο 4-5 χρόνια τον έχω  Toshiba 2tb και δεν τον βλέπουν τα Windows έχω δοκιμάσει και με dockstation σε usb αλλά τπτ. Από διαχείριση συσκευών δεν εμφανίζετε. 

Γενικά ταινίες είχε και παιχνίδια προγράμματα αλλά δεν θα με χάλαγε αν γινόταν κάποια επισκευή οικονομική. 

Τι θα μπορούσα να κάνω η είναι για πεταμα? 

Νομιζω όταν τον συνδεω παίρνει ρεύμα ακούω κάποιον ήχο. 

 

Μπορείς να τον ηχογραφήσεις και να ανεβάσεις 90sec από power on, λειτουργία, power off? Θα σου πω αν την γλιτώνεις φθηνά, ή αν θέλει μεταμόσχευση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, snbblp είπε

Μπορείς να τον ηχογραφήσεις και να ανεβάσεις 90sec από power on, λειτουργία, power off? Θα σου πω αν την γλιτώνεις φθηνά, ή αν θέλει μεταμόσχευση.

τώρα που το έβαλα στο pc το βρήκε στη διαχείριση συσκευών αλλα οταν παω να κανω προετοιμασία δίσκου μου βγαίνει αυτο μήνυμα στο ss ..εκανα restart pc και δεν bootare δεν το πειράζω αλλο μην εχω κανα θεμα..

εγω το ειχα για εντελώς νεκρο δεν ξερω γτ εχει περάσει και καιρος..

HDD2.jpg

HDD.jpg

hdd.aac

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση: εχω δύο δίσκους SATAII  4 tera ο καθένας...ήταν μπασε βγάλε σε  hdd bay εξωτερικό για backup...τώρα δεν διαβάζονται από κανένα pc ( τα δοκίμασα σε διαφορα μηχανάκια ) δεν τα βλέπει καν το bios...τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, passenger57 είπε

ερώτηση: εχω δύο δίσκους SATAII  4 tera ο καθένας...ήταν μπασε βγάλε σε  hdd bay εξωτερικό για backup...τώρα δεν διαβάζονται από κανένα pc ( τα δοκίμασα σε διαφορα μηχανάκια ) δεν τα βλέπει καν το bios...τι μπορώ να κάνω;

Αν θυμάμαι καλά, είχες πρόβλημα με τον έναν από πέρυσι τον Απρίλιο (?). Εκτοτε συνέχισες να τον δουλεύεις και να δοκιμάζεις, βάλε-βγάλε σε διάφορα μηχανήματα. Δεν σου έχω ευχάριστα... Ισως καταφέρει να διαβάσει κάποιες από τις κεφαλές του, όμως μόνο με ειδικό hardware σε μαγαζί ειδικευμένο στο data recovery. Η λύση είναι αντικατάσταση υποσυστήματος κεφαλών-προενισχυτή και διάβασμα από ειδικό hardware, αυτό όμως είναι αρκετά ακριβό. Δεν ξέρω αν το περιεχόμενο αξίζει τα έξοδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες έχω ακριβώς αυτόν τον δίσκο με ακριβώς αυτό το πρόβλημα όπως ακούγεται και προφανώς δεν διαβάζεται καθόλου. 

Έχετε καμία ιδέα αν είναι πολύ ακριβή η φάση? Δεν είναι η μουσική, τα βίντεο ταινίες κτλ. Είναι οι μαμημένες οι προσωπικές φωτογραφίες 15 ετών που δεν αντικαθίστανται με τίποτα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...